BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Tapety instalacja: 5 minutowy przewodnik

Friday, June 21, 2019

tapety

Instalacja tapety

Jeśli chodzi o wiszące tapety, brak wcześniejszego doświadczenia może wprowadzać w wątpliwości najbardziej od samego początku. Ale zastosowanie tapety nie musi być tak trudnym zadaniem! Dzięki odpowiednim narzędziom i szybkiemu przeczytaniu naszego 5-minutowego przewodnika na temat wieszania tapet, zrozumiesz to w mgnieniu oka!

1. Przygotuj czystą i gładką powierzchnię ściany

Rozpocznij od sprawdzenia, czy ściana do renowacji jest płaska i gładka, w razie potrzeby wypełnij i piaskuj wszelkie zanieczyszczenia lub pęknięcia. Następnie zmierz długość ściany, aby określić, jak długo trzeba wykonać jeden pasek.

Tapeta Versace III „349043”

WSKAZÓWKA: Jeśli nie masz pewności, jak zmierzyć tapetę, odetnij paski większe niż długość ściany, aby uzyskać dużą ilość nadmiaru do wyrównania wzoru - nadmiar można później wyciąć po wyrównaniu wzoru i nałożeniu paska, gdy zostanie zawieszony.

Aby zdecydować, gdzie zacząć tapetowanie, wybierz najbardziej przyciągający wzrok kąt pokoju. Zacznij wieszać tapetę z jednego rogu ściany, pracując w kierunku przeciwległego końca. Ważne jest, aby zawiesić pierwszy pasek prosto, więc przygotuj pierwszy zakręt za pomocą poziomicy i narysuj prostą pionową linię, która poprowadzi Cię podczas nakładania pierwszego pasa.

tapety

Tapeta 935834 Versace lll

2. Zastosuj klej

W zależności od rodzaju tapety, możesz zastosować klej do ścian ściany. Jeśli kleisz papier, musisz wziąć pod uwagę czas - dlatego wiele osób nakłada tapety na ich krawędzie, aby umożliwić nakładanie się ich.

Tapeta Versace Kolekcja Versace IV „366925-3”

WSKAZÓWKA: Nałożenie cienkiej warstwy kleju na ścianę przed powieszeniem produktu może pomóc w przyleganiu, ponieważ chłonne obszary ściany mogą nasiąkać w pierwszej warstwie kleju. Pomaga to przy równaniu powierzchni, a nawet przy klejeniu tapety.

Za pomocą zwykłego pędzla malarskiego nałóż obfitą ilość kleju na pasek produktu. Nakładaj równomiernie, zwracając szczególną uwagę na krawędzie, upewniając się, że są w pełni pokryte klejem.

tapety

Tapeta 935232 Versace lll

3. Powieś pierwszy pasek tapety

Przytrzymaj pasek pionowo w kierunku sufitu i delikatnie przymocuj go do górnej części ściany, upewniając się, że jest prosty, korzystając z poprzedniej linii, którą narysowałeś. Po wyprostowaniu mocno naciśnij górną część paska w każdym miejscu. Następnie użyj szerokiego pędzla do tapet z lekkimi pociągnięciami, aby wygładzić powierzchnię i wyeliminować pęcherzyki, jedź w dół do końca paska.

WSKAZÓWKA: Nadmiar kleju można usunąć wilgotną gąbką. Nie martw się o mokre tapety, nie spowoduje to jej uszkodzenia. Wytnij nadmiar papieru

Tapeta Versace Versace II „962401”

Za pomocą ostrza, ostrych nożyczek lub noża rzemieślniczego, delikatnie zrównaj linię, na której powinna się zakończyć tapeta, w miejscu połączenia ściany z listwą przypodłogową. Po listwie starannie odetnij nadmiar tapety.

WSKAZÓWKA: Przy nakładaniu drugiego paska upewnij się najpierw, że wzór jest wyrównany, a nadmiar tapety można usunąć zarówno z górnej części ściany, jak iz dolnej krawędzi ściany.

Tapety

Versace wallpaper 962401

Powtórz!

Więc to by było na tyle w temacie jak powiesić tapetę! Po prostu powtórz proces dla kolejnych pasków tapety. Zachowaj szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do obszarów, takich jak gniazdka elektryczne, przełączniki i drzwi. W razie potrzeby zmierzy i przytnij tapetę, aby ułatwić kładzenie tapety na te obszary, przed zastosowaniem.

Odkryj tapetę Versace Teraz w BRICOFLOR!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego pięciominutowego przewodnika zyskasz wgląd w to, jak zawiesić tapetę i gdzie zacząć tapetowanie. Teraz, gdy już masz ten przewodnik, odkryj tapety Versace dostępne w naszym sklepie internetowym i odkryj włoską atmosferę, którą ta kolekcja tworzy w swoich pomieszczeniach!

Do zobaczenia następnym razem!

Wasz zespół z Bricoflor, dużego sklepu internetowego do pokryć podłogowych i ściennych.

Powrót do postów