Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przewodnik po produktach

Kino domowe - Akcja Renowacja!

Kino Domowe - Akcja Renowacja!

Własne kino domowe to marzenie, które prawie każdy chciałby wcześniej czy później zrealizować. W kinie ceny biletów rosną w zastraszającym tempie. Podobnie jest z sumami pieniędzy, które w międzyczasie trzeba wydać na popcorn i inne przekąski.

Dzięki nowoczesnym usługom platform streamingowych i wysokiej rozdzielczości Blu-ray HD oglądanie filmów na domowej kanapie stało się znacznie przyjemniejsze. Ponadto, odpowiedni system audio zapewnia najwyższą jakość dźwięku, a swoją szafeczkę z łakociami będziesz miał zawsze w zasięgu kilkunastu kroków. Biorąc to wszystko pod uwagę, kino domowe staje się coraz bardziej finansowo atrakcyjną opcją. Dziś przedstawimy Ci kilka wskazówek i porad, dzięki którym Twoja renowacja kina domowego odniesie sukces!

Kino domowe - pierwsza rzecz do rozważenia

Posiadanie własnego kina domowego było zawczasu tylko odległym marzeniem, ale dzisiaj jest to zupełnie osiągalne. Największe dotychczasowe, finansowe przeszkody w realizacji tego pragnienia, takie jak projektory, telewizory o wysokiej rozdzielczości, czy odpowiedni dźwięk przestrzenny, są już dostępne w stosunkowo niskiej cenie.  Poza tym, same filmy, także nie zawsze były łatwo osiągalne. Teraz zaś, większość filmów można obejrzeć na Netlixie lub zakupić na nośniku Blu-ray HD. W połączeniu z wirtualnymi asystentami, takimi jak Alexa, odtwarzanie można wygodnie kontrolować za pomocą sterowania głosowego. Dzięki urządzeniom oszczędzającym miejsce i wielu opcjom przechowywania nie musisz już przeznaczać dodatkowego pomieszczenia na kino domowe. Z łatwością zintegrujesz je z piwnicą hobbystyczną, a nawet salonem.

Jako internetowy sprzedawca tapet ściennych i wykładzin podłogowych, prawdopodobnie nie jesteśmy dla Ciebie punktem kontaktowym, jeśli chodzi o wyposażenie kina w odpowiednią technologię. Jednak projektowanie kina domowego nie polega tylko na wyborze odpowiednich mediów i urządzeń elektronicznych. Wyposażenie i układ Twojego pokoju znacząco przyczynia się do realizacji projektu Twojego kina domowego! Z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiednich tapet ściennych i podłóg oraz przedstawimy nasze najpopularniejsze rozwiązania akustyczne.

Kino domowe - wybór odpowiedniej przestrzeni dla optymalnej akustyki

Oprócz niezwykle dużego ekranu, to przede wszystkim odpowiedni dźwięk sprawia wrażenie wizyty w kinie. Oglądając telewizję nie potrzebujesz najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Ale jeśli już inwestujesz w kino domowe, chcesz uzyskać z niego jak najwięcej! Nie oznacza to wcale, że musisz zakupić najdroższy sprzęt, jaki oferuje nowoczesna technologia. Domowe kina w specjalnie zbudowanym pokoju są dużą inwestycją, dlatego ich budowa i wyposażenie planowane są do ostatniego szczegółu. Tylko nieliczni z nas mają ten luksus, kiedy decydują się na instalację wygodnego kina domowego. Zwykle wybieramy już istniejące pokoje, takie jak nasz salon i dostosowujemy je zgodnie z naszymi pomysłami na stworzenie kina domowego.


Wskazówka 1: Wybierając pomieszczenie na salę kinową, zwróć uwagę na układ pokoju. Nie zaleca się pomieszczeń szczególnie długich, szerokich lub wysokich. Poszukaj pokoju o wymiarach, które są w miarę proporcjonalne.


Kino domowe - zmniejsz hałas w tle dzięki materiałom pochłaniającym dźwięk

Częścią oryginalnych wrażeń kinowych jest między innymi izolacja akustyczna pomieszczenia. To idzie w dwóch kierunkach. Z jednej strony chcesz ukryć hałas w tle, taki jak odgłosy uliczne lub krzyczące dziecko sąsiadów. Z drugiej strony nie chcesz, aby wspomniany sąsiad na przykład pukał do Twoich drzwi i narzekał, że jego dziecko nie może spać z powodu huczącego filmu. Jednocześnie nie chcesz, aby dźwięk rozchodził się bez kontroli, odbijał się od ścian i podłóg i powodował irytujący rezonans. Ponieważ prawdopodobnie nie wybrałeś domu myśląc, czy jest ono optymalne na zbudowanie domowej sali kinowej. W większości przypadków musisz pracować z takimi materiałami jakie w domu już były. Ale jest kilka rzeczy, które jednak możesz zmienić! Dzięki odpowiedniemu doborowi ścian i podłogi oraz oczywiście wyposażenia domu możesz znacząco wpłynąć na jakość dźwięku.

