BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele winylowe z warstwą click – Porady i tricki do układania laminatów winylowych

Friday, June 7, 2019

panele winylowe

Ci, którzy zajmują się instalacją podłogi, która nie sprawia żadnych problemów, myślą tylko o tej z mechanizmem klikania. Ale co musisz wziąć pod uwagę podczas przygotowań do jej ukadania i samego procesu montażu? W tym blogu zajemiemy się właśnie tym zagadnieniem i podpowiemy, co należy wziąć pod uwagę, aby można było w pełni zrealizować cały projekt ułożenia podłogi.  Podpowiedzią będą z pewnością panele winylowe w systemie klikania wykorzystywane w montażu.

Klasyczny mechanizm click dla winylu - objaśnienie na przykładzie Wineo click 400

Istnieją różne sposoby na układanie laminatu winylowego. Najpopularniejszy mechanizm-zatrzaskowy charakteryzuje się tym, że jest to rodzaj mechanizmu dźwigniowego pomiędzy dwoma sąsiednimi panelami. Na przykład winyl Wineo click 400. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby ustawić podłogę winylową pod odpowiednim kątem oraz nie uszkodzić połączenia zatrzaskowego. Jedna z desek jest delikatnie dociskana, dopóki nie będzie pasować do drugiej. Po osiągnięciu końca ułożonego rzędu ostatnia deska podłogowa zwykle musi być przycięta na długość.

panele winylowe

Tarkett Starfloor Click 30 "Cerused Oak Brown"

Pierwsze kroki, aby zainstalować podłogę winylową na click

Zanim wstawisz drzwi do domu, musisz przygotować się do pracy z Twoją nową podłogą winylową. Przede wszystkim ważne jest umieszczenie desek do aklimatyzacji w wybranym pomieszczeniu 24 godziny przed planowaną instalacją. Jeśli przechowujesz je w garażu lub w podobnie chłodnym miejscu i zaczniesz układać natychmiast z tamtego miejsca, może to spowodować nieestetyczne uszkodzenie laminatu winylowego.

Ponieważ podłoga PCV rozszerza się nieco, gdy dostarczane jest ciepło, możliwe jest jej pęknięcie, jeśli podłoga nie jest wystarczająco przyzwyczajona do temperatury pokojowej. Dlatego upewnij się, że wystawiłeś winyl click na odpowiedni czas, aby mógł dostosować się do temperatury. Najlepiej jest ułożyć panele obok siebie w małych stosach. Więc mają one wystarczająco dużo miejsca, aby rozszerzyć się do maksymalnego rozmiaru.

Materiały do optymalnego ukladania paneli winylowych

Abyś nie musiał martwić się, że czegoś Ci zabraknie w ostatniej chwili remontu Twojej podłogi, podsumujemy tutaj wszystkie informacje o niezbędnych przedmiotach do montażu. Układanie laminatu winylowego wymaga tylko kilku narzędzi. Do przecięcia desek potrzebny jest nóż. Ponieważ może być tak, że masz małe przesunięcie do ściany na końcu ścieżek, powinieneś trzymać nóż pod ręką.

Pozwala to dopasować panele do pożądanej długości i ułożyć je w rogach pomieszczenia. Ponadto powinieneś mieć w swoim zasięgu również młotek gumowy. Dzięki  delikatnym stukanięciom, deski idealnie się połączą. Ważne jest także to, aby był to młot wykonany z elastycznego materiału, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia winylu z  systemem klikowym. Kąt i reguła składania pomagają skorygować wymiary desek podczas cięcia i ustawiania.

panele winylowe

Wineo 400 Wood | Multi-Layer "Embrance Oak Grey"

Użyj poziomicy przy układaniu swojej podłogi

Jeśli laminat winylowy jest układany na nierównym podłożu, ważne jest, abyś upewnił się, że wybrałeś odpowiedni do tego rodzaj. Niektóre winyle można łatwo układać na nieregularnych powierzchniach dzięki wzmocnionej płycie nośnej, inne nie. Ważne jest, aby zwracać uwagę przy zakupie. W przeciwnym razie zaleca się wyprostowanie podłogi przed ułożeniem. W każdym przypadku należy uważać, aby podkład był wolny od brudu, małych cząstek lub przedmiotów.

