SLAE: Zaoszczędź aż do 70% na wielu kategoriach!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Wykładzina dywanowa– Eleganckie i klasyczne wykończenie podłogi

Wykładzina dywanowa jest uniwersalnym rozwiązaniem do pomieszczeń. W domu będzie ona gwarancją ciepłej oraz przytulnej atmosf…
czytaj więcej
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
1 - 20 z 1595 Produkty

Struktura wykładziny dywanowej i rodzaje wykończenia

Wykładzina dywanowa składa się z kilku warstw. Górną warstwę widzimy po ułożeniu, to warstwa ścieralna lub użytkowa. Jest wyprodukowana z przędzy, która według preferencji regionalnych i kulturowych, powstaje z włókien syntetycznych lub naturalnych lub z połączenia obu. Kolejną warstwą jest warstwa spodnia. Tu rozróżniamy spody: włókniste lub tekstylne. Spody piankowe są rzadko produkowane i sprzedawane. Istnieją dwa powszechne sposoby produkcji wykładzin dywanowych: podczas tkania, gdzie przędza jest wkładana do krosna lub poprzez proces tuftowania, który specjalizuje się w produkcji welurowej. Wówczas przędza jest igłowana od dołu tak, że na powierzchni tworzy się struktura pętli. Jeśli ostatecznie te pętle zostają przecięte, mówimy o powierzchni welurowej.

Zalety wykładzin dywanowych

Wykładzina dywanowa jest łatwa w utrzymaniu i odporna na czynniki zewnętrzne, takie rozwiązanie będzie cieszyło estetycznym wyglądem długie lata. To także opcja ergonomiczna oraz ekologiczna, dzięki której koszty ogrzewania będą niższe. Funkcja termoizolacyjna według badań European Carpet Association (ETG) pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania o średnio 12% rocznie. Wykładzina dywanowa zapewni również wysoki poziom bezpieczeństwa podczas chodzenia bez ryzyka poślizgnięcia się.

Wykładziny dywanowe - idealny i bezpieczny wybór dla alergików

Wbrew powszechnie złej panującej opinii, wykładzina dywanowa to pokrycie podłogowe, które ma niemalże rehabilitacyjne działanie i jest swoistą pułapką na kurz. Przy regularnym odkurzaniu, powierzchnia nie będzie uwalniała zebranego kurzu z powrotem do powietrza. Ponieważ wiele wykładzin dywanowych ma zdolność pochłaniania kurzu i może zmniejszyć ich ilość w powietrzu nawet o 50%, to rozwiązanie jest szczególnie polecane przez Niemieckie Stowarzyszenie Alergików i Astmatyków (DAAB).

Jak dobrać wykładzinę dywanową?

Istnieje wiele kryteriów wpływających, na jakość i cenę produktu. Współpracujemy z wieloma producentami z całej Europy, aby dostarczyć wykładziny dywanowe dopasowane do różnych potrzeb oraz możliwości.  

Przędza polipropylenu versus przędza poliamidu

Obecnie, na rynku, preferowane są dwie przędze: polipropylen (PP) i poliamid (PA)Polipropylen nie jest tak wytrzymały jak poliamid, ale atrakcyjniejszy cenowoPoliamid nylonu 6.6 jest obecnie najlepszym wariantem włókien syntetycznych, ma widocznie lepszy połysk w porównaniu z polipropylenem i jest znacznie trwalszy. Trwałość przędzy powinna być zawsze brana pod uwagę, szczególnie w pomieszczeniach o silnym nasłonecznieniu, aby poprzez intensywne światło słoneczne, wykładziny dywanowe nie straciły swojego koloru wraz z upływem czasu. 

Spód tekstylny czy włóknisty?

Jeszcze całkiem niedawno najczęsciej wykorzystywany był spód piankowy. Posiadał jednak sporo wad i był szkodliwy dla środowiska. Dzisiaj dominują spody tekstylne i włókniste. Powstają w ekologicznym procesie produkcyjnym i zachowują pozytywne cechy poprzednika, takie jak izolacja termiczna czy miękkość podłoża. Dodatkowa korzyść wykładziny dywanowej spodzie włóknistym wynika z łatwiejszego montażu i demontażu. Produkt nie jest klejony do podłoża tylko mocowany za pomocą specjalnych środków. Podłoża tekstylne zapewnią jeszcze bardziej wysoką jakość, jeśli zostaną zamocowane za pomocą kleju biologicznego, który zapewnia najlepszą wytrzymałość. Na powierzchni wykładziny dywanowej nie będzie fal czy nierówności, a demontaż przebiegnie bez problemu.  

