BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Dywany – 5 najlepszych marek, dzięki którym zyskujesz najwyższą jakość

Friday, October 25, 2019

Jest dobry dla naszego zdrowia, łatwy w czyszczeniu, solidny, oraz zapewnia dobrą izolację akustyczną. Nie po raz pierwszy zachwycamy się jakościowymi zaletami dywanu. Historia tego pokrycia podłogowego,  rozpoczęła się już kilka tysięcy lat temu. Nic dziwnego więc, że dywany bardzo często goszczą mieszkaniach i wielu nie wyobraża sobie aranżacji wnętrza bez nich. Abyś mógł mieć lepsze rozeznanie w kwestii dywanów, przedstawiamy dziś pięć naszych najlepszych marek.

Dywany - Najlepsza jakość w Europie

Za szczególnie renomowane marki pierwszej klasy uznaje się wielu producentów z całej Europy Środkowej. Firmy te, z oddziałami we Francji, Belgii i Niemczech, działają na całym świecie, stamtąd dystrybuując swoje światowej klasy wyroby. Często specjalizują się w określonych materiałach lub produktach, dzięki czemu są ekspertami w swoim fachu.

Dywany od AW - Tradycja czy nowoczesność?  Każde życzenie będzie spełnione

AW jest jedną z największych firm produkujących dywany, która zatrudnia blisko 630 pracowników. Skrót AW oznacza Associated Weavers, którego siedziba główna znajduje się w Ronse w Belgii. Firma specjalizuje się w pikowanych dywanach i od samego początku zyskała sobie uznanie, szczególnie dzięki ekscytującym projektom Axminster. Oczywiście firma nadąża za duchem czasu i elastycznie reaguje na życzenia i wymagania swoich klientów, co daje szeroką gamę eleganckich kombinacji kolorystycznych i dekoracyjnych.

Dywany od AW - wyjątkowy design

Dziś marka Associated Weavers oferuje ponadczasowe modele dywanów wykorzystując ekscytujące koncepty. Kolekcja Sedna odnosi się do mitycznej bogini morza, która gniewnie patrzyła na wykroczenia śmiertelników. Dzisiaj AW używa nazwy bogini w ramach programu recyklingu, który odzyskuje materiał  z porzuconych i połamanych sieci rybackich. Z tego przyjaznego dla środowiska rozwiązania powstają miękkie i eleganckie projekty dywanów. Ta strategia zapobiega zarówno zagrożeniu rzadkiego życia morskiego, jak i zapewnia zrównoważoną produkcję. Dodatkowo, pleciony materiał ECO FusionBac wykonany jest w 100% z przetworzonych butelek PET. Sam dywan jest najwyższej jakości i jest bardzo miękki w dotyku, zapewniając najwyższą klasę luksusu. Tutaj możesz polegać na jednobarwnych i nakrapianych wzorach, które mają za zadanie uchwycić duszę morza.

Ponadto AW przekonuje gęstością dywanu kolekcji Vivendi, miękkością kolekcji Sensualité, naturalnością Gai lub solidnością Invictus.

Dywany od Balsan - najlepsza jakość z serca Francji

Marka Balsan, znana z miękkich, ale solidnych dywanów, wywodzi się z królewskiej farmy wyrobów włókienniczych Ludwika XV. Dzięki swojej długiej tradycji producent jest uważany za specjalistę w dziedzinie pokryć podłogowych i nie bez powodu jest niekwestionowanym liderem we Francji.

Oprócz obszernego wyboru kolorów i dekorów Balsan oferuje najróżniejsze formy swoich produktów tekstylnych. Jako przykład możemy podać dywany sprzedawane na metry, płytki dywanowe, a nawet deski podłogowe. Wyjątkowe jest również to, że produkcja przebiega całkowicie na miejscu. Firma stale doskonali własny system zarządzania środowiskowego, na przykład uwzględniając zintegrowaną oczyszczalnię ścieków. Ponadto w przypadku większych zamówień Balsan może dostosowywać produkty na żądanie.

