SLAE: Zaoszczędź aż do 70% na wielu kategoriach!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Balsan wykładzina dywanowa – francuska klasa i elegancja

Balsan to firma z długą tradycją. Została założona w roku 1751 we Francji jako manufaktura królewska Ludwika XV. Wykładziny d…
czytaj więcej
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
1 - 20 z 702 Produkty

Wysoka jakość w każdym centymetrze wykładziny dywanowej

Balsan jest cześcią Belgotex International Group i oferuje najprzeróżniejsze wykończenia podłogowe. Wykładziny dywanowe są dostępne w wielu stylizacjach, kolorach i będą uniwersalnym, estetycznym oraz szczególnie funkcjonalnym rozwiązaniem do różnych sektorów. Wzory i wytworne stylizacje, które do niedawna były znakiem rozpoznawczym dywanów tkanych, są dostępne i na powierzchni wykładzin dywanowych Balsan. A to wszystko dzięki użycia firmowego procesu – Millitron. Balsan jest też liderem w dziedzinie technologii komponowania materiałów. Używa on do produkcji wysokiej jakości przędzy, a dzięki innowacyjnym metodom wyroby są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne (wytrzymałość na nacisk, krzesła na kółkach czy też promienie słoneczne). Będą one cieszyć pięknem przez wiele lat. Dodatkowo, podczas produkcji są przestrzegane odpowiednie normy krajowe i Europejskie oraz produkty Balsan posiadają certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sanitarno – epidemiologicznego.

Balsan – innowacja kluczem do sukcesu

Firma, której początki sięgają czasów króla Ludwika XV w 1954 została własnością François Balsan. Innowacyjne metody produkcji dywanów i wykładzin ze Stanów Zjednoczonych były zastosowane na Francuskim rynku właśnie przez niego. Rok po roku produkcja Balsan zmieniła lokalizację z Châteauroux do Arthon. W 1982 roku fabryki działały w nowym miejscu, natomiast teren fabryki Châteauroux został przejęty przez miasto. W dzisiejszych czasach produkcja firmy sięga aż 10 milionów rocznie i jest sprzedawana w skali międzynarodowej (75 krajów).

Balsan to marka przyjazna środowisku

Balsan kładzie szczególnie duży nacisk na produkcję przyjazną środowisku i celem jest minimalizacja negatywnych czynników. Aż od lat 70 działalność firmy była stale kontrolowana pod względem środków, których ona używa, aby zminimalizować negatywny wpływ produkcji na środowisko (zarządzanie odpadami) i obniżyć emisję zanieczyszczeń do powietrza. Metoda produkcyjna włókna ECONYL 70 polega na wytwarzaniu materiału, gdzie zawartość przędzy recyklingowej wznosi około 70%. Producent precyzyjnie zarządza odpadami powstałymi w czasie produkcji i przędza Econyl 70 jest produkowana z poliamidu otrzymanego podczas recyklingu. To jednak wcale nie znaczy, że wyroby Balsan powstałe z tego materiału są mniej kolorowe czy gorszej jakości. W celu uzyskania atrakcyjnej gamy kolorystycznej, włókna te są mieszane z nieprzetworzonymi włóknami barwionymi.

Wykładzina dywanowa według najnowszych trendów

Kolory wciąż się zmieniają nie tylko w dziedzinie mody. Innowacyjne techniki, materiały i projekty wykładzin dywanowych są prezentowane z roku na rok w kolekcjach Balsan. Wyroby Balsan cieszą oczy wieloma kolorami i wzorami. Żywsze i realistyczne barwy będą ciekawym i unikalnym rozwiązaniem do pomieszczeń użytku prywatnego, natomiast klasyczne – brąz, beż czy elegancka szarość dodadzą szyku biurom i halom koncertowym. Wykładziny dywanowe Balsan dostępne są też w odcieniach naturalnych – drzew, jagód czy barwach morza. Taka gama kolorystyczna zapewni szczególnie przyjemną i przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Odważne wzory powierzchni z kropkami czy też gdzie łączy się kilka kolorów stworzą swoisty, ale zatem elegancki styl. Z kolekcji do kolekcji Balsan zaskakuje coraz to nowymi stylami i każdy dekorator znajdzie optymalne rozwiązanie.  

