BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele winylowe click – co warto wiedzieć przed zakupem!

Friday, November 29, 2019

Panele winylowe click

Praktyczne panele winylowe click stają się coraz popularniejsze na rynku projektowania wnętrz. Dzięki swoim licznym zaletom winyl z systemem zatrzaskowym zaskarbia sobie zaufanie największych krytyków i zdobi podłoże w wielu pomieszczeniach o rozmaitych funkcjach. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą wszystkiego o panelach winylowych na click, prezentujemy podsumowanie najważniejszych informacji o tym typie podłogi!

Zalety paneli winylowych click - wyjątkowe właściwości winylu

Parkiet i płytki kamienne są wypróbowanymi i sprawdzonymi wykładzinami podłogowymi, a przekonanie o ich jakości utrzymuje się od lat. Z biegiem czasu jednak zauważalnych jest coraz więcej wad w klasycznych podłogach. Podczas gdy parkiet jest bardzo pracochłonny w utrzymaniu, nadepnięcie na kamienne płytki powoduje gęsią skórkę, istnieje podłoga, która umiejętnie eliminuje te niedoskonałości: panele winylowe click!

Panele winylowe clickTa elastyczna wykładzina podłogowa oferuje wygląd parkietu i płytek, ale nie powiela ich słabości. Dzięki ciągłym badaniom w dziedzinie podłóg winylowych, właściwości techniczne winylu są zawsze doskonalone. Jeśli szukasz podłogi, z którą nie musisz iść na kompromis, najlepszym wyborem jest elegancki winyl z systemem zatrzaskowym.

Łatwy montaż w mgnieniu oka - jak zainstalować panele winylowe click

Układanie winylu click jest łatwiejsze niż w przypadku innych pokryć podłogowych. Deski układa się w systemie zatrzaskowym, jak układankę, co jest potwierdzane przez dźwięk kliknięcia. Większość producentów ma swoje własne "ząbki" click, ale instalacja zawsze działa na tej samej zasadzie. Zazwyczaj deskę zatrzaskuje się z leżącą już deską pod kątem 45°. Delikatnie stukając młotkiem gumowym, winyl utworzy gładką, solidną powierzchnię.

Panele winylowe click

Niektóre podłogi winylowe z systemem zatrzaskowym mają tzw. system drop-down. Podłoga z tym wariantem click może być układana całkowicie bez pomocy narzędzi. Deski można łączyć ze sobą zarówno na krótszym boku szerokości, jak i na długich bokach. W tym celu wystarczy wcisnąć odpowiednią deskę poziomo w dół. Szybka i bezpieczna instalacja oferuje również osobom mało doświadczonym w instalacji podłóg możliwość osiągnięcia równomiernego efektu końcowego. Podłoga winylowa z systemem zatrzasków gwarantuje szybkie i bezpieczne układanie wykładziny podłogowej, jak u profesjonalistów!

Wytrzymałość na nacisk - trwałość wykładziny winylowej Klick

Spadające przedmioty często pozostawiają nieatrakcyjne ślady. W przypadku płytek łatwo o takie zniszczenia. Natomiast zadrapania na nietanich parkietach z pewnością nie są przyjemnym widokiem do oglądania. Z podłogą winylową click nie musisz się już martwić o uszkodzenia spowodowane ścieraniem i zarysowaniami. Gruba warstwa ochronna chroni wystrój przed nieatrakcyjnymi uszkodzeniami. Rezultatem jest konsekwentnie piękna powierzchnia, która wygląda jak nowa i nieskazitelna nawet po latach użytkowania.

Panele winylowe click

W pomieszczeniach intensywnie użytkowanych łatwo o rażące ślady zużycia. W przypadku paneli winylowych click, który może być również stosowany w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bez strachu o ślady zużycia, ze względu na jego ogromną trwałość. Klasa użyteczności podłogi winylowej pokazuje, czy ta podłoga jest odpowiednia do danego obciążenia, czy też nie. Wytrzymała wykładzina podłogowa może być dowolnie wybierana w zależności od możliwego obciążenia i zapewnia piękny wygląd podłogi w dłuższej perspektywie czasowej.