Struktury wykładzin dywanowych

Rozróżnia się dwa typy powierzchni: pętelkowa i cięta. Wykładzina dywanowa o powierzchni pętelkowej będzie tańsza. Jej proces produkcji jest krótszy i znacznie mniej skomplikowany, a także zużywa się mniej przędzy. Jest to optymalnym rozwiązanie do pomieszczeń komercyjnych o dużym natężeniu ruchu. W przypadku wykładzin dywanowych welurowych, pętle są przecinane w punkcie przegięcia i tworzą miękką powierzchnię o solidnej strukturze. Taka metoda wykorzystuje około 30% więcej przędzy na tą samą wysokość i gęstość stosów. Można wyróżnić welury krótkie i długie. Welury krótkie oferuje np. niemiecki producent Vorwerk w kolekcji Hermelin. Te produkty charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Istnieją także warianty mniej standardowe jak Shag-Flor czy po prostu Shaggy.

Montaż wykładziny dywanowej

Układanie wykładziny dywanowej nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Zastosuj się do naszych wskazówek oraz instrukcji producenta, a szybko osiągniesz zamierzony efekt i zakończysz remont. Zacznij od pomiaru pomieszczenia. Bardzo rzadko ściany są dokładnie równoległe, dlatego zmierz pomieszczenie w kilku miejscach, aby poznać największą szerokość i długość. Ponieważ wykładziny dywanowe zazwyczaj są dostępne w szerokości 4m lub 5m,  należy wziąć pod uwagę kierunek układania, który zapewni najmniej odpadów. Po zmierzeniu przejdź do przygotowania podłoża. Usuń stare pokrycie lub jego pozostałości poprzez dokładne czyszczenie powierzchni. Wysusz ją i pozbądź się wszelkich resztek kleju i kurzu. Następnie dotnij wykładzinę dywanową do wymiarów Twojego pomieszczenia, używając do tego ostrego noża. Jeśli zdecydujesz się na wykładzinę układaną luźno, możesz przymocować krawędzie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku mocowania z użyciem kleju, rozwiń wykładzinę do połowy i nałóż klej na pozostałą powierzchnię. Pod koniec montażu możesz dodatkowo zainstalować listwy, jeśli to konieczne.   

Wysokiej jakości wykładziny dywanowe są dostępne w Bricoflor.pl

W naszym sklepie jest dostępne mnóstwo rozmaitych wykładzin dywanowych o szerokiej gamie kolorystycznej i różnych strukturach. Współpracujemy ściśle z liderującymi producentami i zapewniamy atrakcyjne oferty. Zapoznaj się z naszą ofertą poniżej.

Naturalne wykładziny dywanowe Tretford

Przykładem wykładzin dywanowych z włókien naturalnych są wykładziny od niemieckiego producenta Tretford, który praktycznie zmonopolizował ten segment rynku. Firma Tretford produkuje pokrycia tekstylne z włókien naturalnych i wykorzystuje do tego wełnę i kozią sierść. Produkcja jest także przyjazna środowisku.

Przyjazne środowisku wyroby Vorwerk

Prawdziwym pionierem w dziedzinie zrównoważonej produkcji wykładzin dywanowych jest niemiecka firma Vorwerk. Producent znany z solidnych pokryć, zbudował swoją renomę nie tylko poprzez wprowadzenie własnego certyfikatu ale i poprzez duże poczucie odpowiedzialności wobec środowiska. Produkty tej marki, podobnie jak wykładziny Balsan, są oznaczone prestiżowym znakiem jakości GuT

Balsan – francuska elegancja i klasa

Optymalnym rozwiązaniem dla firm i prywatnych domów będzie wykładzina dywanowa Balsan. Szeroka oferta, wyjątkowy styl i różne wzory stworzą elegancką atmosferę i szczególnie wytworny wygląd wnętrz. Natomiast jakościowe wykonanie zapewni wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i sprawi, że pokrycie będzie cieszyło długie lata.

Bricoflor – tu znajdziesz najlepsze wykładziny dywanowe dla domu i firmy

Poszukujesz wykładzin dywanowych w atrakcyjnej cenie? A może bardziej zależy Ci na odpowiedniej klasie luksusu i komfortu? W naszym sklepie online znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do aranżacji wnętrz. Oferujemy usługę próbki, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję.  A jeśli realizujesz duży projekt, stworzymy dla Ciebie indywidualną i korzystną ofertę cenową. Zaufaj naszemu doświadczeniu, a na pewno skończysz remont z wysokim poziomem satysfakcji. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz.

Plus icon czytaj więcej