Close icon

Cortex - Naturalnie piękna podłoga korkowa

Naturalny korek pochodzi z Portugalii, a wykonana z niego podłoga przyczynia się do ochrony środowiska. W większości przyp…

czytaj więcej
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
1 - 20 z 46 Produkty

W dzisiejszych czasach szczególnie ważnym jest, aby producenci podłóg byli odpowiedzialni i świadomi kondycji naszego środowiska. Na skutek zwiększonej świadomości, zasoby powinny być wykorzystywane rozsądnie i bez szkody dla naszej planety. Taką filozofią mogą pochwalić się producenci podłogi Cortex, która także pod względem komfortu nie ma sobie równych. Połączenie naturalnych i ekskluzywnych funkcji z nowoczesną technologią produkcji, zaowocowało stworzeniem podłóg wysokiej jakości. Komponenty winylu nie zawierają PCP, plastyfikatorów ani kauczuków syntetycznych. W związku z tym podłoga jest całkowicie nieszkodliwa i jest doskonałym wyborem do codziennego użytku.

Sprawdzona jakość Cortex – zrównoważona produkcja przyjazna środowisku

Założona w 1986 r. jako firma rodzinna w Norymberdze, Cortex jest dziś jedną z wiodących dostawców najwyższej jakości rozwiązań podłogowych z technologią korkową (corktech). Wykorzystanie naturalnych, trwale odnawialnych zasobów, stosowanie innowacji i pierwszorzędnej jakości produktów było podstawą do produkcji podłóg z korka naturalnego. Produkty Cortex charakteryzują się najwyższymi standardami jakości, które są poparte regularnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi kontrolami jakości oraz udokumentowane z bardzo dobrymi wynikami. Wszystkie produkty Cortex otrzymały ogólne pozwolenie na budowę DiBt. Ponadto wszystkie zostały nagrodzone pieczęcią jakości niemieckich Korkverband.

Poznaj wyjątkowe kolekcje korkowych podłóg Cortex

Naturalne podłogi korkowe producenta z Norymbergii są nie tylko wykonane z surowców odnawialnych, ale również gwarantują realistyczny wygląd. Możesz wybrać spośród naturalnego wyglądu korka, imitacji drewna bądź kamienia. Atrakcyjny i ekologiczny projekt z różnych rodzajów drewna jest na wyciągnięcie ręki, podobnie jak projekty z kamienia naturalnego. Ponadto, produkty Cortex urzekają o dobrymi właściwościami technicznymi i dostarczą Ci antypoślizgową powierzchnię o różnych klasach użytkowych. Podłogi korkowe są antystatyczne i bardzo łatwe w utrzymaniu. Ponadto zamontujesz je samodzielnie, w bardzo krótkim czasie. Czy można chcieć czegoś więcej?

Cortex Corknatrura – klasyczny wariant w naturalnym projekcie z korka

Odkryj Cortex Corknatura - kolekcję, która nie tylko przynosi korzyści płynące z zastosowania korka, ale także oferująca naturalny wygląd. Ciepłe gradienty desek podłogowych pozwolą Ci na chwilę przenieść się do Portugalii – ojczyzny korka. Dzięki 18 różnym wzorom, Corknatura oferuje rozwiązanie dla każdego - barwy jasne i ciemne, zupełnie gładkie i ziarniste dopasują się do każdego projektu. W zależności od uszczelnienia powierzchniowego można ułożyć podłogę w różnych pomieszczeniach mieszkalnych. Cortex Corknatura oferuje możliwość wyboru uszczelniacza do swoich potrzeb. Może zostać zamontowany w obszarach mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu, jak również do obszarów o małym natężeniu (klasa użytkowa 23, 31). Natomiast wersja UV-Pro zawiera już ochronę przed UV, która została specjalnie zaprojektowana do instalacji w pomieszczeniach bezpośrednio narażonych na słońce. Dzięki temu słońcu, możesz cieszyć się pełnym blaskiem powierzchni Corknatura przez długi czas. Powierzchnia Corknatura CM-Pro sprawia, że podłóga jest szczególnie odporna na plamy i zadrapania i nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu oraz na umiarkowanie użytkowane powierzchnie sektora handlowego. Podłogę Cortex możesz także połączyć z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Powierzchnia jest antystatyczna, zatem bez obaw możesz ją umieścić w pomieszczeniu ze sprzętem komputerowym. Podłoga Cortex jest dostępna w systemie klejonym oraz zatrzaskowym (click) – odpowiednia do wszystkich potrzeb.