Autentyczne i różnorodne wzory - Podłoga Kameleon

Podobieństwo podłogi winylowej click do innych rozwiązań często prowadzi do nieoczekiwanych pomyłek. Ze względu na realistyczne powierzchnie projektowanej podłogi, jest ona często uważana za wysokiej jakości parkiet lub płytki z litego kamienia. Wizualnie, wykładziny podłogowe nie mogą być już odróżniane od siebie, a autentyczność podłóg winylowych stale rośnie. Czy to imitacja drewna, czy imitacja kamienia, naturalne materiały są przejmowane przez elastyczny winyl aż do najmniejszego szczegółu. Wielbiciele optyki drewnianej nie muszą już uciekać się do drogiego, prawdziwego drewna.

Panele winylowe clickPodłoga winylowa jest w stanie przedstawić strukturę drewna w sposób naturalny i przekonujący. Nawet miłośnicy płytek nie muszą już transportować ciężkich opakowań. Kamień i materiały betonowe są również przedstawiane z dużą wiarygodnością przez winylową podłogę.

Nigdy więcej zimnych stóp - przyjemność chodzenia po winylowej podłodze

Poranny spacer do łazienki wywołuje wiele dreszczyku emocji. Bose stopy na zimnych płytkach sprawiają, że budzisz się raptownie i ogromnie obniża to dobre samopoczucie. Winyl oferuje przyjemną alternatywę. Elastyczny materiał zapewnia ciepło i zapewnia większy komfort chodzenia.

Ponadto, ma on doskonałą fakturę. Niemal tak samo autentyczną, jak imitowane naturalne wykładziny podłogowe. Struktury imitujące drewno i kamień są wytłaczane na powierzchni winylu w taki sposób, że wykładzina podłogowa nie może być zauważalnie odróżniona od jej oryginału.

Zastosowanie w łazience - Panele winylowe w pomieszczeniach wilgotnych

W łazienkach od zawsze królują ponure płytki kamienne. Jeśli masz dość tego i chciałbyś zaprojektować swoją łazienkę tak ekscytującą, jak reszta Twoich pokoi, to podłoga winylowa click jest idealnym wyborem dla Ciebie. Nowoczesny winyl można łatwo zainstalować w wilgotnych pomieszczeniach. Budowa produktu umiejętnie zapobiega nieatrakcyjnemu puchnięciu spowodowanemu wilgocią. Oprócz imitujących drewno desek winyl jest również dostępny w poręcznym formacie płytek! Jeśli nie chcesz się obejść bez charakterystycznego wyglądu płytek, ale nadal chcesz cieszyć się zaletami podłóg winylowych, to najlepszym wyborem są płytki winylowe z mechanizmem zatrzaskowym!

Panele winylowe click

Pomimo wodoodpornych właściwości winylu, zaleca się przyklejanie paneli click na całej powierzchni łazienki. Ze względu na całkowite uszczelnienie, wilgoć nie ma szans osiadania pod wykładziną podłogową lub pomiędzy połączeniami zaciskowymi i powodowania tam uszkodzeń.

Wysoka jakość za rozsądną cenę

Każdy, kto uważa, że wykładzina podłogowa o takich zaletach musi być droga, jest w błędzie! Winyl na click urzeka skoncentrowanym ładunkiem zalet optycznych i technicznych, a jednocześnie jest atrakcyjny cenowo! Chociaż niedroga podłoga laminowana jest nadal dużo tańsza, w dłuższej perspektywie można zaoszczędzić sporo pieniędzy dzięki praktycznym właściwościom winylu. Ze względu na tanią produkcję, laminat może ulec uszkodzeniom już po kilku tygodniach od instalacji, co powoduje konieczność dokupienia uszkodzonej powierzchni. Zakup podłogi winylowej jest nieco droższy, ale oferuje piękne, długoterminowe rozwiązanie.

