Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Płytki dywanowe – praktyczna alternatywa dla wykładziny podłogowej 

Płytki dywanowe zostały zaprojektowane z myślą o pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, ale szybko zyskały także dużą popularność wśród użytkowników domowych. Wykładziny w płytkach mają wiele zalet, które znacznie ułatwiają proces renowacji, oszczędzając czas i pieniądze.

Dowiedz się więcej

Płytki dywanowe

Płytki zapewniają komfort użytkowania, skuteczną izolację hałasu, efektywną przepustowość zapachów oraz swobodę twórczą. Można je znacznie łatwiej przetransportować, a także zamontować. Możesz wybrać wariant samoukładający się lub samoprzylepny. Płytki dywanowe dostępne są w niesamowitej ilości różnych wzorów. Z pewnością znajdziesz tu odpowiednie dla siebie rozwiązanie bez względu na to czy planujesz remont domu, czy pomieszczenia użytkowego

Podłoga modułowa – montuj swoje płytki dywanowe szybko i wygodnie

Duże i ciężkie rolki wykładziny dywanowej to już przeszłość. Teraz możesz zamówić wykładzinę w płytkach, którą łatwo przetransportować, dostarczyć do wyznaczonego miejsca i zainstalować. Większość z oferowanych płytek instaluje się w najnowszej technologii loose-lay, czyli samoukładającej się. Płytki te są wystarczająco ciężkie, aby trzymać się podłoża. Nie potrzebujesz kleju, ani żadnych specjalistycznych narzędzi. Płytki to ekologiczny i bezpieczny wybór, ponieważ unikasz stosowania trujących klejów, które na długo pozostają w powietrzu. Tylko w pomieszczeniach często użytkowanych lub w piwnicach i poddaszach poleca się zastosowanie kleju, by płytki lepiej znosiły duże obciążenia lub natężenie ruchu. Wybierając wykładzinę w płytkach, marnujesz znacznie mniej materiału. Przy montażu klasycznej wykładziny prawdopdobnie duża jej część wyląduje w koszu ze względu na dopasowywanie jej do pomieszczenia. Płytki są wygodniejsze, a ich instalacja bardziej ergonomiczna.

Plama? Rozcięcie? Z płytkami nie musisz wymieniać całej podłogi!

Nie musisz się już martwić o trudne plamy czy nieodwracalne uszkodzenia podłogi. Jeśli zdarzy się mały wypadek, wystarczy mała wymiana. Dzięki systemowi loose-lay możesz bez problemu możesz wyjąć zabrudzoną płytkę i wyczyścić ją lub, gdy uszkodzenie jest duże, wymienić ją na nową. Nowoczesne technologie zapewniają odporność na blaknięcie, zatem nikt nie zauważy, że właśnie podmieniłeś płytkę. Wykładzina w płytkach to także rozwiązanie dla osób, które szybko się nudzą i lubią zmiany. Jeśli zdecydowałeś się na wzór na podłodze, możesz go zmienić w przeciągu kilku minut. Wystarczy, że zamienisz płytki miejscami, a Twoje pomieszczenie nabierze całkiem nowego wyglądu. To proste!

Wykładziny w płytkach to świetne rozwiązanie dla podniesionych podłóg

Jeśli w Twoim biurze jest system podniesionych podłóg, to płytki dywanowe są rozwiązaniem dla Ciebie. Gdy pod podłogą biegną kable, dobrze jest mieć do nich szybki dostęp na wypadek awarii. W wypadku wykładziny na rolce wymaga to zniszczenia podłogi. W przypadku płytek – absolutnie nie! Możesz szybko wyjąć kilka płytek i uzyskać dostęp do okablowania, a potem włożyć je z powrotem. Wykładziny w płytkach to proste rozwiązanie, które ułatwi Ci pracę w biurze.

