BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

TAPETY, KTÓRE OPTYCZNIE POWIĘKSZĄ TWOJE WNĘTRZE

Monday, June 28, 2021

Tapety pozwalają zaprojektować wnętrze według własnego stylu. Odpowiednia tapeta może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe, szersze, wyższe i bardziej otwarte.

W tym artykule przedstawiamy, jak wybrać tapetę, która optycznie powiększy wnętrze.

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ TAPETY DO POMIESZCZENIA

Wybierając odpowiednie tapety nawet z małego pomieszczenia możesz zrobić duże. Tworząc otwartą i przejrzystą przestrzeń optycznie powiększysz swoje wnętrze. Należy wziąć pod uwagę nie tylko odpowiedni motyw czy dobór kolorystyczny tapety, ale również połączenie z meblami i dodatkami.

Pamiętaj, że w małych pomieszczeniach należy unikać tapet z bardzo niespokojnymi, bujnymi i chaotycznymi wzorami. Jasne tapety o równomiernym i delikatnym wzorze są idealne do tworzenia większych i bardziej otwartych przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się na wzorzystą tapetę, powinieneś również upewnić się, że reszta pokoju nie jest zatłoczona. Aby uzyskać najlepszy efekt z wzorzystą tapetą, najlepiej jest wybrać zamknięte i wbudowane meble. Warto pamiętać, że długie pasy rozciągają pomieszczenie w górę, podczas gdy poziome pasy sprawiają, że pokój wygląda na szeroki, ale niski.

NIEBIESKIE TAPETY: KOLORY OTWIERAJĄCE PRZESTRZEŃ

Niebieski jest nie tylko bardzo uspokajającym i profesjonalnym kolorem, ale może również sprawić, że pomieszczenia wydają się większe. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że niebieski kojarzy się z rozległością horyzontu i nieba oraz głębią morza. Dzięki temu niebieskie tapety w jasnych odcieniach mogą być również bardzo przejrzyste. Ponadto niebieski jest raczej kojarzony z chłodnymi kolorami, tworząc bardzo harmonijną, orzeźwiającą i relaksującą atmosferę.

Niebieska tapeta może być również połączona z kilkoma ciepłymi akcentami. Na przykład dodatki w odcieniach czerwonych i pomarańczowych stworzą gustowne połączenia. Najlepiej jest zaprojektować kolorystykę pokoju w tonacji i różnych odcieniach niebieskiego, aby uzyskać efekt jeszcze większego wnętrza.

WZNIEŚ SIĘ PONAD CHMURY - JASNE TAPETY DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Jasna tapeta nadaje się szczególnie do mniejszych pomieszczeń. Biały oznacza czystość, minimalizm i światło, a zatem tworzy bardzo uporządkowaną atmosferę. Dlatego biała tapeta może stworzyć otwartą atmosferę (nawet jeśli w pomieszczeniu są tylko małe okna). Jednak nie tylko biel sprawi, że pomieszczenie stanie się większe i szersze. Pastelowe odcienie i delikatne wiosenne kolory również tworzą szerokie wnętrze.

TAPETOWANIE I ARANŻACJA

Przy projektowaniu ścian, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego wzoru i koloru, ale także prawidłowe ułożenie nowej tapety. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach nie zaleca się tapetowania całego pokoju wzorzystą tapetą, ponieważ może to wywołać wrażenie bałaganu.

Oryginalna tapeta nadaje się jednak do aranżacji poszczególnych części wnętrza. Pokój będzie wydawał się bardziej przestronny i złożony. Tutaj możesz trochę poeksperymentować i połączyć różne wzory. Nie należy łączyć zbyt wielu różnych stylów i dekorów na raz, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór kolorów. Wzorzysta tapeta jest również idealna jako pojedynczy panel.

DZIEŁO SZTUKI NA ŚCIANIE

Zastosowanie nietypowego wzoru również sprawi, że Twoje wnętrze stanie się optycznie większe. Należy jednak zadbać o to, by reszta aranżacji pomieszczenia nie gryzła się z tapetą. Najlepiej jest tapetować tylko jedną ścianę lub poszczególne części pomieszczenia. Aby pomieszczenie nie było zbyt męczące, nie tapetuj więcej niż dwie trzecie pokoju. W ten sposób przekształcisz swoje ściany w osobiste dzieło sztuki.

TAPETY ŚCIENNE: OKNO NA ŚWIAT

Zarówno jasne, jak i wzorzyste tapety i fototapety są idealne do optycznego powiększenia pomieszczenia. Fototapety doskonale uzupełniają aranżację pomieszczenia i oferują szeroki wybór obrazów. Dostępne są m.in. motywy kwiatowe z bujną roślinnością, romantyczne, piaszczyste plaże czy podwodny świat.

Powrót do postów