Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

FORTELOCK – innowacyjne płytki garażowe Czeskiego producenta Fortemix

Firma FORTEMIX to czeski producent z Ostrawy specjalizujący się w produkcji płytek PCV, które znalazły zastosowanie na powierzchni ponad 8 000 000 m2 na całym świecie. Jako producent różnych odmian posadzek betonowych, doskonale znane mu są problemy z jakimi borykają się jego klienci. Fortemix to firma zorientowana na rozwój i innowację przez co postrzegana jest jako nowoczesna, otwarta na ochronę środowiska, a przede wszystkim potrzeby klientów. Dowiedz się więcej

Fortelock

Fortemix chętnie służy swoim klientom wsparciem i doradztwem technicznym. Zdobyte na przestrzeni lat doswiadczenie oraz kompendium wiedzy odnośnie technicznych możliwości w zakresie pokryć podłogowych, przysłużyły się do stworzenia zupełnie nowego, innowacyjnego produktu. Obserwując zmiany i trendy rynku, Fortemix zdecydował się na poszerzenie swojej działalności o produkcję płyt podłogowych PCV w innowacyjnym systemie FORTELOCK. Płytki Fortelock są dostępne w różnorodnych kolorach i można je dowolnie układać. Poza tym cechuje je zrównoważony stosunek ceny i jakości. Wychodząc na przeciw najnowszym trendom ekologicznym stworzono linię produktów Fortelock EKO. Płytki z tej kolekcji można poddać w 100% poddać recyklingowi i za niewielką opłatą odtworzyć je na nowo, przez co podłoga tej konstrukcji będzie nam służyć przez kolejne lata. Czeski system płyt PCV jest doskonały, ponieważ można dla niego znaleźć zastosowanie w różnych typach pomieszczeń, bez względu na model. Firma Fortemix mimo tego, że udziela na swoje produkty 12-letniej gwarancji, przewiduje jednak niezawodną eksploatację płyt Fortelock do 25 lat, pod warunkiem właściwego użytkowania i konserwacji. Producent dołożył wszelkich starań, by produkty z linii Fortelock mogły znaleźć uniwersalne zastosowanie dla klientów komercyjnych, prywatnych oraz instytucji publicznych. Biorąc pod uwagę propozycję zastosowań systemu Fortelock, można się łatwo zorientować, że znalazł on zastosowanie nie tylko w garażach, pomieszczeniach przemysłowych, warsztatach, czy w pomieszczeniach gospodarczych. Odpowiadajac na zapotrzebowanie rynku, a także poszerzając zakres zastosowań nowoczesnej podłogi z płytek PCV, szybko znalazły one miejsce w bardzo różnych obszarach działalności. Odbiorcami stali się nie tylko klienci poszukujący podłogi do garażu, ale także właściciele warsztatów, hal, magazynów, fabryk i centrów dystrybucji. Dodatkowe wersje kolorystyczne i doskonałe własności techniczne spowodowały, że grupa odbiorców poszerzyła się o zupełnie nowe obszary, np. pomieszczenia użyteczności publicznej, a w szczególności: terminale lotnicze, wystawy i stoiska targowe, dworce, biura i urzędy, centra handlowe, obiekty sportowe i sale gimnastyczne a także przedszkola i szkoły. Zaletami systemu płyt PCV Fortelock jest nie tylko łatwość montażu (w godzinę, można ułożyć 46m2 podłogi) ale przede wszystkim właściwości materiału takie jak trudnopalność, stabilność i antypoślizgowość. Poza tym, w warunkach pracy gdzie nie występuje ruch wózków jezdnych dodatkowo obciążony ładunkiem poniżej 1,5 tony, stosowanie kleju nie jest wymagane. Układając podłogę w systemie Fortelock nie musisz demontować starej podłogi czy też specjalnie przygotowywać powierzchnię. Poznaj możliwe zastosowania płytek Fortelock. Jest ich więcej niż myślisz!