Najlepsza obróbka solidnych materiałów o szlachetnej fakturze

Szeroka oferta Balsan jest imponująca! W ich kolekcjach znajdziesz wszystko od klasycznych dekorów i materiałów po nowoczesne! Ich produkty nadają się zarówno do użytku we własnym domu, jak i w obszarze komercyjnym (hotele, wyposażenie biur lub sal konferencyjnych). Projektanci Balsan zadbali, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni produkt. W ofercie są zarówno dywany z elementami dekoracyjnymi, które przyciągają wzrok oraz proste kolory i wzory. Dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego polecamy kolekcje Ilda, Gina lub Leon inspirowane Haute Couture à la Française. Ich designy  przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Wysoka klasa luksusowa, odważne kolory i wiele innych atrybutów tej marki sprawiają, że produkty Balsan przynoszą wiele satysfakcji.

 

Płytki dywanowe od Interface - Twój partner w zakresie produktów modułowych

Marka płytek dywanowych Interface jest jednym ze światowych liderów na rynku wykładzin tekstylnych i posiada siedziby oraz zakłady produkcyjne na całym świecie. Oprócz siedzib firm w USA, Australii, Nowej Zelandii czy Azji, na kontynencie europejskim znajdują się również przedstawiciele z oddziałami w Holandii i Wielkiej Brytanii. Kamieniem milowym dla firmy był zakup holenderskiej firmy Heuga w 1987 roku. Heuga jest do dziś uważana za wynalazcę i oblicze praktycznych płytek dywanowych, które zrewolucjonizowały rynek modułowy.

Podobnie jak wszystkie główne marki, Interface wspiera zrównoważoną produkcję i jest pasjonatem naszego środowiska naturalnego. Na przykład holenderski zakład w Scherpenzeel działa w 100% w oparciu o energię odnawialną, opiera się na zasobach nadających się do ponownego wykorzystania lub opowiada się za produktami modułowymi, które generują mniej odpadów. Program Net-Works przetwarza również stare i zepsute sieci rybackie, które w przeciwnym razie zniszczyłyby nasze morza. Interface idzie nawet o krok dalej z nowym programem Climate Take Back, aby przeciwdziałać nienaturalnej redystrybucji CO2 i przywrócić harmonię w przyrodzie.

Odkryj swoją kreatywność dzięki licznym możliwościom instalacji modułowej.

Kolekcje Interface są równie ambitne jak cele społeczne firmy. W ich kolekcjach rolek, desek i płytek otrzymujesz wszystko, czego zapragnie Twoje serce. Odkryj liczne kolory, wzory geometryczne, wzory organiczne, struktury liniowe lub proste i jednolite dekory. Możesz łączyć płytki i deski według własnego uznania i tworzyć własne, indywidualne przestrzenie. Na przykład, z kolekcją Luxury Living, która oferuje perfekcyjne połączenie delikatności z wysoką wytrzymałością, wykładzina jest bardzo łatwa do ułożenia dzięki swojemu kształtowi płytek. Duży wybór oferty Interface sprawia, że jest to możliwe!

Dywany od Tretford - trwałe piętro wykonane z kaszmirowej sierści kóz

Tretford, jako firma z regionu Dolnego Renu, oferuje niewielką specjalizację wśród naszych marek dywanów. Producent produkuje podłogi tekstylne głównie z kaszmirowej koziej sierści. Znany jako szczególnie miękka wełna, kaszmir, znajduje uznanie przede wszystkim w segmencie luksusowych domów mody. Tretford wykorzystuje jednak cenne właściwości przędzy do produkcji dywanów i płytek, co jeszcze bardziej ułatwia ich pielęgnację.