Dbanie o środowisko to podstawa. Postaw na podłogę stworzoną z materiałów recyklingowych

Gdy decydujesz się na wykładziny w rolkach, musisz liczyć się z wieloma docięciami w celu dopasowania jej do Twojego pomieszczenia. Nie wszystkie pokoje są idealnie kwadratowe lub prostokątne, dlatego często musisz wyrzucić sporą część materiału, za który zapłaciłeś. Płytki w wymiarach 50x50 cm zdecydowanie łatwiej dopasować do wymiarów pomieszczenia i nie wymagają one tak wielu docięć. Zdecydowana większość producentów, z którymi współpracujemy stawia na środowisko, dlatego oferowane przez nich płytki nadają się do recyklingu i same zostały wyprodkowane z materiałów zrecyklingowanych. Płytki dywanowe to odpowiedzialny wybór i inwestycja w przyszłość.

Płytki dywanowe – projektowanie w wielu kolorach

Punktem wyjścia do różnorodności i wielofunkcyjności płytek dywanowych jest zorientowanie się na rynku dywanowych pokryć podłogowych wielu producentów. Dzięki temu dla klienta dostępne są liczne rozwiązania, dla różnych zastosowań (mieszkalnych i komercyjnych), które może dowolnie dostosować do własnych potrzeb i indywidualnego wyboru. Kolorystyka płytek dywanowych waha się od tradycyjnych, stonowanych tonów do nowoczesnych, optymistycznych wariantów - w zależności od zamierzonego efektu, jaki chcesz osiągnąć. Wielu producentów w standardowym asortymencie swoich kolekcji zawierają szeroki wybór klasycznych kolorów, tj.: neutralnych szarości, beży i ciepłych brązów. Dostępne są także bardziej dyskretne i eleganckie warianty kolorystyczne, pokrycia w powściągliwych wersjach popularnych odcieni są częścią wielu kolekcji i zapewniają rdzenną optykę. Można znaleźć również barwy zbliżone do naturalnych takie jak kolory lasu, jagody czy odcienie turkusu, które dadzą Twoim wnętrzom wyjątkowy, bliski naturze charakter. Płytki dywanowe występują również w modnych, zdecydowanych kolorach, takich jak różowy lub jasny pomarańczowy. Zdecydowaną zaletą płytek dywanowych jest to, że nie musisz obstawać przy jednolitym wzorze. Płytki dywanowe mogą być dowolnie łączone, dlatego możesz cieszyć się różnokolorową podłogą. Mając do dyspozycji tak wiele ciekawych wzorów i kolorów,  możesz stworzyć wlasną kompozycję przestrzeni. Pozwól się zainspirować do kreatywnych rozwiązań!

Bogate wzornictwo i innowacyjne struktury dla różnych zastosowań

Oprócz wyboru spośród wielu kolorów i odcieni, możesz także wybrać spośród struktur, wzorów i jakości powierzchni. Szczególnie odporne i wytrzymałe są płytki o tradycyjnej strukturze pętelkowej, dostępne w wielu odmianach. Różnej szerokości pętle pozwalają uzyskać doskonały efekt wizualny, a ściśle tkane wytwarzają wyjątkowo płaską i twardą powierzchnię. Płytki dywanowe w jakości weluru z rozciętymi pętlami są oparte na miękkiej, wygodnej powierzchni, co zapewnia dodatkowy komofrt użytkowania. Dostępne sa również płytki wykonane z wyjątkowo odpornych materiałów, a ich szczególna wytrzymałość sprawia, że mogą być zastosowane w ponieszczeniach użytkowych. Wiele płytek dywanowych jest wykonane z doskonałej mieszanki różnokolorowych włókien, co pozwala otrzymać atrakcyjny melanżowy efekt wizualny z subtelnymi lub wyraźnymi akcentami. Dzięki prostym mieszankom włókien, kolor jest bardziej wyrazisty, a wzory liniowe, geomertyczne czy też nakrapane, świetnie odwzorowują organiczne tekstury. Wizuanie i jakościowo płytki dywanowe są dostosowane do najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz.