Płyty PCV Fortelock to podłoga w pełni dopasowana do Twojego charakteru i Twoich potrzeb 

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje płytek, przeznaczonych do pomieszczeń o różnym natężeniu ruchu: Fortelock 2010 to masywna płytka o powierzchni ze strukturą diamentu, która zapewnia dobrą przyczepność. Trudnopalna, odporna na działanie środków chemicznych powierzchnia podłogi, jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów i innych pomieszczeń przemysłowych. Fortelock 2020 jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Jeśli potrzebujesz podłogi szczególnie odpornej na wysokie obciążenia, zalecamy wybór wariantu ze strukturą "Skin". Do codziennego użytku płytek PVC w garażu, piwnicy lub siłowni polecamy natomiast płytki Fortelock 2050. Struktura diamentu sprawia, że doskonale sprawdzą się w wypadku rozlania płynu. W wypadku mniejszych powierzchni, zastosować możesz płytki z serii Fortelock 2060 o strukturze skóry. Dodatkowym atutem kolekcji płytek Fortelock, jest szeroki wachlarz kolorystyczny, dzięki któremu absolutnie każdy może znaleźć coś na swój gust. Kolekcja Fortelock 2010 EKO wykonana z kompozytu tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi występuje w kolorze czarnym lub szarym. Dzięki wykorzystaniu materiałów z recyklingu, płytki te mają bardzo przystępną cenę. Powierzchnia diamentu doskonale nada się do garaży z ciężkim sprzętem, gdzie kolor podłogi nie ma większego znaczenia. Fortelock 2020 EKO to podłoga w niskiej cenie przeznaczona do pomieszczeń z dużymi obciążeniami. Praktyczna podłoga o gładkiej fakturze "Skin" w odcieniach czerni i szarości, które można ułożyć w dowolny wzór, z powodzeniem znajdzie zastosowanie w salonie samochodowym albo w salach wystawowych. 

Fortelock – nowoczesna podłoga w Twoim garażu

Płytki PCV Fortelock stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno w małym jak i wielkopowierzchniowym garażu. Wytrzymują nie tylko obciążenia samochodów czy motocykli, ale również ciężarówek, wozów strażackich, przyczep, podnośników itp. Dzięki swojej elastyczności i zdolności dopasowania się pod wpływem obciążeń, doskonale przylegają do podłoża. Wywierany nacisk równo rozkłada się na powierzchni, przez co łączenia płyt nie ulegają uszkodzeniu. Ponadto płytki PCV są doskonałym izolatorem zarówno dźwięków jak i ciepła. Zanim zakupisz swoje płytki garażowe, zastanów się jakie obciążenia będzie znosiła Twoja podłoga. Mamy dla Ciebie dwie propozycje, zależne od rodzaju zużycia. Podłoga w garażu dla wysokich obciążeń (przy poruszających się wózkach widłowych czy samochodach ciężarowych oraz przy dużym obciążeniu punktowym)  to Fortelock 2010/2020,  a dla niskich i średnich obciążeń: Fortelock 2050/2060.

Stwórz idealne i wytrzymałe posadzki przemysłowe

Fortelock jest idealną posadzką do obciążeń przemysłowych w halach produkcyjnych przemysłu lekkiego, jak i w halach magazynowych. Z łatwością wytrzymuje obciążenia do 1,5t. Przy wyższych obciążeniach zaleca się montaż z warstwą kleju. Podłoga Fortelock jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale także na zabrudzenia pochodzenia chemicznego np. zaolejenia. Dzięki własnościom antypoślizgowym i antystatycznym, doskonale sprawdza się jako podłoże dla przemieszczania się maszyn i wyposażenia z systemem jezdnym, a także wózków widłowych. Jest nie tylko wytrzymała, ale także łatwa w instalacji i konserwacji. Do pomieszczeń przemysłowych, polecamy dwa typy płytek Fortelock: dla wysokich obciążeń Fortelock 2010/2020, a dla średnich - Fortelock 2050/2060

Szukasz nowego designu dla Twojego warsztatu?

Fortelock świetnie nadaje się także do warsztatów - tych profesjonalnych, ale także do przydomowych, mniejszych warsztatów dla hobbystów. Płytki polecamy w szczególności do autoserwisów, serwisów oponiarskich, jak również do pomieszczeń wystawienniczych czy autosalonów. Płytki PCV Fortelock z łatwością wytrzymują obciążenia samochodów, motocykli, ale też ciężarówek, wozów strażackich, czy podnośników. Elastyczna podłoga PCV posiada dodatkowe zdolności do dopasowania się pod wpływem obciążeń, a także jest dobrym izolatorem dźwięków i temperatury. Możliwość kombinacji kolorów i wzorów Fortelock pozwala na stworzenie wyjatkowej i niepowtarzalnej posadzki. Ponadto płytki PCV są łatwe w utrzymaniu w czystości i codziennej pielęgnacji, a także w wielu przypadkach zdecydowanie bardziej trwałe niż zwykły beton czy płyty ceramiczne. Zalecane typy płytek PCV do powyższego zastosowania: dla wysokich obciążeń (przy poruszających się wózków widłowych czy samochodów ciężarowych oraz przy dużym obciążeniu punktowym) Fortelock 2010/2020, dla niskich i średnich obciążeń Fortelock 2050/2060.

