Unsere Vorteile
 • Ponad 30.000 produktów
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • Darmowe próbki
 • Darmowe próbki
 • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Porównania produktów

Parkiet vs. Dywan - Jaka podłoga do sypialni jest najlepsza?

Statystycznie rzecz biorąc, około jednej trzeciej dnia spędzamy w sypialni - w ramionach Morfeusza! Dlatego najbardziej komfortowy pokój w Twoim domu musi być jak najbardziej przytulny i ciepły oraz promieniujący harmonią. Jeśli zadajesz sobie pytanie: "Czy powinienem położyć dywan lub parkiet w sypialni?", to mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy wpis pomoże ci podjąć decyzję.

Parkiet

Podłoga do sypialni - zalety parkietu

BERRYALLOC MAJESTIC "OAK COUNTRY CAPPUCCINO"

 • Drewno jest naturalnym materiałem, który ma zdrowy wpływ na klimat pomieszczenia. Parkiet olejowany w szczególności "oddycha", wchłaniając wilgoć z powietrza i uwalniając ją ponownie. Parkiet jest właśnie z tego powodu błogosławieństwem dla wszystkich alergików i jest idealny do sypialni ze względu na pozytywny wpływ na powietrze nawet w nocy. W przeciwieństwie do dywanów, parkiet drewniany nie brudzi się tak łatwo i zawsze posiada właściwości antystateczne. Kurz i inne alergeny nie mają praktycznie żadnych szans w Twojej sypialni.
 • Sprzątanie parkietu lakierowanego w sypialni jest, w przeciwieństwie do dywanu, proste i bezproblemowe. Kurz i inne zanieczyszczenia można szybko usunąć odkurzaczem, a wszelkie plamy znikają po przetarciu wilgotną szmatką. Trochę więcej wysiłku wymaga parkiet olejowany, który od czasu do czasu musi być traktowany specjalnymi środkami pielęgnacyjnymi, aby bardziej wrażliwa powierzchnia, w przeciwieństwie do lakieru, pozostała piękna i trwale stabilna.
 • Dzięki odpowiedniej pielęgnacji parkietu, ta wysokiej jakości podłoga z naturalnego drewna pozostanie piękna przez wiele lat. Jeżeli po kilku latach aktywnego użytkowania parkiet straci swój blask, można po prostu zeszlifować górną warstwę i ponownie uzyskać piękną i mocną drewnianą podłogę. Jest to ogromna korzyść funkcjonalna i finansowa w porównaniu z dywanem, którego okres użytkowania wynosi około dziesięciu lat.

Podłoga do sypialni - zalety dywanu

 • W przeciwieństwie do drewna, piękny, przytulny dywan (w rolce lub płytki dywanowe), taki jak dywan Balsan lub Schatex Simply Soft lub wygodny dywan AW, tworzy domową atmosferę oraz ciepłe, przyjemne uczucie stóp w sypialni. A ze względu na różnorodność kolorów i struktur, możliwości projektowe tej wykładziny podłogowej są prawie nieograniczone.
 • Dzięki miękkiej i ciepłej warstwie użytkowej nie jest potrzebne dodatkowe ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu masz komfort w swojej sypialni 365 dni w roku i ciepłe stopy przy znacznie obniżonych kosztach!
 • W porównaniu z parkietem, wykładzina jest łatwa do układania, a dzięki niższej wysokości montażu, drzwi nie wymagają zazwyczaj dodatkowej regulacji.
 • Dalsze zalety wykładziny dywanowej do sypialni to znacznie niższa cena, poprawa akustyki pomieszczenia poprzez redukcję odgłosów z pomieszczenia i odgłosów kroków, a także zmniejszenie zawartości drobnego pyłu w powietrzu pomieszczenia dzięki strukturze włókien.

Podsumowanie

Dywan czy parkiet w sypialni? Zasadniczo obie wykładziny podłogowe nadają się do zastosowania w tym mniej używanym pomieszczeniu. Obydwie podłogi są dobre dla alergików i stanowią atrakcyjne akcenty wizualne i haptyczne w Twojej sypialni. Co powiesz na przykład na połączenie parkietu i dywanu, aby uzyskać wizualny i wyraźnie wyrazisty efekt? Dzięki tym dwóm wykładzinom podłogowym do pokoju, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni projektowania pokoju!

Płytki dywanowe

 

 

Dodaj komentarz