BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

KOMBINACJE TAPET – NASZE POMYSŁY NA KREATYWNY WYSTRÓJ ŚCIAN

Tuesday, August 10, 2021

Różne ściany w pokoju nie muszą być koniecznie ozdobione tą samą tapetą. Można łączyć ze sobą różne tapety, tak aby efektowne, wzorzyste tapety były wizualnie zrównoważone przez monochromatyczne dekory. Co więcej, nawet zwykłe tapety mogą stworzyć ciekawą aranżację poprzez połączenie ich z wzorzystą tapetą. W ten sposób możesz nadać swojemu wnętrzu coś nowego i stworzyć podwaliny pod nowoczesne i stylowe wnętrze.

POŁĄCZ STYLOWE TAPETY W NOWOCZESNY SPOSÓB

Jeśli chodzi o projektowanie ścian, nie musisz wybierać jednego wzoru i dekorować nim wszystkich ścian pokoju. Zamiast tego, można być kreatywnym i połączyć różne dekory ze sobą, aby stworzyć indywidualny projekt.

Istnieje wiele opcji, z których można wybierać. Możesz po prostu wybrać dwie lub więcej jednokolorowych tapet w stylowych odcieniach i połączyć je ze sobą, aby stworzyć harmonijny ogólny obraz. Alternatywnie można również optycznie zrównoważyć kolorowe wzory dopasowaną gładką tapetą, aby ściany nie wyglądały na zbyt zagracone.  Jeśli chcesz, aby aby Twoje ściany przyciągały wzrok, możesz oczywiście połączyć ze sobą różne tapety z wzorami i stworzyć w ten sposób kolorową mieszankę wzorów.

JAK POŁĄCZYĆ ZE SOBĄ RÓŻNE GŁADKIE TAPETY

TAPETA 341392 A.S. CRÉATION SCANDINAVIAN STYLE

Nie możesz się zdecydować spośród naszej szerokiej gamy stylowych tapet gładkich? Dlaczego więc nie wybrać kilku! Wystarczy wybrać dwie lub więcej gładkich tapet w ulubionych kolorach i połączyć je ze sobą. Na przykład można połączyć ciemną tapetę w kolorze czarnym, antracytowym lub ciemnoniebieskim z dekoracją w delikatnym kolorze, takim jak biały, beżowy lub kremowy, aby stworzyć ekscytujący kontrast.

Aby uzyskać szczególnie harmonijny wygląd ściany, można również wybrać dwie tapety w tej samej kolorystyce, ale o różnych niuansach, np. ciemnoniebieską tapetę zaokrągloną przez jasnoniebieski dekor lub tapetę w beżu połączoną z naturalnym odcieniem ziemi.

Jeśli chcesz zmienić swoją ścianę w kolorową atrakcję przyciągającą wzrok, dwie tapety w intensywnych kolorach, takich jak czerwony, różowy, pomarańczowy lub zielony są oczywiście również odpowiednie.

ZRÓWNOWAŻYĆ KOLOROWE WZORY GŁADKĄ TAPETĄ

TAPETA 364851 A.S. CRÉATION AUTHENTIC WALLS 2

Jeśli kompletny projekt ściany z wzorzystymi tapetami jest dla Ciebie za duży, możesz na przykład ozdobić jedną ścianę wzorzystą tapetą, a pozostałe ściany zwykłymi tapetami. Wtedy projekt ściany nie będzie wydawał się zbyt zagracony, a przyciągający wzrok wygląd wzorzystej tapety będzie zrównoważony prostotą zwykłej tapety.

Aby uzyskać szczególnie harmonijny wygląd ściany, można po prostu wybrać gładką tapetę w kolorze, który jest zawarty we wzorzystej tapecie, dzięki czemu powstaje harmonijny ogólny obraz. Możesz wybierać z szerokiej gamy wzorzystych tapet, więc na pewno znajdziesz idealną tapetę dla swoich osobistych pomysłów.

Na przykład, możesz zdecydować się na tapetę w kwiaty w stylu wiosennym lub wybrać tapetę z geometrycznym lub graficznym wzorem i wizualnie zrównoważyć ją gładką tapetą w pasujących kolorach.

TAPETY W KWIATY NADA ZWYKŁEJ TAPECIE WIOSENNY WYGLĄD

W związku z cieplejszą pogodą można na przykład wybrać figlarną tapetę w kwiaty i połączyć ją z gładką tapetą w delikatnym odcieniu, aby pozwolić letniej atmosferze przenieść się do domu i wizualnie ocieplić wnętrze. Wiosenne wzory kwiatowe nabierają wyrazu zwłaszcza wtedy, gdy zrównoważy się je dopasowaną kolorystycznie tapetą w jednolitym kolorze, która podkreśli barwny wzór tapety w kwiaty.

NADAJ GEOMETRYCZNYM WZOROM DODATKOWY AKCENT DZIĘKI DOPASOWANEJ TAPECIE

Dzięki tapecie z geometrycznym wzorem nadasz swojemu wnętrzu strukturę i porządek. Zwłaszcza jeśli połączysz ją z gładką tapetą w pasującym kolorze. Wtedy stworzysz harmonię w projekcie pokoju i położysz fundament pod spójny ogólny obraz we wnętrzu. Ponadto wzory geometryczne mogą być łączone na wiele sposobów, dzięki czemu nie jesteś ograniczony w projektowaniu swojego pokoju.

ZMIEŃ SWOJĄ ŚCIANĘ DZIĘKI EKSCYTUJĄCEJ MIESZANCE WZORÓW

TAPETA 362975 LIVINGWALLS COZZ

Jeśli wolisz przykuwający uwagę i urozmaicony wystrój ścian, możesz wybrać tapety o różnych wzorach i umiejętnie je ze sobą połączyć. Tapety w paski i tapety w kropki nadają się szczególnie do łączenia wzorzystych tapet z innymi wzorzystymi okładzinami ściennymi.

Na przykład, możesz wybrać je w schemacie kolorów, który jest również zawarty w innych wzorzystych tapetach, aby mieszanka wzorów nie była zbyt intensywna wizualnie. Aby uzyskać zabawny akcent, można również połączyć dwie tapety z kwiatowymi wzorami.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy Ci w wyborze odpowiednich tapet!
Do zobaczenia następnym razem. Twój zespół z BRICOFLOR, numer jeden dla ścian i podłóg!

Powrót do postów