Łącz wszystko w całość - właściwy kąt padania światła, a wygląd Twojej podłogi

Aby osiągnąć optymalny wygląd podłogi, należy uwzględnić zasięg światła w pomieszczeniu. Panele należy układać dłuższym bokiem w kierunku padania światła. Daje to bardziej harmonijną atmosferę.

Usuwanie folii ochronnej spodniej stronie desek

Jeśli Twoja deska podłogowa ma folię, usuń ją kawałek po kawałku podczas instalacji. Panele należy układać na podłodze bez folii. Zacznij od tego, aby najpierw usunąć tylko jeden arkusz folii na raz, a następnie umieścić na nim winyl z systemem click. Pozostała część panela jest więc chroniona przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, dopóki nie położysz na niej laminatu winylowego.

Już teraz możesz rozpocząć swoją instalację!

Teraz możesz zacząć układać winylu click. Zanim jednak pchniesz deski do krawędzi ściany, pamiętaj o pozostawieniu małej szczeliny w każdym kierunku. W celu uzyskania równomiernej odległości ze wszystkich stron, można zamocować kliny dystansowe, ale także pozostałości, które powstały podczas cięcia podłogi winylowej, idealnie nadają się do tego celu. Aby w pierwszym rzędzie nie powstało wielkie przesunięcie, warto przyłączyć się do pierwszego panelu drugiego rzędu.

Aby to zrobić, wepchnij długi bok deski pod kątem 30 stopni do przodu i lekko dociśnij. Następnie w pierwszym rzędzie umieszczany jest kolejny panel. Ważne jest, że po krótkiej stronie blokujesz deskę podłogową od góry. Do tego użyj gumowego młotka. Kilka uderzeń w złącze wystarczy, aby zakotwiczyć winyl zatrzaskowy. Powtarzaj, dopóki nie pokryjesz całego pomieszczenia laminatem winylowym. Układanie nigdy nie było takie proste!

panele winylowe

Gerflor Senso Lock 20 "0675 Wood 2"

Montaż laminatu Drop- Down - z przykładem Gerflor Senso Click Premium!

Jeszcze prostszą metodę niż opisana powyżej oferuje winyl click od Gerflor. Opracował on system drop-down, który ułatwia układanie podłogi winylowej! Jest to na przykład Gerflor Senso Clic Premium. Warto zauważyć, że winyl click może być przemieszczany w obu kierunkach ze względu na jego dużą elastyczność.

Dzięki temu, że panele można łatwo zatrzasnąć liniowo, kierunek instalacji jest obojętny. Mechanizm ten jest znacznie szybszy, ponieważ kąt desek względem siebie podczas instalacji nie odgrywa już żadnej roli. Całość można wykonać wyłącznie intuicyjnie. Kolejną zaletą jest to, że błędy można łatwo skompensować, po prostu ponownie unosząc deski. Instalacja nie jest ograniczona, a nawet trudne obszary można bez trudu wyposażyć.

Co proponuje BRICOFLOR?

Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę bez jednoczesnego obawiania się o słabą jakość, to winyle Gerflor z kliknięciem będą najlepszą opcją do wyboru. Prosta technika rozwijania jest naszym wyraźnym faworytem pod względem układania winylu. Nawet laik może osiągnąć najlepsze wyniki i stworzyć optymalną przestrzeń. Instalacja staje się jeszcze łatwiejsza, a także zapewnia dłuższą wydajność.

Poszczególne elementy można łatwo usunąć. Są one umieszczone pionowo jeden nad drugim i stukane miękkim młotkiem gumowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o panelach z mechanizmem na click, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego! W BRICOFLOR chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednią podłogę winylową!

Do zobaczenia następnym razem! Wasz zespół z BRICOFLOR, dużego sklepu internetowego do wykładzin ściennych!

panele winylowe

Powrót do postów