Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przestrzeń mieszkalna & trendy

PODŁOGA KORKOWA W POKOJU DZIECIĘCYM - ZDROWE, BEZPIECZNE I PRZYTULNE POKRYCIE PODŁOGOWE

Podłoga korkowa w pokoju dziecięcym bardzo dobrze tam pasuje ze względu na różne aspekty techniczne. Jako materiał naturalny, korek jest ciepły i przyjemny w dotyku i jest przyjazny dla środowiska. Ma również bardzo dobre właściwości spalania i jest wolny od emisji i zanieczyszczeń.

Dziecko spędza w swoim pokoju znaczną ilość czasu i tym ważniejsze jest dla rodziców znalezienie w 100% odpowiedniej wykładziny podłogowej do pokoju dziecięcego. Do zabawy i wygłupów, która w przeciwieństwie do pokoju dziennego musi wytrzymać znacznie więcej. Podłoga musi być:

  • odporna na zarysowania i inne uszkodzenia
  • odporna na wilogć
  • łatwa do czyszczenia - rozlana woda lub zupa, rysunki flamastrem lub szminka mamy - wszystko to musi dać się szybko i łatwo usunąć z powierzchni podłogi
  • odporna na poślizg
  • amortyzować wstrząsy - wykładzina podłogowa nie powinna dodatkowo obciążać kręgosłupa dziecka. Ponadto, zbyt twarda podłoga może prowadzić do rozwoju płaskostopia

WŁAŚCIWOŚCI PODŁOGI KORKOWEJ W POKOJU DZIECIĘCYM

Dąb korkowy to niezwykłe drzewo, które rośnie tylko w europejskim regionie śródziemnomorskim i w niektórych krajach Afryki Północnej. Z jego kory pozyskuje się korek, który jest niezbędny do produkcji popularnych wykładzin podłogowych. Zrównoważone pozyskiwanie surowca polega na usuwaniu złuszczonych warstw kory dębu korkowego, co w żaden sposób nie szkodzi drzewu.

Po tym czasie kora potrzebuje około 10 lat, aby odrosnąć. Usunięte warstwy kory są suszone przez kilka miesięcy. Następnie surowce są dezynfekowane w specjalnych kotłach, myte, ponownie suszone i mielone. Następnie powstała masa jest podgrzewana do 350 stopni, prasowana i schładzana. Bloki sprasowanego materiału przechowywane są przez tydzień, aż do całkowitego wyschnięcia i sklejenia. Wykorzystuje się go do produkcji korkowych płyt podłogowych i płytek korkowych do użytku domowego i komercyjnego.

ATRAKCYJNE PROJEKTY PODŁÓG KORKOWYCH

Cortex Corknatura UV Pro BJ03022 Sprint Click Cork

Kiedy zainstalujesz w pokoju dziecka przytulną podłogę korkową, nie musisz mieć dywanów ani ogrzewania podłogowego. Ta wyjątkowa naturalna podłoga łączy w sobie zalety techniczne i funkcjonalne z wielowymiarowym wyglądem.

Zasadniczo do tego pomieszczenia polecane są podłogi w jasnych kolorach, które wprowadzają dużo światła i przyjaznej aury, a jednocześnie nie rozpraszają zbytnio dzieci. Jeśli zależy Ci na tradycyjnym wyglądzie podłogi korkowej w pokoju dziecięcym, przyjrzyj się bliżej deskom Cortex.

Jeśli chcieliby Państwo mieć w pokoju dziecięcym podłogę korkową o autentycznym wyglądzie drewna, to deski CORTEX VERANATURA "BHYB001 ŚWIERK STARODRZEW" byłyby świetnym wyborem.

PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA, HIPOALERGICZNA I  BEZPIECZNA: PODŁOGA KORKOWA DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Podłogi korkowe renomowanych producentów wykonane są wyłącznie z naturalnych surowców, bezpiecznych dla organizmu człowieka. Plantacje dębu korkowego występują powszechnie na terenach, gdzie nie występują zanieczyszczenia przemysłowe i inne zanieczyszczenia środowiska.

W technologii korka nie stosuje się żadnych niebezpiecznych substancji. Produkty z korka nie wydzielają alergenów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Struktura i skład chemiczny nadają materiałowi właściwości antystatyczne, co oznacza, że powierzchnia podłogi nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest zaletą dla alergików.

Cortex Corknatura UV Pro BJD3003 Spurt Natural Click Cork

Powierzchnia podłogi jest antypoślizgowa i zapobiega upadkowi i skaleczeniu się dziecka. Ze względu na właściwości amortyzujące podłóg korkowych, prawie niemożliwe jest zranienie się. Doskonała przyczepność jest sygnalizowana przez wysoki współczynnik tarcia. Powłoka z tego materiału jest elastyczna, zużywa się bardzo powoli i nie boi się wstrząsów mechanicznych. Produkty z korka są ognioodporne i nie ulegają rozkładowi.

PODŁOGA KORKOWA W POKOJU DZIECIĘCYM: ODPORNA, ELASTYCZNA I POCHŁANIAJĄCA DŹWIĘK

Od teraz dzieci mogą chodzić boso po swoim pokoju! Powierzchnia podłogi korkowej w sypialni jest ciepła i utrzymuje optymalną temperaturę przez cały rok. Podłoga w pomieszczeniu służy jako dodatkowa izolacja akustyczna i zmniejsza hałas powodowany przez chodzenie średnio o 53%. Ponadto, laminat korkowy jest izolatorem termicznym o niskiej przewodności cieplnej.

Dzięki porowatej strukturze materiału, podłoga korkowa jest znana jako najcichsza wykładzina podłogowa. Powłoka może tłumić dźwięki podczas zabawy dzieci, pozwalając rodzicom i sąsiadom cieszyć się ciszą i spokojem. Dzięki uszczelnieniu powierzchni, korek na podłodze może być łatwo czyszczony.

WADY PODŁOGI KORKOWEJ

Korek ma tylko dwie wady. Powłokę można łatwo przeciąć lub przebić. Tak więc podłoga korkowa w pokoju dziecięcym może zostać punktowo uszkodzona ostrym przedmiotem, np. nożyczkami. Wymiana tego materiału jest jednak dość szybka i polega na ponownym wypełnieniu uszkodzonego miejsca korkiem i wygładzeniu go. Jak każdy materiał, podłoga korkowa pęcznieje i może pękać, jeśli pozostanie zamoczona w wodzie przez wiele godzin.

Dodaj komentarz