Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przewodnik po produktach

PŁYTKI CZY PODŁOGI WINYLOWE - KTÓRA PODŁOGA BARDZIEJ ODPOWIADA TWOIM POTRZEBOM?

Poszukując właściwej podłogi stajemy przed szerokim zakresem różnych materiałów, metod instalacji i przydatności. Wśród różnych rodzajów podłóg istnieje wiele różnych kategorii i rozróżnień. Trudności mogą pojawić się szukając odpowiedzi na pytanie: podłogi winylowe czy płytki?

Click winyl, loose-lay, gres porcelanowy i kamionka - co to znaczy i która podłoga najbardziej pasuje do mojego stylu życia? W tym artykule, chcemy powiedzieć o zaletach i wadach podłóg winylowych i płytek, tak aby wybór nie był tak trudny.

PODŁOGI WINYLOWE - NOWOCZESNA ALTERNATYWA DLA PODŁÓG LAMINOWANYCH

Szczególną zaletą podłóg winylowych w przeciwieństwie do podłóg z płytek jest ich elastyczność. Podłoga projektowa, która należy do grupy sprężystych pokryć podłogowych, jest łagodniejsza dla stawów niż twarde pokrycia podłogowe, takie jak parkiet czy laminat. Co więcej, może nieco zmniejszyć hałas spowodowany krokami, jest ciepła pod stopami i bardzo łatwa do czyszczenia.

W większości przypadków podłogi winylowe są nawet wyposażone w dodatkową izolację akustyczną i nadają się do instalacji w wilgotnych pomieszczeniach oraz na systemach ogrzewania podłogowego.

Oprócz samonakładających się podłóg winylowych, tzw. luźno układanych paneli winylowych i samoprzylepnych podłóg winylowych, laminat winylowy typu "click" i samoprzylepny winyl to najpopularniejsze warianty podłóg dekoracyjnych.

Podłogi winylowe typu click vinyl i samoprzylepne winyle mają szczególnie dobrą ocenę pod względem wytrzymałości. Większość winylowych pokryć podłogowych ma wykończenie powierzchni PU, które chroni podłogę przed codziennym zużyciem. Producenci tacy jak Gerflor skupiają się na podłogach winylowych, które nie są szkodliwe dla zdrowia i są produkowane w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

PODŁOGI WINYLOWE - JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ?

Zarówno jeśli chodzi o parkiet, płytki czy winyl - wybierając nową podłogę, zawsze należy rozważyć, na jakiego rodzaju zużycie będzie ona narażona i jaki efekt chcemy dzięki niej osiągnąć. Czy mieszkasz w gospodarstwie domowym z psem lub kotem, czy dzieci będą się bawić i wygłupiać na podłodze.

Czy podłoga winylowa może być mocno eksploatowana i czy szukasz podłogi, która jest łatwa do czyszczenia? Wszystkie te punkty należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji pomiędzy podłogą winylową a płytkami.

Zarówno click winyl oraz w wersji klejonej są dostępne w formacie deski lub jako płytki winylowe, a obie oferują szeroką gamę dekorów. Od popularnych podłóg winylowych o wyglądzie drewna, przez nowoczesne podłogi o wyglądzie betonu, po wyraziste wzory retro i nostalgiczne dekory vintage - tutaj wszystko jest możliwe.

PODŁOGI WINYLOWE NA CLICK CZY KLEJ? WARUNKI KONIECZNE DO OSIĄGNIĘCIA DOSKONAŁEGO REZULTATU

Oczywistą różnicą między winylem klejonym i na click jest oczywiście instalacja. Zasadniczo łatwiej zainstalować winyl na click ponieważ nie ma potrzeby używać kleju. Dzięki temu podłoga jest gotowa do użytku od razu.

Jednak podłoga winylowa z systemem click ma zazwyczaj nieco wyższą ogólną konstrukcję niż samoprzylepna podłoga winylowa, co czyni ją jeszcze bardziej przyjazną do renowacji. Podłoże musi być jednak bardzo dobrze przygotowane do instalacji winylu samoprzylepnego, tzn. musi być równe, suche i czyste. Należy również pamiętać, że płytki wymagają także dokładnego przygotowania podłoża.

Jeżeli ważny jest dla Ciebie szybki i łatwy montaż, powinieneś zdecydować się na winyl click. Klejąca podłoga winylowa, z drugiej strony, jest bardziej odpowiednia dla przestrzeni o dużej powierzchni, takich jak powierzchnie komercyjne.

Ponieważ samoprzylepna podłoga winylowa po profesjonalnym ułożeniu tworzy płaską powierzchnię, przez którą nie może przenikać woda, wariant ten jest szczególnie polecany do pomieszczeń wilgotnych.

Jeśli chcesz zainstalować podłogę winylową w łazience, należy jednak zawsze zwracać uwagę na adnotację "przydatność do wilgotnych pomieszczeń". Niektórzy producenci oferują również laminat winylowy typu click do łazienki, np. podłogę winylową z kolekcji Gerflor Senso 20 Lock.

