0 61 660 15 09
  • Dostępne sztuki: 20płytek

Balsan Impression "996"

Balsan Impression "996"

  • runo Cross-Over o długości 4,4 mm
  • kreatywne projekty
  • izolacja hałasu 24 dB
  • wymiary 50x50 cm
Koszty dostawy
50,00 zł do zamówienia
Czas dostawy
5-7 dni roboczych
Planujesz złożyć duże zamówienie? Skontaktuj się z naszym doradcą w celu uzyskania indywidualnej oferty! Zamów indywidualną ofertę!
43,42 zł za płytkę z VAT
odpowiada 173,68 zł za m²
Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię produktu skontaktuj się z nami!

Dane techniczne: Balsan Impression "996"

Powierzchnia Jakość welurowa
Całkowita grubość 7,7 mm
Odporność termiczna < 0,17 m²C°/W
Całkowita waga 4.340 g/m²
Podziałka 1/10
Grubość runa (stosu) 4,4 mm
Gramatura runa 830 g/m²
Wygłuszenie kroków 24 dB
Klasa palności Bfl-s1 (B1)
Materiał włókna 100% Poliamid
Wymiary 50 x 50 cm
Podłoże Powłoka bitumiczna

Opis produktu

Słowem „Impression” określa się w języku angielskim to, co robi wrażenie, wywołuje w nas szczególne doznania, imponuje. Odniesienia językowe ów szczególnego produktu tej marki, którym jest wykładzina dywanowa w płytkach Balsan Impression nie kończą się jednak na prostym tłumaczeniu z angielskiego. Wyraz „Impression” ma również związek z impresjonizmem, kierunkiem malarskim w sztuce, powstałym we Francji, w drugiej połowie XIX wieku. Nie bez powodu Balsan oferuje w swojej kolekcji aż 24 różne kolory wykładziny dywanowej. W bogatej palecie barw od intensywnego różu, przez błękity aż po morskie zielenie już dziś można fantazyjnie udekorować przestrzeń w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Producent oferuje swoim klientom prawdziwy rarytas. Wykładzina dywanowa Impression charakteryzuje się interesującymi, ale zarazem klasycznymi kompozycjami twórczymi. Idealnie dopasowują się do nowoczesnych wnętrz, a przede wszystkim… Robią wrażenie!

Wymiary płytek to 50 x 50 centymetrów.

Wykładzina dywanowa z długim runem prezentuje się wyjątkowo korzystnie we wnętrzach przeznaczonych na relaks, takich jak sypialnia czy salon. Domownicy uwielbiają w niej  przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i charakterystyczne ciepło, które wynika z właściwości izolacyjnych oraz specyficznej atmosfery, którą buduje.

BALSAN Impression należy do kategorii płytek z umiarkowanie długim runem. Wynosi ono 4,4 mm. Wysokość całej wykładziny to natomiast 7,7 mm. Nadają się zatem do intensywnego użytkowania domowego. Są to płytki o runie strzyżonym typu Cross-Over, zbudowane ze 100 procentowego poliamidu. Gramatura wynosi 830 g/m², gramatura użytkowa 550 g/m²,  zacieśnienie 1/10, rozstaw igieł (punkty) 53 p, natomiast gęstość 209350 p/m².

Oznaczenia, które zastosował producent dla opisania tego produktu określają współczynnik pochłaniania dźwięku zgodnie z normą EN ISO 354. Wynosi on to αω 0.20, podczas gdy współczynnik izolacji hałasu użytkowego to ΔLw 24 dB.

Warto przyjrzeć się ciekawym kolorom i wzorom płytek wykładzinowych Impression firmy Balsan, choćby po to, żeby samemu wyrobić sobie opinię. Producent oferuje darmowe próbki oraz indywidualną ofertę cenową.

;