Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przewodnik po produktach

Laminat wodoodporny - Ta podłoga laminowana nadaje się do pomieszczeń wilgotnych!

Laminat to pomysłowy wynalazek dla wszystkich tych, którzy są przekonani wyglądem i funkcjonalnością drewnianej podłogi, ale nie chcą wydawać dużo pieniędzy na prawdziwy parkiet. Podłoga laminowana jest dostępna w różnych wzorach i formach, ale nie wszystkie jej warianty są jednakowo odpowiednie do instalacji w kuchni lub łazience. Jeśli jednak myślisz o ułożeniu tej wykładziny w wilgotnych pomieszczeniach, poniżej wyjaśnimy, o czym musisz pamiętać.

Laminat odporny na wilgoć -  co go odróżnia od konwencjonalnej podłogi laminowanej?

W przeciwieństwie do parkietu, laminat nie składa się z litego drewna. Zamiast tego deski laminatu składają się z mocnej i stabilnej płyty drewnopochodnej z wysokiej jakości warstwą dekoracyjną. W przypadku laminatu wodoodpornego, płyta nośna zawiera profil z tworzywa sztucznego, tzw. „Aqua Floor", który jest znacznie bardziej odporny na wilgoć. Powierzchnie i krawędzie desek są impregnowane tak, aby podłoga w kuchni lub łazience nie pęcznieła od ciągłego zawilgocenia i rozpryskiwania wody. Z reguły wierzchnia warstwa jest dodatkowo zabezpieczona żywicą syntetyczną, aby była całkowicie odporna na działanie pary wodnej.

Specjalnie z przeznaczeniem do łazienki, powierzchnia wodoodpornego laminatu jest wykończona powłoką winylową w celu zwiększenia odporności na poślizg. Taka konstrukcja zapewnia bezpieczne przechadzanie się mokrymi stopami po powierzchni podłogi. Ponadto, ten typ laminatu posiada ulepszony system zatrzasków, który zamyka się szczególnie szczelnie. Dla większego bezpieczeństwa i ochrony przed wilgocią, płyty mogą być również klejone wodoodpornym klejem.

Laminat - dodatkowa ochrona w wilgotnych pomieszczeniach.

Jeśli zdecydujesz się na laminat wodoodporny, nie wystarczy po prostu położyć klejonej podłogi, ale wszystkie jej połączenia muszą być również uszczelnione. Dlatego zaleca się uszczelnienie listew przypodłogowych, profili i rur silikonem. Aby zapobiec pękaniu i przenikaniu wilgoci, ważne jest zachowanie wystarczającej szczeliny dylatacyjnej o szerokości co najmniej 10 mm do wszystkich czterech ścian i innych elementów wznoszących. Należy je również spryskać silikonem. W przeciwieństwie do zwykłego laminatu, wodoodporny wariant dla pomieszczeń wilgotnych jest postrzegany przez jego "zdolność pęcznienia". Nie może to być więcej niż 5%.

Aby wykładzina podłogowa w wilgotnym pomieszczeniu mogła służyć jak najdłużej, należy przestrzegać kilku podstawowych środków ostrożności:

- Za wszelką cenę należy unikać kałuży wody i wody stojącej (również podczas czyszczenia podłogi).
- Kabina prysznicowa musi mieć drzwi, które można całkowicie zamknąć, a wanna musi być wyposażona w zasłonę.
- Podłoga powinna być regularnie sprawdzana pod kątem ewentualnych uszkodzeń podczas czyszczenia i, w razie potrzeby, naprawiana jak najszybciej.

Laminat do pomieszczeń mokrych : Producent i wybrane produkty

Teraz, gdy przedstawiliśmy Państwu wiele przydatnych informacji na temat wodoodpornych podłóg laminowanych, chcielibyśmy również przedstawić kilku producentów i ich innowacyjne podłogi do kuchni i łazienki.

BerryAlloc Ocean

17 wykwintnych dekorów z kolekcji BerryAlloc Ocean prezentowane są w przytulnych ciepłych odcieniach ziemi i eleganckiej bieli. Producent oferuje również stylową alternatywę w postaci wykończeń w stylu płytek. Powierzchnia desek jest pokryta powłoką HydroPlus i sprawia, że podłoga jest mniej podatna na wilgoć. W rezultacie małe ilości wody nie powodują natychmiastowej deformacji materiału, a harmonijna podłoga laminowana jest utrzymywana przez dłuższy czas.

Berry Alloc Original HPL (laminat wysokociśnieniowy)

38 autentycznych motywów dębowych z kolekcji Berry Alloc Original HPL charakteryzuje się odporną na zabrudzenia powierzchnią, która nie blaknie nawet przy intensywnym świetle. W porównaniu do konwencjonalnego laminatu, HPL (laminat wysokociśnieniowy) składa się z warstw drewnopochodnych, które są łączone ze sobą pod wysokim ciśnieniem i ciepłem. Powierzchnia tych płyt jest dodatkowo zaimpregnowana żywicą dla lepszej ochrony przed wilgocią i naprężeniami mechanicznymi. Dzięki wodoodpornej powierzchni i bardzo wytrzymałej strukturze, podłogi laminowane z tej kolekcji idealnie nadają się do montażu w bardzo obciążonych pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych (klasa użytkowa 34).

Wineo "Rock'n'Go".

Dwanaście projektów kolekcji Wineo Rock'n'Go nazwano na cześć znanych hymnów rockowych. Paleta kolorów waha się między siedmioma autentycznymi wzorami drewna i trzema wariantami płyt OSB w różnorodnym kolorach. Dopasowując się do tytułu utworu, kolory desek mogą sięgać od bardzo jasnych (Wineo Rock'n'Go "LA148SYSV4 Knocking on Heavens Door") do bardzo ciemnych (Wineo Rock'n'Go "LA149SYSV4 Dancing in the Dark" ). Dzięki technologii Aqua-Stop, laminat ten nadaje się do kuchni i łazienki, ponieważ ten specjalny system jest uniwersalnym uszczelniaczem profilowym dla każdej deski, który obiecuje do czterech razy mniejsze pęcznienie.

Szybki montaż i trwałość laminatu odpornego na wilgoć

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne zainstalowanie odpornego na wilgoć laminatu do kuchni z systemem zatrzaskowym, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka szczególnych czynników.

Na przykład należy unikać spoin i uszkodzeń desek, aby uniknąć poważnych szkód wyrządzonych przez wodę. W tym celu panele laminowane powinny być klejone jak najbliżej siebie. Aby uzyskać lepszy rezultat, można użyć specjalnych pasków napinających. Po ułożeniu od trzech do czterech rzędów można po prostu połączyć gotową konstrukcję. Jeżeli jednak w ułożonym laminacie występują małe szczeliny, zalecamy uszczelnienie go silikonem w tym samym kolorze co deski. W łazience laminat powinien być również połączony klejem wodoodpornym. W ostatnim etapie zalecamy uszczelnienie całej powierzchni warstwą hydrofobową dla większego bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz