Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Płytki dywanowe DuraAir – niemiecka jakość tuż pod Twoimi stopami

Założona w 1955 roku, firma Dura oparta jest na wieloletniej tradycji i wieloletnim doświadczeniu. Jej założyciel, Christian Wirth, był w Niemczech pionierem produkcji wykładzin dywanowych metodą tuftowania, tworząc trójwymiarowe powierzchnie tekstylne. Obecnie to najbardziej rozpowszechniona metoda produkcji dywanów, a Dura jest jej pionierem. Płytki dywanowe Dura korzystają z doświadczenia w produkcji wykładzin dywanowych i są znane ze swojej wysokiej jakości. Znajdują zastosowanie zarówno w sektorze prywatnym, jak również w komercyjnym. Dowiedz się więcej

DURA

Brak produktów w tej kategorii.

Płytki dywanowe w kolekcjach Dura dostępne są w szerokiej gamie kolorów, faktur i aplikacji. Producent opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie projektowania wnętrz i architektury, zapewniając tym samym tekstylne wykładziny podłogowe, które doskonale uzupełniają różne koncepcje przestrzenne. Ponadto płytki dywanowe Dura z serią DuraAir stanowią produkt, który wyprodukowany w zgodzie ze środowiskiem i zdrowiem konsumentów, przez co uzyskał oznaczenie ekologiczne GUT. Płytki dywanowe Dura dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach i w różnych kolorach i są chętnie wybierane przez odbiorców prywatnych i komercyjnych.

Poznaj wzory i kolory płytek Dura

Kolekcje płytek dywanowych Dura są zróżnicowane nie tylko pod względem technicznym, ale także mają wiele do zaoferowania pod względem wizualnym. Różnorodność wzorów, począwszy od klasycznych pętli, poprzez aksamitnie miękki welur, aż po solidne włosie to wybór, który z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Czasami płytki dywanowe wykonane są z ciasnych, wąskich pętelek, które dają bardzo wyrównaną powierzchnię płaskiej przędzy, czasem jednak ich faktura złożona jest z obszernych pętli, które sprawiają wrażenie wyjątkowo miękkiego dywanu. Różnorodne, doskonale dobrane przędze połączone w płytkach dywanowych Dura, przekonują swoją kompozycją i atrakcyjną konstrukcją wydobywającą głębię kolorów. Ta przemyślana sprawia, że podłoże jest łatwiejsze do utrzymania w czystości, a nieznaczne zanieczyszczenia nie są natychmiast zauważalne. Mieszanka kolorów sprawia, że podłoga może być zupełnie prosta i elegancka lub przybrać ekscytujące oblicze. Liniowa struktura płytek dywanowych Dura obejmuje również grupę produktów Dura Cord o specjalnej konstrukcji z ekskluzywnym wyglądem żebrowanego sznura. To szczególnie dobre rozwiązanie dla przestrzeni, które potrzebują sporej odmiany. Doskonały stosunek ceny do wydajności sprawia, że płytki dywanowe Dura Cord są szczególnie atrakcyjne. Wystarczy ułożyć je w szachownicę by uzyskać oryginalny efekt wizualny. Kolorystyka produktów firmy Dura zorientowana jest na aktualne trendy w dziedzinie projektowania wnętrz. Z pomocą kompetentnych projektantów, pracowników i klientów wybrano nowoczesne, uniwersalne i modne kolory, które z łatwością odmienią każde wnętrze na lepsze. Wśród płytek dywanowych Dura znajdziemy szczególnie harmonijny dobór kolorów, co odpowiada nowoczesnym wymaganiom jakości i wzornictwa. Doskonałym przykładem ukazującym możliwości producenta jest popularna kolekcja Dura Terra, w której skład wchodzą piękne pętelkowe płytki w nowoczesnej palecie barw. Wykładzinę z tej kolekcji można układać dowolnie, zarówno w szachownicę jak i liniowo, przez co uwidoczniona zostaje nie tylko wysoka jakość, ale również bardzo elegancki wygląd. Melanżowa powierzchnia sprawia, że ​​płytki dywanowe Dura nie są wrażliwe na zanieczyszczenia i blaknięcie, co przekłada się na z wysoką odporność na zużycie, także w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Płytki dywanowe DuraAir to jakość o najwyższym poziomie

