Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Porównania produktów

Podłoga drewniana - nie tylko parkiet!

Czy tym, czego szukasz dla swoich czterech ścian, jest naturalna podłoga drewniana? Oczywiście, pierwszy przychodzi na myśl solidny, ponadczasowy parkiet. Niestety jednak czasami z powodu wysokiego kosztu lub przeciwwskazań technicznych, nie jest dla nas możliwe dekorowanie podłóg w domu prawdziwymi deskami dębowymi. W dzisiejszym artykule zebraliśmy w skrócie najczęściej spotykane wykładziny podłogowe w wysokiej jakości wzorach drewna. Podłoga drewniana to nie musi być lity parkiet!

Parkiet

Laminat - niemal jak podłoga drewniana

Laminat jest często postrzegany jako młodszy brat parkietu, jeśli chodzi o wygląd. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma pokryciami polega na fakturze powierzchni — podczas gdy parkiet posiada okleinę z prawdziwego, szczelnego drewna na powierzchni, to powłoka powierzchniowa laminatu wykonana jest z mocnej żywicy melaminowej, pod którą znajduje się papier dekoracyjny o wysokiej rozdzielczości.

Dzięki nowoczesnej technologii optyczne odwzorowanie drewna jest tak realistyczne, że w połączeniu z imitacją haptyki drewna na powierzchni, prawie nie różni się od prawdziwego parkietu. Ponadto, podłoga laminowana jest bardzo stabilna, odporna i łatwa w utrzymaniu. Czy nie masz pewności, czy możesz zainstalować ogrzewanie podłogowe pod laminatem? W zasadzie nie stanowi to obecnie problemu. W szczególności, laminat typu "click", taki jak Berry Alloc Original HPL (High Pressure Laminate) jest idealny do instalowania ogrzewania podłogowego. Należy sprawdzić specyfikacje producenta dla danego produktu z laminatu, by się upewnić. Jeśli więc musisz uważać na swój budżet, ale nie chcesz obejść się bez prawdziwego wyglądu i uczucia drewna, to zapraszamy do zapoznania się z laminatem jako alternatywą dla parkietu.

Podłoga korkowa - równie naturalna alternatywa dla parkietu

Jesteś miłośnikiem przyrody i pragniesz większej naturalności w swoich własnych czterech ścianach? Podłoga korkowa w optyce drewna może być więc dla ciebie strzałem w dziesiątkę! Podłogi korkowe od kilku lat pozostają w czołówce trendów w projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego, ponieważ ta podłoga jest trwała, solidna, ciepła w dotyku i naturalnie dźwiękochłonna oraz posiada dobre izolatory termiczne. I chociaż korek, w przeciwieństwie do drewna, jest pozyskiwany z kory dębu korkowego i dlatego nie ma typowego wyglądu i usłojenia drewna, coraz więcej producentów, w tym Cortex, oferuje swoje podłogi o autentycznym wyglądzie drewna. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego i specjalnej technice oklinowania, w której na powierzchnię korka nakładane są cienkie okleiny z drewna. Daje to możliwość odtworzenia pożądanego dekoru drewna, takiego jak dąb, orzech, wiśnia itp. z licznymi technicznymi zaletami podłogi korkowej.

PVC i podłogi winylowe -  dekor nie do pomylenia!

Winylowa lub PVC podłoga o doskonałym wyglądzie drewna łączy w sobie trwałość i autentyczny wygląd z przyjemnym uczuciem chodzenia. Dzięki teksturowanej powierzchni, która jest również bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, podłogi PCV Gerflor lub Tarkett w wielu wzorach naturalnego drewna mogą być bez problemu układane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w kuchni czy łazience. Taką elastyczną podłogę można bez problemu stosować również z ogrzewaniem podłogowym na ciepłą wodę lub w pomieszczeniach z silnym nasłonecznieniem. Dodatkową zaletą podłogi designerskiej  jest jej znacznie niższa cena, co pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno przy zakupie, jak i późniejszej konserwacji!

Laminat

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Ci szczegółową pomoc w zakresie alternatywnych wykładzin podłogowych w optyce drewna.

Do następnego razu!

 

Dodaj komentarz