Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Wykładzina dywanowa – eleganckie i klasyczne wykończenie podłogi

Wykładzina dywanowa jest uniwersalnym rozwiązaniem do pomieszczeń. W domu będzie ona gwarancją ciepłej oraz przytulnej atmosfery, a biurom nada klasyczny i elegancki wystrój. Szeroka gama kolorystyczna, różne struktury oraz wzory graficzne to tylko kilka zalet z wielu. Obok atutów wizualnych, wysoka izolacja akustyczna często staje się decydującym czynnikiem przy wyborze. To jest wymagane na przykład w studiach dźwiękowych lub wielkopowierzchniowych biurach. 

Dowiedz się więcej

Wykładziny dywanowe

Dostępne filtry:

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 6 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Struktura wykładziny dywanowej i rodzaje wykończenia

Wykładzina dywanowa składa się z kilku warstw. Górną warstwę widzimy po ułożeniu, nazywa się ona warstwą ścieralną lub użytkową. Ta warstwa jest wyprodukowana z przędzy, która według preferencji regionalnych i kulturowych, powstaje z włókien syntetycznych lub naturalnych. Obecnie dostępne są także wykładziny dywanowe - hybrydy czy też mieszanki włókien naturalnych i sztucznych, gdzie łączone są zalety obu surowców. Kolejną warstwą jest warstwa spodnia. Tu rozróżniamy spody: włókniste lub tekstylne. Spody piankowe są rzadko produkowane i sprzedawane. Istnieją dwa powszechne sposoby produkcji wykładzin dywanowych: podczas tkania, przędza jest wkładana do krosna. Producenci, którzy z kolei specjalizują się w produkcji welurowej, wykorzystują proces tuftowania. Przędza jest igłowana od dołu tak, że na powierzchni tworzy się struktura pętli. Jeśli ostatecznie te pętle zostają przecięte, mówimy o powierzchni welurowej.

Zalety wykładzin dywanowych

Wykładzina dywanowa jest łatwa w utrzymaniu i odporna na czynniki zewnętrzne, takie rozwiązanie będzie cieszyło estetycznym wyglądem długie lata. To także opcja ergonomiczna oraz ekologiczna, dzięki której koszty ogrzewania będą niższe. Ze względu na funkcję termoizolacyjną, takie pokrycia podłgowe wpływają na temperaturę w pomieszczeniu. Według badań European Carpet Association (ETG) pozwala to zmniejszyć koszty ogrzewania o średnio 12% rocznie. Wykładzina dywanowa zapewni również wysoki poziom bezpieczeństwa podczas chodzenia bez ryzyka poślizgnięcia się.

Wykładziny dywanowe - idealny i bezpieczny wybór dla alergików

Wbrew powszechnie panującej opinii, że wykładzina dywanowa jest niekorzystna dla układu oddechowego i wspomaga powstawanie alergii, to pokrycie podłogowe ma niemalże rehabilitacyjne działanie i jest swoistą pułapką na kurz. Przy regularnym odkurzaniu, powierzchnia nie będzie uwalniała zebranego kurzu z powrotem do powietrza. Ponieważ wiele wykładzin dywanowych ma zdolność pochłaniania kurzu i może zmniejszyć ich ilość w powietrzu nawet o 50%, to rozwiązanie jest szczególnie polecane przez Niemieckie Stowarzyszenie Alergików i Astmatyków (DAAB).

Jak dobrać wykładzinę dywanową?

Istnieje wiele kryteriów wpływających, na jakość i cenę produktu. Współpracujemy z wieloma producentami z całej Europy, aby dostarczyć wykładziny dywanowe dopasowane do różnych potrzeb oraz możliwości.  

Przędza polipropylenu versus przędza poliamidu

Obecnie, na rynku, preferowane są dwie przędze: polipropylen (PP) i poliamid (PA). Polipropylen nie jest tak wytrzymały jak poliamid, ale natomiast bardziej korzystniejszy cenowoPoliamid nylonu 6.6 jest obecnie najlepszym wariantem włókien syntetycznych, ma widocznie lepszy połysk w porównaniu z polipropylenem i jest znacznie trwalszy. Trwałość przędzy powinna być zawsze brana pod uwagę, szczególnie w pomieszczeniach o silnym nasłonecznieniu. Oznacza to, że w przypadku podłóg narażonych na intensywne światło słoneczne, wykładziny dywanowe nie stracą swojego koloru wraz z upływem czasu. 

Spód tekstylny czy włóknisty?

Jak wspominaliśmy wcześniej, wykładzina dywanowa składa się z 2 części: górnej oraz dolnej. O ile do wykonania spodu wykorzystywano pianki, to dziś stosuje się bardziej zaawansowane surowce. Wykorzystywanie pianek miało wiele poważnych wad i niedociągnięć, które w późniejszym czasie wpłynęły na negatywny obraz wykładzin. Poza szkodliwą dla środowiska produkcją, pokrycie podłogowe z piankowym spodem często wyginało się i marszczyło. Dodatkowo  ich demontaż pokryć sprawiał dużo problemu. Dzisiaj dominują spody tekstylne i włókniste. Są one bardziej ekologiczne w procesie produkcyjnym i zachowują pozytywne cechy ich poprzednika, takich jak izolacja termiczna czy miękkość podłoża. Nowoczesne podłoża oferują także dodatkowe korzyści. Na przykład, wykładziny dywanowe o spodach włóknistych nie muszą być klejone do podłoża, ale mocowane są za pomocą specjalnych środków. To sprawia, że są także łatwiejsze w demontażu i, w zależności od ich wytrzymałości, mogą być użyte ponownie. Podłoża tekstylne zapewnią jeszcze bardziej wysoką jakość. Mocuje się je za pomocą kleju biologicznego, który zapewnia najlepszą wytrzymałość. Na powierzchni wykładziny dywanowej nie będzie fal czy nierówności, a demontaż przebiegnie bez problemu.  