Ponadczasowy design Cortex Vinatura

Corknatur Vinatura jest dostępny w trzech różnych wykończeniach powierzchni, co daje właściwą podłogę do każdego zastosowania. Najnowocześniejsza technologia nadruku powierzchniowego i wytłaczania zapewnia realistyczny wygląd górnej warstwy winylu. Wybór 35 różnych wzorów obejmuje szeroki zakres różnych stylów w naturalnym drewnie i kamieniu. Innowacyjny, bezklejowy system zatrzaskowy współpracuje z technologią, która może być szybko i łatwo stosowana przez miłośników DIY i początkujących montażystów. Oprócz doskonałego projektu, możesz również korzystać z naturalnych i wygodnych właściwości korka, który znajduje się pod górną warstwą dekoracyjną. Wybierz warstwę użytkową o grubości 0,2 mm dla klasy użytkowej 23 i 31, aby ułożyć podłogę w domowej i niewielkiej powierzchni handlowej. Warstwa wierzchnia o grubości 0,3 mm oznacza klasy użytkowe 23-32 i sprawdzi się lepiej w częściej użytkowanej przestrzeni handlowej. Warstwa wierzchnia 0,55 mm (klasy 23, 33) świetnie sprawdzi się w dużych domach towarowych, korytarzach czy holach hotelowych. Podobnie jak w przypadku Corknatura, podłoga jest antystatyczna i odporna na krzesła na kółkach. Cortex Vinatura zapewni Ci piękną podłogę na długie lata!

Cortex Aquanatura – wodoodporne rozwiązanie do przestrzeni narażonych na kontakt z wodą

Korek Cortex Aquanatura posiada specjalną funkcję, dzięki której może być stosowany również w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia i łazienka. Ten wyjątkowy projekt z jednej strony zapewnia Ci wszystkie korzyści płynące z korzystania z podłóg korkowych, a dodatkowo piękny, naturalny wygląd oraz wodoodporność. Dzięki rytmicznemu tłoczeniu powierzchnię trudno odróżnić od prawdziwych materiałów. Oprócz wielu funkcji przyjaznych środowisku, innowacyjny system instalacyjny press-fit działa podobnie jak system zatrzaskowy. Wszystko całkowicie wolne od kleju - deski połączysz za pomocą pióra i pustu, a następnie dociśnij do siebie. Ponieważ korek świetnie izoluje dźwięki uderzeń i kroków, nie musisz stosować dodatkowej izolacji. Dostępny z warstwą użytkową 0,55 mm, Cortex Aquanatura objęty jest 25-letnią gwarancją producenta w przestrzeni domowej i 15 lat w przestrzeni handlowej (klasa użytkowa 23, 33).

Zamawianie nowej podłogi nigdy nie było tak proste!

Poszukujesz ekologicznej korkowej podłogi, ale nie chcesz rezygnować z eleganckiego designu i szerokiej gamy kolorów? Zamów teraz w BRICOFLOR i skorzystaj z najwyższej jakości usług, dzięki którym twój zakup będzie wyjątkowym przeżyciem. Na przykład, wybierając BRICOLOR, korzystasz z naszej gwarancji najlepszej ceny. Czy chciałbyś przed zamówieniem osobiście zobaczyć wybrane dekory? To żaden problem! Dzięki bezpłatnej usłudze wysyłki darmowych próbek, otrzymasz kawałek wykładziny bezpośrednio do domu, aby sprawdzić wygląd i konstrukcję na własne oczy. Po prostu wybierz opcję "Zamów darmową próbkę" na odpowiedniej stronie produktu, a wzory otrzymasz pocztą. Przy większych zamówieniach nasz dział ofert chętnie przygotuje indywidualną ofertę. W ten sposób masz gwarancję najlepszych warunków do realizacji projektu budowlanego lub remontowego. W przypadku ofert, pytań dotyczących produktów lub zamówienia, możesz skontaktować się z nami w każdej chwili telefonicznie za pośrednictwem naszej infolinii, online za pośrednictwem poczty e-mail lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Czekamy na Ciebie!

Plus icon czytaj więcej