Potrzebujesz szybko wymienić podłogę? Wybierz płytki w systemie loose-lay bądź samoprzylepne

Nieporęczne role wykladzin dywanowych są trudne w transporcie, zwłaszcza, gdy muszą być przeniesione przez wąskie klatki schodowe czy przejścia. Rozwiązaniem tego problemu stały się płytki dywanowe, które są nie tylko wygodne w transporcie, ale i dziecinnie łatwe w montażu. Praktyczny format płytek dywanowych sprawia, że pasują niemal w wszędzie. Stabilna konstrukcja płytek w systemie loose-lay sprawia, ze płytki "leżą same" i nie musisz używać kleju do ich montowania. Przy dużych powierzchniach wskazane jest zastosowanie dodatkowego mocowania płytek położonych na obrzeżach np. dwustronnymi taśmami klejącymi oraz wsparcie wewnętrznych płytek poprzez zamocowanie taśmy na przekątnych pomieszczenia. Dzięki temu zabiegowi zapobiegniemy ewentualnemu przemieszczaniu się wykładziny. Oczywiście przed przystąpieniem do montażu nowej podłogi, należy precyzyjnie dopasować płytki do pomieszczenia. Jeśli system loose-lay nie spełnia Twoich wymagań, to mamy dla Ciebie propozycję samoprzylepnych płytek. Warstwa klejąca utrzymuje je na miejscu i zapewnia błyskawiczną instalację. Szczególnie polecamy ich zastosowanie w miejscach o wyższym natężeniu ruchu lub przy większych obciążeniach dla podłogi. Płytki samoprzylepne to wysoka jakość za niską cenę. To tańsza propozycja wykładziny, która zachowuje jej najwazniejsze cechy i wysoką jakość. W wypadku tego systemu montażu także nie potrzebujesz wsparcia specjalisty czy fachowej wiedzy. Dziś możesz już sam odmienić swoją podłogę. Obojętnie czy zdecydujesz się na płytki samoukładające się czy samoprzylepne – ta wykładzina odmieni i upiększy każde pomieszczenie. Możliwość montażu w dowolnej kombinacji kolorystycznej pozwala na kreatywne stworzenie wyjątkowych wzorów.

Czołowi producenci płytek dywanowych gwarancją jakości w sklepie internetowym BRICOFLOR

Chcąc zapewnić naszym klientom największy wybór w najlepszej cenie, współpracujemy z wieloma producentami. Dzięki temu możemy Ci zaoferować szeroki asortyment produktów na każdą kieszeń. Oferowane kolekcje i rozwiązania technologiczne sprawiają, że nasza oferta jest atrakcyjna i kompletna. Jeśli zależy Ci, aby Twój remont zakończył się sukcesem, musisz mieć świadomość produktu, który wybierasz. Oprócz róznych faktur i odcieni, powienieneś też znać markę, która dostarcza Ci płytki. Wiele z nich ma wykształcone na przestrzeni wielu lat założenia i wartości, które przenoszone są na produkowane przez nich wykładziny. Zanim zdecydujesz sie na wybór produktu w naszym sklepie, zapoznaj się z dostawcami, z którymi współpracujemy. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Interface – wytrzymałe płytki w Twoim miejscu pracy

Według podobnych zasad swoją działalność prowadzi Interface, która swoją aktywność opiera głównie eksperymentalnych i innowacyjnych rozwiązaniach pokryć podłogowych. Jej kolekcje to nie tylko wysoka jakość, ale też bogactwo wzorów inspirowanych naturą i światem zewnętrznym. Interface to prawdziwie unikalne warianty, których nie znajdziesz wśród produktów żadnego innego producenta. Wysokiej jakości produkty wykonane przez Interface są solidne i trwałe, a atrakcyjny design wnosi coś szczególnego do każdego pomieszczenia. Celem Interface jest by do roku 2020 stać się w pełni zrównoważoną, przyjazne dla środowiska firmą handlową, która działa w myśl zasady Mission Zero.