Właściciel Dura, Christian Wirth, w roku 1955 stał się pionierem igłowania – obecnie używanej na całym świecie metody produkcji wykładzin dywanowych. Dura, przez pryzmat swojej wieloletniej tradycji i wysokiej jakości produktów, stała się dobrze znaną i rozpoznawalną marką na rynku tekstylnych wykładzin przeznaczonych dla pomieszczeń komercyjnych. Produkując w swoich dwóch fabrykach w Niemczech, Dura jest w czołówce producentów wykładzin i płytek dywanowych tworzonych na bazie wysokiej jakości przędz. Dzięki temu płytki dywanowe Dura są nie tylko bardzo solidne i wytrzymałe, ale też stabilne i bezpieczne, co pozwala im zachować atrakcyjny wygląd na długo. Również zastosowanie mebli na kółkach czy ogrzewania podłogowego nie stanowi problemu. Płytki dywanowe Dura Air są odpowiednie do obszarów zarówno prywatnych jak i komercyjnych.

Wykładzinę w płytkach Dura zainstalujesz szybko i sprawnie

Zalety wykładzin dywanowych są powszechnie znane - zwiększony komfort chodzenia, miękka podstawa, redukcja poziomu hałasu oraz poprawa powietrza w pomieszczeniach.  Te i inne cechy posiadają płytki z kolekcji DuraAir. Płytki dywanowe mają wygodny format, a ich praktyczne wymiary są nie tylko łatwe w instalacji, ale także ułatwiają transport. Płytki dywanowe układane są bez użycia kleju, a jednak trwale przylegają do podłoża pod wpływem własnego ciężaru. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych śladów kleju na podłodze czy nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Szczególnie praktyczną cechą jest to, że płytki dywanowe można nie tylko w łatwy sposób montować, ale także zdemontować w razie potrzeby. Płytki możesz wymieniać, przestawiać i układać na nowo. Kolejną zaletą jest to, że podczas układania płytek dywanowych zminimalizowany jest odpad materiału. Instalując wykładzinę na rolce, musimy docinać znacznie więcej materiału. Decydując się na wykładzinę w płytkach, marnujesz mniej zakupionego produktu oraz dbasz o środowisko powodując mniejszy odpad.

DuraAir to wykładziny przyjazne dla zdrowia i środowiska

Płytki dywanowe Dura mają pozytywny wpływ na zdrowie i środowisko pod wieloma względami. Dura Air to unikalna, opatentowana technologia dbająca to, by powietrze w pomieszczeniach było czystsze. Dowiedziono naukowo, że w dłuższym okresie czasu dywany stanowią zdrowszą alternatywę w porównaniu z gładkimi pokryciami podłóg. Wynika to przede wszystkim z tego, że zatrzymują w sobie kurz i drobny pył, tym samym zapewniając lepszy klimat w pomieszczeniu. DuraAir, dodatkowo do już istniejących właściwości dywanu, wprowadza istotne ulepszenia w budowie płytek dywanowych. Polegają one na wprowadzeniu specjalnej, nieszkodliwej substancji, która działa jak katalizator, czyli neutralizuje i nie dopuszcza do zatrzymywania się zapachów i innych cząsteczek, takie jak szkodliwy formaldehyd lub nikotyna. W ramach zwykłej cyrkulacji powietrza, szkodliwe czynniki są przekształcane i neutralizowane. Zastosowana substancja czynna nie traci swoich właściwości i pozostaje stale aktywna wraz z upływem czasu. Jednak płytki Dura to nie tylko korzyści dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska. Ten producent był jednym z pierwszych na rynku, który w pełni zaangażował się w zrównoważoną produkcję, która pochłania do 30% mniej energii i wytwarza do 63% mniej CO2.

Zamów płytki dywanowe Dura w sklepie BRICOFLOR

Jeśli poszukujesz idealnych płytek dywanowych dla swojego biura, hotelu czy restauracji, to możesz zaufać marce Dura. Wszystkie kolekcje obejrzysz w naszym sklepie online BRICOFLOR i zamówisz potrzebną ilość wygodnie za pomocą kilku kliknięć. Jeśli nie jesteś pewien zamawianego koloru, skorzystaj z usługi darmowej próbki i podejmij właściwą decyzję. Nasz zespół w każdej chwili służy Ci pomocą i wsparciem w czasie procesu zakupowego.