Materiał uzyskany z wierzchniej warstwy mongolskich kóz kasmirskich chroni zwierzęta w miesiącach zimowych przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, takimi jak mróz, wiatr, opady i pył. Te wytrzymałe właściwości obejmują również wykładziny od Tretford i i zapewniają ciepłe doznania dla stóp po wstaniu z łóżka. Naturalna struktura włókien przędzy zapewnia również naturalną ochronę przed lekkimi zanieczyszczeniami. Sierść wierzchnia jest delikatnie pozyskiwana w miesiącach wiosennych, aby kozom nie stała się krzywda. Wbrew niektórym uprzedzeniom, wełna w ogóle nie pachnie kozą po czyszczeniu i obróbce!

Pozwól, aby Twoje pokoje lśniły błyszczącymi kolorami

Dywan Tretford charakteryzuje się dbałością o szczegóły i promiennymi odcieniami barw. Promienne tony wynikają również z naturalnych właściwości powłoki wierzchniej. Dzięki swojej strukturze doskonale przybiera kolory i odzwierciedla je autentycznie i mocno! Dzięki temu szeroka gama produktów firmy Tretford zyskuje wyjątkowo naturalny i oryginalny wygląd, pomagając znaleźć spokój i ciszę. Kolekcje charakteryzują się również wydłużonymi konstrukcjami żebrowymi, które nadają pomieszczeniom dynamiczny, uporządkowany i schludny wygląd. Popularne kolekcje Tretford obejmują Tretford Ever i Dolce Vita.

Dywany od Vorwerk - ekskluzywna jakość "Made in Germany"

Jako jedno z najbardziej znanych i odnoszących największe sukcesy przedsiębiorstw rodzinnych, Vorwerk produkuje dywany od 1883 roku. Dziś marka dywanów działa na całym świecie i opiera się na wieloletnim know-how w produkcji podłóg tekstylnych. Wybór najlepszych materiałów w połączeniu z ciągle rozwijającymi się procesami produkcyjnymi pozwala na zrównoważoną produkcję i tym samym staje się ucieleśnieniem filozofii firmy na każdym polu.

Producent ten, specjalizujący się w wyrobach włókienniczych, produkuje nie tylko klasyczne rolki, ale również wykładziny, płytki dywanowe  i wiele kreatywnych rozwiązań specjalnych.

To jest właśnie Vorwerk! - Przekształć swoje przestrzenie za pomocą ekskluzywnych wzorów

Dzięki wieloletniemu istnieniu firmy, Vorwerk, jest dziś synonimem dużego i wszechstronnego wyboru wzorów i dekorów, za pomocą których można projektować swoje pokoje według własnego uznania. W centrum uwagi znajduje się zawsze wzorowa jakość produktów, która jest zarówno widoczna, jak i odczuwalna.

Firma oferuje również szeroki wybór kolorów i przekonuje klasycznymi, wyciszonymi tonami, pozwalając Twoim pokojom świecić we wszystkich kolorach tęczy. Ponadczasowe modele Modena i Bolero są do hitami sprzedażowymi.

Dywan, w którym można się zakochać - Zaaranżuj swój dom na nowo

Piękno jest dla każdego czymś wyjątkowym i innym. Jednak niezależnie od tego, co uznasz za piękne, możemy z czystym sumieniem polecić przedstawionych tu producentów. Przedstawieni producenci znają swój zawód od podszewki i wiedzą, co jest ważne podczas produkcji dywanów. Ponadto, postawa społeczna i odpowiedzialność wobec środowiska i pracowników odgrywa w tych firmach równie ważną rolę, jak stosowanie najlepszych materiałów.

Jak to często bywa, mamy nadzieję, że byliśmy w stanie przedstawić w dzisiejszym poście mały pogląd na różnorodność wśród najlepszych marek dywanów. Odkryj szczegółowo liczne przedstawione tu kolekcje w naszym sklepie internetowym i wybierz dywan, który najbardziej odpowiada Tobie!

Do następnego razu!

Twój zespół BRICOFLOR!

 

 

 

Powrót do postów