Dura to eleganckie wykończenie wnętrza dla Twojej przestrzeni

Już w 1955 roku Christian Wirth, założyciel firmy Dura, wielkim zaufaniem metodę tuftowania, stając się później jej pionierem. Aktualnie jest to najpowszechniejsza metoda używana do produkcji tekstylnych pokryć podłogowych. Płytki dywanowe wykonane przez Dura są zawsze dostosowane do potrzeb klienta zarówno w domu jak i w pracy. Istnieją liczne i uniwersalne kolekcje dla zastosowań mieszkalnych i komercyjnych. Spotkać je można w restauracjach, w hotelach, w samolocie lub na statkach wycieczkowych. Dzięki zoptymalizowanej, innowacyjnej i opatentowanej technologii duraAir, producent zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniach. Kolorystyka i wzornictwo oraz parametry technicznie zorientowane są na najnowsze trendy i wymagania rynkowe. Dlatego Dura pozwala stworzyć doskonałą koncepcję dekoracji wnętrz.

Płytki Desso pozytywnie wpłyną na jakość pracy w Twoim biurze

Producent Desso głęboko wierzy, że jego wysokiej jakości płytki pozytywnie wpływają na pracę osób przebywających w biurze. Wszystko dzięki najnowszej technologii zapewniającej odpowiedni przepływ powietrza i dobrą akustykę w pomieszczeniu. Spokój i czyste powietrze z pewnością pozytywnie oddziałowują na nasze zdrowie, a zdrowy pracownik, to wydajny pracownik. Zadbaj o jakość pomieszczeń  w Twoim miejscu pracy z Desso.

Balsan to francuski szyk na wyciągnięcie ręki 

Francuski producent pokryć podłogowych Balsan oferuje warianty zarówno dla domu, jak i dla firmy. Bogate portfolio firmy to ponad 20 różnych i wyjątkowych kolekcji, w wielu odcieniach, wzorach i fakturach. Tak bogata oferta pozwala na montaż tych płytek w niemalże każdym pomieszczeniu – od domu, poprzez biura, centra handlowe, na szpitalach kończąc. Balsan dba o wysoką jakość i wytrzymałość swoich produktów, zatem nie musisz się martwić o ich kondycję po upływie czasu. Zapoznaj się z dostępnymi wzorami w katalogu po lewej stronie.

Heuga pracuje nad jakością produktów już od 1956 roku

Za wynalazcę płytki dywanowej uznawany jest założyciel holenderskiej firmy Heuga. Wieloletnie doświadczenie, wysokie standardy jakości oraz szeroka gama produktów (ok. 20 różnych kolekcji) to tylko część z jej zalet. Heuga opiera swoją produkcję na zasadach projektu Mission Zero, który zakłada świadomy i zrównoważony plan produkcji przyjazny dla środowiska. Wybierając kolekcje tego producenta decydujesz się nie tylko na podłogę wysokiej jakości, ale także przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Tretford to płytki bliskie natury, nie tylko do domu

Unikalne płytki dywanowe Tretford są znane z charakterystycznej jakości koziego włosa. Składa się z wyjątkowej mieszanki materiału z koziej sierści z Mongolii i czystej wełny, co sprawia, że płytki dywanowe tej firmy sa najbliższe naturze. Zaletą koziego włosia jest fakt, że zapewnia doskonałą cyrkulację wilgotności i temperatury znacznie zwiększając komfort użytkowania. Poprzez połączenie materiału bazowego z wysokiej jakości włóknami z recyklingu, Tretford oferuje  3 rodzaje płytek: wariant do użytku domowego, komrcyjnego, a także dla pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Wzmocniona powierzchnia jest odporne na uszkodzenia, co zapewnia jej długą żywotność nawet przy wysokim zużyciu.

Największy wybór wykładzin dywanowych tylko w BRICOFLOR

Ogromny wybór producentów i kolekcji płytek dywanowych sprawia, że u nas znajdziesz optymalne rozwiązanie dla siebie. Jeśli podoba Ci się któryś z dostępnych wzorów, śmiało zamów darmową próbkę i sprawdź, czy spełnia Twoje oczekiwania. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości, nie wahaj się i skontakuj się z nami. Chętne Ci doradzimy  i pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu. Zaufało nam już wielu kilentów m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji, zaufaj i Ty!