Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przestrzeń mieszkalna & trendy

TAPETY DO PRZEDPOKOJU – POMYSŁY NA ARANŻACJE


PRZEDPOKOJE TO JEDNE Z NAJBARDZIEJ ZRÓŻNICOWANYCH POMIESZCZEŃ W KAŻDYM DOMU.

W niektórych mieszkaniach przedpokój jest tylko niewielką przestrzenią pomiędzy drzwiami wejściowymi a resztą domu lub przejściem do pokoju. Odpowiednie tapety w przedpokoju mogą ożywić tą przestrzeń.

Oprócz tego, że różnią się one wielkością, mogą mieć również różne źródła światła, od naturalnie oświetlonych przestrzeni, które wychwytują promienie słoneczne przez okna i szklane drzwi, do całkowitego braku naturalnego światła. Mamy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek i porad, które powinny dać Ci jaśniejszy pogląd na sprawy związane z Twoim korytarzem!

PRZYGOTOWANIE

Po pierwsze rozważ obecne pokrycie ścian. Jeśli korytarz jest świeżo otynkowany, masz już idealną powierzchnię. Podstawowe kontrole, takie jak szukanie uszkodzeń wody, zostaną wykonane wcześnej przez tynkarza. Z kolei, wszelkie dziury lub pęknięcia warto wypełnić wypełniaczem i wygładzić je tak, aby uzyskać ładną, równą powierzchnię, na którą można położyć tapety. Kiedy już pokryjesz swoją starną ścianę tapetą, zyskasz zupełnie nowy kawałek swojego domu!

Ponadto ważne jest, aby sprawdzić swoje ściany pod kątem przecieków wody, które mogą pochodzić z kilku źródeł. Na przykład pęknięta rura może spowolnić prace. Mały przeciek może stać się poważnym problemem, a nawet najmniejszy ślad uwolnienia wilgoci za ścianą będzie miał wpływ na właściwości wiążące kleju.

MEBLE

TAPETA 126228 RASCH WALLTON 2020

Obojętnie jaką tapetę wybierzesz, pamiętaj, aby pasowała do istniejących mebli. Jeśli nie chcesz ich wymieniać, musisz dokonać wyboru, takiej okładziny ściennej, która będzie pasowała do reszty Twojego wystroju.

Na przykład, jeśli masz mały przedpokój ze stołem lub szufladami komody, możesz zdecydować się na jaśniejszą tapetę. Unikniesz poczucia zmniejszenia pomieszczenia. W większych przedpokojach z mniejszą ilością wyposażenia, możesz pomyśleć o tapecie z wzorami.  Wyeliminujesz poczucie pustki. Co więcej, pamiętaj aby dobrać tapety pod kolor swoich mebli!

TAPETY W STYLU FLAMBOYANT

TAPETA 30190-1 A.S. CRÉATION CONCERTO 2

Jeden z wielu styli jaki możesz wypróbować w swoim korytarzu jest flamboyant czyli postaw na ekstrawagancję. Zazwyczaj nie spędzamy zbyt dużo czasu w swoim przedpokoju, dlatego to właśnie tutaj możesz poekperymentować.

Może odważne wzory kwiatowe lub inne mocne kolory, które wyróżnią się od reszty twojego domu. Jeśli przedpokój jest dobrze oświetlony, uważaj by nie użyć zbyt wiele dodatkowego koloru. Niektóre z odważniejszych wzorów na nowoczesnych tapetach do przedpokoju tworzą idealną równowagę pomiędzy kreatywnym ale nieprzesyconym.

TAPETY Z EPOKI

TAPETA SALE 369931 A.S. CRÉATION

Wybierając tapetę do przedpokoju, powinieneś wziąć pod uwagę  styl swojego domu. Na przykład, jeśli masz podłogę z płytek enkaustycznych w wiktoriańskiej posiadłości, pójście w kierunku jazzującego, współczesnego wyglądu byłoby źle dobrane i źle ocenione. Podłoga to również bardzo ważny element Twojego domu.

Niezależnie czy posiadasz parkiet, laminaty czy winyle pod swoimi stopami  W przypadku upewnij się, że wybrałeś tapetę, która podkreśli charakter Twojej podłogi.

ZAGOSPODARUJ PRZESTRZEŃ

TAPETA 33923-1 LIVINGWALLS JETTE 4

Z drugiej strony możesz nie mieć naturalnego światła w swoim korytarzu lub może ono być ograniczone. Tapeta może sprawić że Twoje wnętrze będzie wydawało się jaśniejsze. Jeśli masz mało naturalnego światła, wybierz jaśniejsze kolory. Z kolei jeśli masz małą przestrzeń, wybierz tapetę, która sprawi, że Twój przedpokój będzie wydawał się większy.

IDŹ W STRONĘ NATURY

TAPETA 365721 A.S. CRÉATION AUTHENTIC WALLS 2

Przedpokój to miejsce, w którym stawiasz pierwszy krok z zewnątrz do wnętrza domu, dlatego warto wykorzystać motywy związane z otoczeniem. Tapety z efektem drewna lub cegły mogą stworzyć wspaniały wygląd w stylu vintage.

Jeśli użycie wzoru drewna jest zbyt oczywiste, dlaczego nie wybrać wzorów liści lub kwiatów? Sprawdzają się one szczególnie dobrze w jasnych pomieszczeniach, sprawiając, że przejście z zewnątrz do wewnątrz jest bardzo przyjemne. Wypróbuj również styl industrialny, czyli na przykład szarą tapetę do przedpokoju, aby wzbudzić naturalne elementy.

TAPETY PASKI

TAPETA 333291 ARCHITECTS PAPER ALPHA

Paski są ponadczasowe, nigdy nie wyjdą z mody. Jednkaże, rodzaj pasków, których używasz, może zrobić ogromną różnicę w estetyce Twojego przedpokoju. Użycie wąskiego paska na tle jednolitego koloru może nadać współczesny charakter, który sprawdzi się w nowszym domu. Paski występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a w poziomie pomogą zaakcentować podniesione sufity lub sprawią, że pomieszczenie wyda się wyższe.

Nierówne, blade paski w stylu skandynawskim są obecnie niezwykle popularne. Połączenie prostego paska z nowoczesnym krzesłem w stylu mid-century stworzyłoby oszałamiająco stylowy klimat.

Przedpokój może być pomieszczeniem, w którym spędzasz najmniej czasu, ale to właśnie on wita Ciebie i Twoich gości. Nadaje ton Twojemu wnętrzu, wywierając pierwsze wrażenie na każdym, kto do niego wchodzi. Musisz przemyśleć swoją aranżację, aby uzyskać oszałamiające efekty dzięki tapetą do przedpokoju

Dodaj komentarz