Struktury wykładzin dywanowych

Rozróżnia się dwa typy powierzchni: pętelkowa i cięta. Wykładzina dywanowa o powierzchni pętelkowej będzie tańsza. Jej proces produkcji jest krótszy i znacznie mniej skomplikowany, a także zużywa się mniej przędzy. Jest to optymalnym rozwiązanie do pomieszczeń komercyjnych o dużym natężeniu ruchu. W przypadku wykładzin dywanowych welurowych, pętle są przecinane w punkcie przegięcia i tworzą miękką powierzchnię o solidnej strukturze. Taka metoda wykorzystuje około 30% więcej przędzy na tą samą wysokość i gęstość stosów. Można wyróżnić welury krótkie i długie. Welury krótkie oferuje np. niemiecki producent Vorwerk w kolekcji Hermelin. Te produkty charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Istnieją także warianty mniej standardowe jak Shag-Flor czy po prostu Shaggy.

Montaż wykładziny dywanowej

Układanie wykładziny dywanowej nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Zastosuj się do naszych wskazówek oraz instrukcji producenta, a szybko osiągniesz zamierzony efekt i zakończysz remont. Zacznij od pomiaru pomieszczenia. Bardzo rzadko ściany są dokładnie równoległe, dlatego zmierz pomieszczenie w kilku miejscach, aby poznać największą szerokość i długość. Ponieważ wykładziny dywanowe zazwyczaj są dostępne w szerokości 4m lub 5m,  należy wziąć pod uwagę kierunek układania, który zapewni najmniej odpadów. Po zmierzeniu przejdź do przygotowania podłoża. Usuń stare pokrycie lub jego pozostałości poprzez dokładne czyszczenie powierzchni. Wysusz ją i pozbądź się wszelkich resztek kleju i kurzu. Następnie dotnij wykładzinę dywanową do wymiarów Twojego pomieszczenia, używając do tego ostrego noża. Jeśli zdecydujesz się na wykładzinę układaną luźno, możesz przymocować krawędzie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku mocowania z użyciem kleju, rozwiń wykładzinę do połowy i nałóż klej na pozostałą powierzchnię. Pod koniec montażu możesz dodatkowo zainstalować listwy, jeśli to konieczne.   

Wysokiej jakości wykładziny dywanowe są dostępne w Bricoflor.pl

W naszym sklepie jest dostępne mnóstwo rozmaitych wykładzin dywanowych o szerokiej gamie kolorystycznej i różnych strukturach. Współpracujemy ściśle z liderującymi producentami i zapewniamy atrakcyjne oferty. Zapoznaj się z naszą ofertą poniżej.

Naturalne wykładziny dywanowe Tretford

Przykładem wykładzin dywanowych z włókien naturalnych są wykładziny od niemieckiego producenta Tretford, który praktycznie zmonopolizował ten segment rynku. Firma Tretford produkuje pokrycia tekstylne z włókien naturalnych i wykorzystuje do tego wełnę i kozią sierść. Produkcja jest także przyjazna środowisku.

Przyjazne środowisku wyroby Vorwerk

Prawdziwym pionierem w dziedzinie zrównoważonej produkcji wykładzin dywanowych jest niemiecka firma Vorwerk. Producent znany z solidnych pokryć, zbudował swoją renomę nie tylko poprzez wprowadzenie własnego certyfikatu. Inne marki dążą do uzyskania certyfikatu Vorwerk's Life Balance, który jest zalecane przez DAAB i powszechnie uznawany. Vorwerk  ma bardzo duże poczucie odpowiedzialności wobec środowiska. Produkty tej marki, podobnie jak wykładziny Balsan, są oznaczone prestiżowym znakiem jakości GuT

Balsan – francuska elegancja i klasa

Optymalnym rozwiązaniem dla firm i prywatnych domów będzie wykładzina dywanowa Balsan. Szeroka oferta, wyjątkowy styl i różne wzory stworzą elegancką atmosferę i szczególnie wytworny wygląd wnętrz. Natomiast jakościowe wykonanie zapewni wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i sprawi, że pokrycie będzie cieszyło długie lata.

Bricoflor – tu znajdziesz najlepsze wykładziny dywanowe dla domu i firmy

Poszukujesz wykładzin dywanowych w atrakcyjnej cenie? A może bardziej zależy Ci na odpowiedniej klasie luksusu i komfortu? W naszym sklepie online znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do aranżacji wnętrz. Oferujemy usługę próbki, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję.  A jeśli realizujesz duży projekt, stworzymy dla Ciebie indywidualną i korzystną ofertę cenową. Zaufaj naszemu doświadczeniu, a na pewno skończysz remont z wysokim poziomem satysfakcji. Skontaktuj się z nami telefonicznie 0 61 660 15 09 lub napisz.