Płytki Fortelock to także podłoga do siłowni i fitness klubu

Jeśli szukasz stabilnej, odpornej na uszkodzenia i estetycznej podłogi do klubu fitness to właśnie Fortelock jest rozwiązaniem dla Ciebie. To powierzchnia odporna nie tylko na uderzenia ciężarków czy obciążenia sprzętu sportowego, ale także posiadająca doskonałe własności izolacyjne zarówno temperatury jak i dźwięków. Nie musisz się obawiać, że upuszczenie ciężkiej sztangi zniszczy podłogę. Dzięki dostępności różnych kolorów płytek, masz możliwość dowolnego zaprojektowania pomieszczenia np. wydzielając w pomieszczeniu poszczególne strefy treningu. Posadzka z płytek PCV Fortelock w siłowni lub fitness clubie  jest nie tylko o wiele bardziej wytrzymała niż linoleum czy wykładzina dywanowa, ale możesz ją też w łatwy sposób pielęgnować. Zalecane typy płytek do siłowni dla niskich i średnich obciążeń to Fortelock 2050/2060.

Nowa podłoga w Twojej firmie? Nic prostszego - Fortelock to inwestycja na lata

Podłoga w Twoim sklepie, biurze, magazynie czy w szkole to kolejne z wielu rozwiązań oferowanych przez produkt Fortelock. Te płytki PCV to nie tylko estetycze rozwiązanie. Podłoga jest wysoce odporna na wszelkie zabrudzenia czy obciążenia. Możesz ją łatwo ułożyć i równie łatwo utrzymać w czystości. Dzięki dostępności wielu różnych kolorów, w łatwy sposób można wprowadzić indywidualny charakter w każdym pomieszczeniu. Swoją elastycznością zastosowań i wytrzymałością w dużym stopniu przewyższają wykładziny dywanowe czy linoleum. Fortelock to nowoczena podłoga, która odmieni Twoje wnętrze i podniesie jego prestiż. Jeśli znudziły Ci się wykładziny dywanowe w biurze, to zmień je na płytki Fortemix! Satyfakcja i bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane! Zalecane typy płytek PCV do powyższego zastosowania to dla wysokich obciążeń (przy poruszających się wózków widłowych, wysokiego składowania czy samochodów ciężarowych oraz przy dużym obciążeniu punktowym) Fortelock 2010/2020, a dla niskich i średnich obciążeń w strefach ruchu pieszych Fortelock 2050/2060.

Fortelock - alternatywne rozwiązanie dla różnych pomieszczeń

Dzięki możliwości kombinacji różnych wzorów i kolorów płytek, Fortelock stanowi alternatywne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń. Począwszy od korytarzy, poczekalni i lokali użytkowych, po wygodne rozwiązanie w pokojach zabaw dla dzieci. W łatwy i szybki sposób można zmienić ponure pomieszczenie w miejsce pełne energetyzujących barw, zyskując przy tym nie tylko estetyczny i ciekawy wygląd, ale przede wszystkim doskonale wytrzymałą podłogę.

