Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Fototapeta własny motyw - zostań projektantem!

 

Zaprojektuj swoją własną fototapetę z obrazem lub zdjęciem, które najbardziej Ci się podoba i nadaj swoim ścianom wyraz, który w pełni odzwierciedla Twoje gusta i ideały.

 

Dowiedz się więcej

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 6 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Przeżyj swoje ulubione chwile na nowo dzięki fototapecie.

Za pomocą konfiguratora fototapety w naszym sklepie internetowym możesz mieć swój ulubiony obraz w postaci pokrycia ściany. Od pejzaży i zakamarków po grupowe zdjęcia Twoich bliskich, ze personalizowanymi fototapetami nie będziesz miał żadnych ograniczeń.

Dekoracja ścienna, która całkowicie zmieni Twoje pokoje

Umieść inną fototapetę na każdej ścianie w swoim pokoju i wystaw swoje ulubione motywy i wspomnienia tak, jak na to zasługują. Od fototapet z Twoimi zdjęciami, które wypełniają całą ścianę po mniejsze formaty, które podkreślają poszczególne narożniki wnętrza. Z niestandardową fototapetą to Ty jesteś projektantem i decydujesz nie tylko o motywie, ale także o wielkości i kącie nachylenia, aby Twoje pokrycie ścian naprawdę się wyróżniało.

Stylowe ściany z indywidualnym plakatem

Aby uczynić Państwa pokoje szczególnie eleganckimi i gościnnymi, wskazane jest, aby wystrój pozostałej części pokoju był harmonijny. Dodatkowo, jakość obrazu również ma wpływ, dlatego zalecamy wybranie bardzo wyraźnego zdjęcia z jak najmniejszą ilością pikseli.

Zgodnie z tym, co mówiliśmy wcześniej, jeśli umieścimy bardzo duży obraz z wieloma elementami w małym pomieszczeniu, to przesycimy przestrzeń. Do tego typu pomieszczeń zalecamy wybranie rozległego krajobrazu, takiego jak las lub plaża, który zapewnia szerokość i głębie.

W większych pokojach możesz umieścić bez obaw swój ulubiony obrazek z przyjęcia urodzinowego lub jakiś szczególny moment z ukochanymi, tak abyś codziennie pamiętał ten szczęśliwy moment. Nowym trendem jest umieszczanie zdjęcie siebie w korytarzu - ośmielisz się spróbować?

Oczywiście personalizowany plakat to świetny pomysł na sklep, zwłaszcza z logo firmy.

Uzyskaj swoją idealną fototapetę w zaledwie kilka kliknięć

Stworzenie swojej nowej fototapety jest bardzo proste. Możesz wygodnie załadować żądane zdjęcie w zwykłych formatach plików JPG, TIFF lub PNG z Twojego komputera i następnie wybrać rozmiar. Jeśli chcesz użyć starszego zdjęcia, slajdów lub nawet negatywów, możesz je łatwo zeskanować online.

Na początku należy dokładnie zmierzyć ściany i dodać około 10 cm więcej przy określaniu rozmiaru. Należy pamiętać, że ściany nie zawsze są proste, zwłaszcza w starszych budynkach, dlatego należy uwzględnić wszelkie odchylenia w specyfikacji wymiarowej. Paski mają szerokość 50 cm, z wyjątkiem ostatniego paska, który będzie miał szerokość zgodną z podanymi przez Państwa wymiarami, tak aby nie trzeba było go ciąć. 

Materiał tworzący indywidualną fototapetę

Fototapety w naszym sklepie internetowym mają podkład z włókniny. Tapeta z włókniny charakteryzuje się nie tylko łatwością układania, ponieważ można ją nakładać bezpośrednio na ścianę, ale także imponuje funkcjonalnymi zaletami. Fototapeta tego typu jest bardziej odporny na zużycie niż np. papierowa i dzięki swoim właściwościom paroprzepuszczalnym może być umieszczany w łazienkach i kuchniach.

Kolejną cechą jest to, że jest bardzo lekka i łatwa do czyszczenia, ponieważ można ją czyścić wilgotną szmatką. Ponadto fototapety te są bezwonne i produkowane bez użycia szkodliwych substancji.

Jak łatwo i szybko można tapetować swój pokój?

Jak w przypadku tak wielu rzeczy, dobre przygotowanie może zaoszczędzić wiele pracy, jeśli chodzi o tapetowanie. Zasadniczo aplikacja fototapet nie różni się aż tak bardzo od zwykłej tapety, zwłaszcza, że podkład z włókniny ułatwia aplikację, ponieważ pasta jest nakładana bezpośrednio na ścianę. Potrzebne będą następujące narzędzia: pasta, wiadro, sztyft do mieszania kleju, drabinka, szczotka do tapet, wałek dociskowy i wałek do fug, a w razie potrzeby także nóż, sztyft do klejenia i ołówek.

Przed rozpoczęciem tapetowania należy upewnić się, że ściana jest tak czysta, gładka i sucha, ponieważ brud będzie miał wpływ na przyczepność papieru. Idealna temperatura pokojowa wynosi około 20ºC.

Zacznij od wymieszania kleju zgodnie z instrukcją i upewnij się, że nie powstają żadne grudki. Należy nakładać pastę na ścianę za pomocą pędzla, ale nie na całej powierzchni, ponieważ wyschnie ona przed czasem. Weź pierwszy pasek fototapety i umieść go dokładnie przy krawędzi ściany i sufitu. Następnie użyj szczotki, aby rozprowadzić pasek od góry do dołu na ścianie.

Postępować w ten sam sposób z następującymi paskami i umieszczać je obok siebie, nie nakładając się na siebie. Jeśli powstały pęcherzyki powietrza, można je usunąć za pomocą wałka.

Kup spersonalizowaną fototapetę w sklepie internetowym BRICOFLOR!

Przenieś swój ulubiony projekt na ścianę i stwórz atmosferę z osobistym akcentem. Możesz otrzymać swoją indywidualną fototapetę w najlepszej gwarantowanej cenie dzięki naszej gwarancji najlepszej ceny.

Nasi pracownicy działu obsługi klienta chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, prośby i sugestie, jakie mogą Państwo mieć. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez nasz formularz kontaktowy, czekamy na Twoją wiadomość!