Wskazówka 2: Materiały tesktylne zapobiegają nadmiernemu odbijaniu się dźwięku od ścian i podłogi.


Produkty tekstylne, takie jak dywany, a teraz także niektóre tapety, mogą pomóc poprawić dźwięk w pokojach. Znane z pochłaniania dźwięku, zmniejszają zarówno hałas słyszalny z zewnątrz i odbierany w sąsiednich pokojach, jak i dźwięk, który jest wyrzucany z powrotem do Twojej sali kinowej. Nawet meble, takie jak fotele, czy kanapa, można idealnie zintegrować z pomieszczeniem jako przedmioty pochłaniające dźwięk. W końcu musisz zaoferować sobie oraz Twoim gościom spokojne i wygodne siedzenia. Jednak nie należy przesadzać z pochłanianiem dźwięku. Jeśli akustyka jest w znacznym stopniu pochłaniana, dźwięk nie dociera już do naszych uszu i zainwestowałeś dużo pieniędzy w drogi system na darmo. Nie martw się jednak zawczasu, bardzo trudno jest przesadzić z izolacją akustyczną do takiego stopnia!

Tapety włókninowe A.S. Creation  z kolekcji Haute Couture 3 & Metallic Silk

Tapeta A.S. Creation wykonana z nici tekstylnych to idealny dodatek do dekoracji Twojego wnętrza. Modele kolekcji Haute Couture 3 & Metallic Silk pozwalają na jednolite wykończenie kina domowego za pomocą nici tekstylnych i nadają pomieszczeniu szlachetny wygląd. Przejrzysta i dotykalna struktura włókniny uzupełniona jest ciepłą kolorystyką. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka: przez jasne kremowe kolory, takie jak beż lub czysta biel po antracyt lub brąz, które idealnie nadają się do zaciemnienia pomieszczenia. Zaletą tapet tekstylnych jest nie tylko ciepły i praktyczny wygląd. Są szczególnie łatwe do czyszczenia, a także mają właściwości izolacyjne, które zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną.

Dywan z Balsan - absolutny komfort i wysoka izolacja akustyczna

Oprócz tapety i odpowiednich mebli zalecamy dywan zapewniający większy komfort i lepsze pochłanianie dźwięku. W zależności od producenta otrzymasz niezwykle wygodne i przyjemne wykładziny podłogowe, wyposażone w dodatkowe właściwości akustyczne. Na przykład w przypadku wykładziny Balsan, izolacja odgłosu kroków powyżej 25 dB nie jest niczym niezwykłym. Nie ma znaczenia, czy przeferujesz wyższą podłogę welurową, czy wolisz raczej płaskie z pętli i włókien ciętych. W kolekcjach Balsan znajdziesz coś dla siebie. Natomiast, to czy wolisz ciemniejsze, czy jaśniejsze kolory, jest oczywiście całkowicie związane z dalszym przeznaczeniem kina domowego. Jeśli używasz go głównie jako salonu, lepiej użyć jaśniejszych kolorów. Z drugiej strony, jeśli masz duże zasłony lub rolety w oknach, którymi możesz przyciemnić w razie potrzeby, na pewno spodoba ci się ciemniejszy dywan do uzupełnienia wystroju. Kolekcje Balsan Script lub Balsan Leon oferują piękne wykładziny w ciemniejszych odcieniach. Balsan Script występuje w kilku kolorach. Balsan Leon oferuje szlachetną, szaro-czarną cętkowaną powierzchnię, która świetnie sprawdzi się w salonie, jak i w kinie domowym. Obie kolekcje mają izolację akustyczną od 26 do 27 dB i są idealne na odpoczynek w codziennym życiu, ale także na wieczór filmowy.

Odpowiedni układ pokoju, wyposażenie, przyciemnienie i izolacja akustyczna to najważniejsze elelmenty udanego projektu domowej sali kinowej

 Lepsza akustyka, dzięki odpowiednim pokryciom ścian i podłóg!

Jeśli chcesz z sukcesem zbudować własne, wymarzone kino domowe, powinieneś wziąć sobie do serca najważniejsze informacje. Kształt i wystrój pokoju są istotnymi czynnikami, które znacznie wpływają na użytkowanie kina domowego. Prawidłowy układ pokoju, wystrój i przyciemnienie zapewnią komfort oglądania, niezależny od zakupionego sprzętu. To samo dotyczy akustyki pomieszczenia, na którą można ulepszyć za pomocą tekstylnych tapet i dywanów. Dopiero po przygotowaniu odpowiedniego pomieszczenia powinieneś zacząć myśleć o drogich projektorach, telewizorach lub systemach dźwiękowych. Jak zawsze, w naszym sklepie internetowym czeka na Ciebie duży wybór odpowiednich wykładzin i kompleksowe porady dotyczące podłóg akustycznych.
Do następnego razu! | Twój zespół z BRICOFLOR.

 

Dodaj komentarz