Podłoga z płyt PVC Fortelock – perfekcyjne rozwiązanie i łatwy montaż

Jeśli zdecydujesz się na powleczenie betonowej wylewki cienką warstwą tworzywa lub też żywicy epoksydowej, musisz liczyć się z wyłączeniem pomieszczenia z użytku na co najmniej 2 dni oraz z zatrudnieniem właściwej ekipy, która wykona ten zabieg. Ponadto powierzchnia betonu musi być odpowiednio przygotowana, idealnie wyrównana i wyszlifowana, by uniknąć ewentualnych nierówności. Dzięki zastosowaniu płytek PCV uzyskamy wysokojakościowe podłoże, którego  zaletą jest nie tylko różnorodność barw, ale przede wszystkim wysoka odporność na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak: zabrudzenia, ciężar, tarcie, temperatura, natężenie promieniowania świetlnego. Ponadto oszczędzimy sobie wiele mozolnych przygotowań oraz czasu. Dlatego też  płyty PCV doskonale nadają się zarówno do prywatnego użytku jak i w sektorze handlowym, przemysłowym lub obiektów użyteczności publicznej, doskonale zastępując klasyczne płyty ceramiczne z fajansu czy kamienia. Charakterystyczna struktura krawędzi płytek PCV pozwala na płynną instalację na niemal każdym podłożu i nie wymaga jego idealnie gładkiej powierzchni. Płytki PCV są bardzo odporne na ścieranie, wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i odporne na pozostawanie plam. Podłoga z płyt PCV posiada odporność tworzywa sztucznego przeznaczonego na dziesięciolecia, a dzięki swej odporności będzie zawsze czysta.

Instrukcja montażu

Z uwagi na fakt, że PCV jest tworzywem termoplastycznym, w celu wyrównania temperatur płytek z otoczeniem należy na 24 godziny przed instalacją rozłożyć je w pomieszczeniu, w którym mają zostać ułożone. Płyty PCV mogą być układane na utwardzonej i równej powierzchni. W przypadku stwierdzenia głębokich i rozległych uszkodzeń podłoża należy je wypełnić właściwą masą wyrównywującą. Płytki zaczynamy układać od środka pomieszczenia w całości tak, by ewentualne docięcia były wykonane przy krawędziach ścian, pozostawiając 5mm szczelinę pomiedzy płytką a ścianą, obrzeżem regałów czy wsporników, którą po zakończeniu instalacji podłogi wypełnimy elastycznym kitem lub zamaskujemy listwą przypodłogową. Szczelne wykonanie połączeń pomiedzy poszczególnymi płytami wykonujemy przy użyciu młotka gumowego. Płytki PCV można łatwo dociąć na żądany wymiar przy użyciu prostej wyrzynarki czy piły. W celu wykończenia otwartych krawędzi, należy użyć tzw. ramp najazdowych Fortelock 2015/2025 o wymiarach 510 x 140 mm, które dostępne są w tych samych kolorach co płyty. Można je również skomponować w taki sposób, by kontrastujące kolory wydzielały poszczególne strefy pomieszczeń. Przy zastosowaniu płyt PCV Fortelock w tzw. warunkach normalnych (o stałej temperaturze otoczenia, przeciętnej wilgotności oraz przy współpracy z obciążeniami poniżej 1,5t) nie ma potrzeby dodatkowego klejenia podłoża. Ponadto warto pamiętać, że zastosowanie płytek na wyjątkowo nierównej powierzchni może zdecydowanie obniżyć ich wytrzymałość. W pomieszczeniach, w których posadzka narażona jest na duże skoki temperatury (przede wszystkim bezpośrednie działenie światła słonecznego), stałe narażenie na działanie wilgoci lub wody, przy współpracy z obciążeniami powyżej 1,5t. i w obszarach działania wózków widłowych, płytki PCV zdecydowanie powinno się wzmocnić dodatkowym przyklejeniem.

BRICOFLOR – remontujesz i zyskujesz wytrzymałą podłogę w garażu

W sklepie internetowym BRICOFLOR.PL każdy może dokonać właściwego wyboru dla swojej podłogi garażowej dzięki szerokiej gamie produktów firmy Fortemix. Każdy z dostępnych modeli serii Fortelock (Fortelock 2010 Fortelock 2020 Fortelock 2050 Fortelock 2060 i 2010 Fortelock ECO i ECO Fortelock 2020) stanowi korzystną ofertę na różnych poziomach cenowych. W sklepie BRICOFLOR prezentujemy produkty o wysokiej jakości stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia Fortemix. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące asortymentu płytek PCV. Dodatkowo istnieje możliwość niezobowiązującego zamówienia próbek wzorów, którymi jesteś zainteresowany. Planujesz złożyć duże zamówienie? Zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefon. Nasi doradcy zaproponują Ci korzystną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. 

 ✓ Płytki PCV Fortelock w najlepszej cenie ✓ Darmowe próbki ✓ Indywidualna oferta