Chociaż trudno jest dostrzec różnicę w wyglądzie, winyl click jest nadal dużo tańszy niż parkiet lub płytki kamienne. Dwie twarde wykładziny podłogowe często pochłaniają większość budżetu na remont i nie pozostawiają pieniędzy na dalsze prace renowacyjne. Ponadto, w porównaniu z podłogą winylową typu click, mają pewne wady, których nie da się łatwo naprawić. Panele winylowe są znacznie bardziej polecane i przyjazne dla klienta pod względem stosunku ceny do jakości.

Pożegnaj się z uprzedzeniami wobec winylu - rozwiewamy wątpliwości

Zastosowanie plastyfikatorów jest niezbędne dla zachowania charakterystycznej elastyczności podłogi winylowej. Z tego powodu wielu uważam, że podłogi winylowe są dla nas szkodliwe dla zdrowia - ale nic bardziej mylnego! Większość z nich jest w zasadzie nieszkodliwa. Należy unikać jedynie dodawania ftalanów, ponieważ substancja ta charakteryzuje się zwiększoną emisją. Jednak znani producenci już dawno temu zrezygnowali z użycia ftalanów, aby ich produkty były całkowicie zdrowe do życia. Ci, którzy chcą być pewni dobrego zakupu, wybierają produkty z Europy. Podlegają one surowym wymogom i wytycznym, których spełnienie ma decydujące znaczenie dla dystrybucji na rynku europejskim.

Panele winylowe click

Podłogi winylowe z systemem zatrzaskowym od Gerflor, Tarkett lub Forbo są produkowane w Europie i dlatego nie zawierają szkodliwych plastyfikatorów. Producenci stosują odpowiednie alternatywy, aby podłoga winylowa click była jak najlepsza dla naszego zdrowia. Aby nie narażać się na ryzyko, raz jeszcze, zaleca się stosowanie lokalnych produktów z produkcji europejskiej.

Zwróć uwagę na odpowiednie kryteria.

Przed zakupem podłogi winylowej click zaleca się zwrócenie uwagi na pewne kryteria. Jeśli chcesz cieszyć się swoją podłogą przez długi czas, powinieneś upewnić się, że preferowany model pasuje do wnętrza, w którym będzie montowany. To pozwoli uniknąć irytujących pomyłek, jak i również zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu!

Klasa użytkowa dla różnych obszarów zastosowań

W przypadku podłóg winylowych, na karcie technicznej produktu znajdują się małe liczby, które określają klasę użytkowania. Liczba ta wskazuje, jak bardzo podłoga może być trwale obciążona. Wskazuje to również obszary, w których można układać podłogę.

Panele winylowe click

Klasy użytkowe dla pomieszczeń mieszkalnych rozpoczynają się zawsze od liczby 2. Tutaj grubość warstwy użytkowej wynosi od 0,20 mm do 0,30 mm. Podłoga winylowa, która otrzymała numer 21, nadaje się do obszarów mieszkalnych o niskim natężeniu ruchu. Taka z klasą użytkową 23, z drugiej strony, może być również układana w intensywnie użytkowanych strefach.

Jeśli chcesz wyposażyć swoją firmę lub home office w winylową podłogę typu click, najlepszym wyborem jest winyl z klasą użytkową od 31 do 34. Są one idealnie dostosowane do lokali handlowych mało i intensywnie użytkowanych. Grubość warstwy użytkowej jest znacznie grubsza niż w pomieszczeniach mieszkalnych i wynosi od 0,30 mm do 0,50 mm.

Podłogi winylowe Click, które rozpoczynają się od numeru 4, mogą wytrzymać najwyższe obciążenia. Użyteczne grubości warstw od 0,70 mm do 1,0 mm zapewniają ogromną stabilność, nawet przy największym możliwym uderzeniu. Nadają się one szczególnie do obszarów przemysłowych.

Wybór odpowiedniego dekoru

Po ustaleniu, w jakim pomieszczeniu chciałbyś zamontować panele winylowe click i podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej klasy użytkowej, nadal należy zdecydować o wyglądzie podłogi. Aby podłoga winylowa idealnie pasowała do Twojego wnętrza, powinieneś poświęcić czas na wybranie wzoru i koloru, które idealnie będą się komponowały w pomieszczeniu. Możliwości są nieograniczone! Szeroka gama producentów i wzorów oferuje doskonałe wzornictwo, aby zadowolić każde gusta. Oprócz klasycznego wyglądu drewna jest teraz dostępny również winyl imitujący kamienne płytki. Ze względu na ogromną autentyczność, repliki winylu trudno odróżnić od ich optycznych odpowiedników.