PŁYTKI: GLINIANE, KAMIONKOWE CZY GRESOWE?

Szukając odpowiednich płytek, często spotykamy się z określeniami: gliniane, kamionkowe i gresowe. Temperatura wypalania odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku typów płytek. Te pierwsze są wypalane w raczej niskiej temperaturze i dlatego mają stosunkowo duże pory, co oznacza, że mogą wchłonąć więcej wody i dlatego nie powinny być stosowane na zewnątrz.

Płytki gresowe są już nieco bardziej wytrzymałe i są często stosowane zarówno jako panele ścienne, jak i podłogowe. Płytki gresowe są wypalane w szczególnie wysokich temperaturach i dlatego są szczególnie odporne.

KLASYCZNA PODŁOGA DO KUCHNI I ŁAZIENKI

Podczas gdy tylko niektóre podłogi winylowe są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniach mokrych, większość płytek spełnia potrzebne takim miejscom wymogi.  Również salon może być również atrakcyjnie zaprojektowany z płytkami o wyglądzie kamienia naturalnego lub betonu. Również w tym przypadku istnieją różne warianty, które w zależności od materiału i wykończenia nadają się do różnych obszarów.

Przy podejmowaniu decyzji między podłogą winylową a płytkami, należy jednak zauważyć, że płytki są często znacznie trwalsze niż podłogi winylowe i mogą być łatwo wymienione w razie potrzeby. Podłoga winylowa z systemem click jest jednak szczególnie szybka i łatwa w montażu, podczas gdy podłoga z płytek wymaga klejenia i fugowania.

Ponadto, podłogi winylowe są znacznie łatwiejsze do cięcia niż płytki ceramiczne. Jeśli chodzi o cenę, zarówno płytki jak i panele można znaleźć w cenach pasujących do każdego budżetu. W przypadku płytek o wyglądzie marmuru, kamienia naturalnego lub drewna trzeba czasami sięgnąć nieco głębiej do kieszeni, ale wtedy również oferują one bardzo atrakcyjny wygląd i wysoką odporność.

Przy wyborze między płytkami ceramicznymi a winylowymi okazuje się, że płytki zyskują punkty za optymalne właściwości higieniczne. Płytki ceramiczne są bezwonne i można je szybko i łatwo czyścić. Porównując płytki i winyl, trzeba jednak przyznać, że podłogi winylowe są również łatwe w utrzymaniu czystości.

Podłoga z płytek nie stanowi również pożywki dla bakterii, grzybów i pleśni. Ponadto do produkcji płytek stosuje się w większości materiały naturalne, co jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale także ułatwia ich utylizację. Jednak producenci wysokiej jakości podłóg winylowych coraz częściej sięgają po podłogi nadające się do recyklingu.

RÓŻNORODNOŚĆ STYLÓW - PŁYTKI CZY WINYL DLA  OSOBISTEJ OAZY SPOKOJU

Płytki lub winyl, oba pokrycia podłogowe przekonują szczególnie szeroką gamą stylów. Drewno, beton, kamień naturalny czy wystrój retro - zarówno designerskie podłogi, jak i płytki gresowe przekonują różnorodnością stylów. Zarówno w przypadku podłóg winylowych, jak i płytek, szczególnie popularny okazuje się wygląd drewna. W dzisiejszych czasach płytki drewnopodobne i podłogi winylowe nie tylko imitują wygląd, ale i odczucie prawdziwego drewna w zwodniczy sposób.

PŁYTKI LUB WINYL - TERAZ MASZ WYBÓR!

Decydując się na płytki lub winyl, należy zawsze zadać sobie pytanie, jakie właściwości powinna mieć wykładzina, abyśmy czuli się szczególnie komfortowo. Podłogi winylowe zdobywają punkty za łagodne dla stawów i stóp właściwości, jak również dobrą akustykę pomieszczeń. Natomiast podłogi z płytek przekonują łatwością utrzymania, ekologią i wytrzymałością.

Oba pokrycia podłogowe mogą być często instalowane na systemach ogrzewania podłogowego. Podłogi winylowe charakteryzują się niską wagą i małą wysokością instalacji. Podłoga z płytek oferuje jednak szczególnie wyrafinowany wygląd i jest zazwyczaj lepszą alternatywą dla wilgotnych pomieszczeń.

Jeśli nie możesz się zdecydować między płytkami a winylem, dobrym pomysłem jest kombinacja. Płytki o wyglądzie kamienia do łazienki i podłogi winylowe o wyglądzie drewna do pokoju dziennego, otrzymasz to, co najlepsze z obu pokryć podłogowych. Wolisz sprężyste pokrycie podłogowe, ale nie chcesz rezygnować z dekoru płytek, dobrym wyborem jest podłoga winylowa o wyglądzie płytek.

Dodaj komentarz