Balsan Les Best – elegancki wybór dla hoteli

W branży hotelarskiej kładzie się szczególny nacisk na przyjemną, domową atmosferę. Balsan Les Best  kolekcja charakteryzuje się klasycznymi kolorami i wysokimi parametrami technicznymi takimi jak - polepszone wyciszenie kroków czy wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Wykładziny dywanowe z tej kolekcji nie tylko znacznie wyciszą dźwięki rozmów czy normalne odgłosy chodzenia, ale też zapewnią higieniczne warunki otoczenia hoteli. Jest to bardzo istotne w pomieszczeniach recepcji czy pokojach gości, gdzie jest wysokie natężenie ruchu oraz w innych miejscach publicznych. Ponadto tekstylna podłoga jest elegancka i sygnalizuje o wysokiej jakości świadczonych usług w danym miejscu.

Balsan Equinoxe i Balsan Luxe – klasyka w biurze

Przy urządzaniu i wykańczaniu miejsc pracyważne jest, aby zapewnić w nich komfortową i przyjazną atmosferę dla pracowników oraz klientów. Środowisko pracy ma znaczący wpływ na motywację i postawy personelu. Znacznie łatwiej jest wyzwolić kreatywność i innowacyjne pomysły, jeśli pomieszczenie, w którym pracujemy jest wygodne i komfortowe. Twarde podłoże może podświadomie stwarzać atmosferę presji i pośpiechu i tym samym hamować wydajność. Wykładzina dywanowa kolekcji Balsan Equinoxe stworzy szczególnie pozytywną atmosferę w pomieszczeniach biurowych. Przyjemna dla pracowników, nieskomplikowana do czyszczenia, a jednocześnie stwarzająca elegancki i przyjazny nastrój dla gości - taka jest kolekcja Balsan Equinoxe.

W miejscach typu call - center najważniejszą rolę grają oczywiście izolacja akustyczna i zdolności pochłaniania dźwięku, dzięki czemu operatorzy i ich rozmówcy mogą prowadzić skuteczne rozmowy, bez irytujących odgłosów kroków. Wykładziny dywanowe z kolekcji Balsan Luxe wyciszą pomieszczenie i stworzą przyjazną atmosferę do pracy. To pokrycie znajdzie zastosowanie także w salach konferencyjnych, w których codziennie przeprowadza się istotne rozmowy lub negocjacje biznesowe. Nie oszukujmy się: pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a wydaje się, że wygląd podłogi ma duże znaczenie w jego wywieraniu. Klasyczna gama kolorystyczna sprawi, że wykładzinę dywanową Balsan Luxe łatwo będzie można dopasować do charakteru pomieszczenia i nadać mu dokładnie takiej atmosfery, jakiej wymagają okoliczności.

Balsan Ultrasoft – przytulna atmosfera w pomieszczeniu prywatnym

Kolekcja Balsan Ultrasoft będzie eleganckim wyborem do sypialni czy też pokoju gościnnego. Wykładzina dywanowa w tej kolekcji została wykonana z poliamidu, więc jest bardziej trwała i odporna na czynniki zewnętrzne. Runo typu welur saksoński zapewni dodatkowy komfort w chodzeniu i łatwość czyszczenia. Pokrycie podłogowe Balsan Ultrasoft zachwyci eleganckim wyglądem i wytrzymałością przez wiele lat, a przyjemne dla oka kolory stworzą pozytywny klimat w pomieszczeniu, który pomaga się zrelaksować i działa dobrze na samopoczucie. Wykładziny dywanowe Balsan Ultrasoft są dostępne w 23 odcieniach - barwach klasycznych (beż, antracyt) jak i bardziej jaskrawych – zieleń, fiolet czy też czerwień oraz neutralnych (odcienie kremowe).

Bricoflor – poznaj naszą szeroką ofertę wykładzin dywanowych

Atrakcyjne ceny, mnóstwo kolorów i styli – w naszym sklepie online znajdzie się wykładzina dywanowa do każdej aranżacji, atmosfery i gustu. Możliwe jest także skorzystanie z naszych bezpłatnych próbek. A przy większych zamówieniach, prosimy o kontakt w celu stworzenia atrakcyjnej oferty. Zadzwoń  0 61 660 15 09 lub napisz już teraz.

Plus icon czytaj więcej