Panele winylowe click

Aby uniknąć przykrej niespodzianki po zakupie dużej ilości paneli, należy zawsze zamówić próbkę z wyprzedzeniem. Obrazy prezentowane na stronach internetowych mogą zawsze zawierać niewielkie różnice w kolorze i fakturze. Aby upewnić się, że wybrana podłoga winylowa naprawdę spełnia Twoje oczekiwania, warto skorzystać z próbek. W BRICOFLOR zawsze możesz skorzystać z naszego serwisu próbek, aby móc wygodnie przyjrzeć się ulubionym produktom we własnym domu!

Lepsze wyczucie ruchu - odpowiednia izolacja akustyczna odgłosu uderzenia

Jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie paneli jest wybór podstawowej izolacji akustycznej. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył chodzenia w butach na obcasie wie, że odpowiednia izolacja akustyczna ma ogromne znaczenie. Izolacja akustyczna odgłosów kroków w znacznym stopniu przyczynia się do lepszego samopoczucia. Bliższe przyjrzenie się komponentom podłogi winylowej click tłumaczy, co sprawia, że po podłodze "lepiej się chodzi".

Podłoga winylowa click z płytą nośną HDF ma zazwyczaj zintegrowaną izolację akustyczną. Jest ona często wykonana z korka i oferuje najlepsze właściwości akustyczne. W przypadku pełnego winylu zazwyczaj należy zakupić oddzielną izolację akustyczną. Więc jeśli zdecydujesz się na podłogę winylową typu click, powinieneś zwrócić uwagę na to, czy uwzględniono w niej izolację akustyczną.

Lider wśród winylowych rozwiązań - najpopularniejsze produkty na rynku winylowym click

Rosnący entuzjazm dla nowoczesnych wykładzin podłogowych przyciąga na rynek coraz więcej producentów z szeroką gamą produktów. Wybór jest ogromny, możliwości nieskończone. Istnieje odpowiedni produkt dla każdej koncepcji aranżacji wnętrz, a najbardziej zróżnicowane style mogą być klimatycznie uzupełnione panelami winylowymi click. Prowadzenie przeglądu nie zawsze jest łatwe! Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, wybraliśmy i podsumowaliśmy najlepsze produkty dla domu i sektora biznesowego dla Ciebie.

Pomieszczenia mieszkalne - panele winylowe click do mieszkania

Podłogi winylowe click od Gerflor wzbudzają wielki entuzjazm. Kolekcje Gerflor Senso Clic 30 i Gerflor Virtuo Clic 30 zapewnią Twojej przestrzeni życiowej najlepszą możliwą elegancką, designerską podłogę. Od imitacji drewna po optykę dachówkową, wszystko jest reprezentowane w serii renomowanego producenta, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Ter Hürne oferuje również panele winylowe click do przestrzeni mieszkalnej. Ponadto kolekcja Wineo 400 niemieckiego producenta zachwyca najwyższą jakością i najlepszymi wzorami, które dobrze pasują do większości koncepcji wnętrz.

Pomieszczenia handlowe - panele winylowe click do obszaru komercyjnego

Sektor handlowy korzysta również z wszechstronnych produktów Gerflor. Kolekcja Gerflor Senso Clic Premium gwarantuje najlepszą możliwą trwałość we wszystkich obszarach.

Równie niezawodna jest kolekcja Ter Hürne Compact, która zachowuje swój dobry wygląd nawet przy dużych obciążeniach.

Panele winylowe click

Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących podłogi winylowej click i zamów praktyczną winylową podłogę bezpośrednio do swojego domu! W BRICOFLOR jesteśmy już przekonani o wartości paneli winylowych! W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą formularza kontaktowego.

Czekamy na Ciebie!

Powrót do postów