Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przestrzeń mieszkalna & trendy

Tapety: Powiększ optycznie swoje wnętrze

Tapety  pomagają w projektowaniu ścian w szczególnie gustowny i indywidualny sposób oraz wprowadzają odrobinę koloru i stylu do pomieszczenia. Są również prawdziwie uniwersalne, jeśli chodzi o udany wystrój wnętrz. Odpowiednia tapeta może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe, szersze i wyższe, a przez to bardziej otwarte. W tym artykule przedstawiamy jak dobrać tapety, które optycznie powiększą wnętrze.

Dobieranie odpowiedniej tapety do każdego pokoju

Nawet mały pokój może wydawać się większy z odpowiednio dobraną tapetą, tworząc stworzyć bardzo otwartą i przejrzystą atmosferę. Należy mieć na uwadze nie tylko odpowiedni motyw lub wybór koloru tapety, ale także kombinację z meblami i akcesoriami oraz okryciami ściennymi.

W zasadzie jednak w małych pomieszczeniach należy unikać tapet o bardzo niespokojnych, bujnych i chaotycznych wzorach. Jasne tapety o równomiernym i delikatnym wzorze idealnie nadają się do tworzenia większych i bardziej otwartych pomieszczeń. Jeśli zdecydujesz się na wzorzystą tapetę, powinieneś również upewnić się, że reszta pomieszczenia nie jest zbytnio zatłoczona. Aby uzyskać jak najlepszy efekt z efektowną, wzorzystą tapetą, najlepiej zdecydować się na na meble zamknięte i zabudowane. I tak jak w modzie, to samo dotyczy tapet: Podłużne paski rozciągają pomieszczenie na wysokość, natomiast poziome paski sprawiają, że pomieszczenie wygląda na szerokie, ale niskie.

Tapety

Tapeta niebieska: Tapety otwierające przestrzeń

Niebieski to nie tylko  bardzo uspokajający i profesjonalny kolor, ale może też sprawić, że pokoje będą wyglądały na większe. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że błękit kojarzy się z rozległością horyzontu i nieba oraz głębią morza. Dzięki temu tapeta w kolorze niebieskim w jasnych odcieniach może być również bardzo przejrzysta i otwarta. Ponadto błękit kojarzy się raczej z chłodnymi kolorami, tworząc bardzo harmonijną, odświeżającą i relaksującą atmosferę.

Niebieska tapeta może być również łączona z kilkoma ciepłymi akcentami w uzupełniających się kolorach czerwonym i pomarańczowym, jednak z ich względu pomieszczenie nie będzie wydawało się większe. Najlepiej jest zaprojektować kolorystykę pomieszczenia w tonie i różnych odcieniach błękitu, aby uzyskać efekt większego wnętrza.

Tapety

Ponad chmurami: Tapeta jasna

Jasne tapety nadają się szczególnie do mniejszych pomieszczeń. Biały oznacza czystość, minimalizm i światło, a zatem tworzy bardzo czystą, relaksującą i uporządkowaną atmosferę. Dlatego za pomocą białej tapety można stworzyć atmosferę otwartości (nawet gdy w pokoju są tylko małe okna). Jednakże nie tylko biel nadaje się jako kolor tapety, aby uczynić pomieszczenie większym i szerszym. Pastelowe odcienie i delikatne, wiosenne kolory również tworzą jasne i zapraszające wnętrze.

Tapety

Umiejętne tapetowanie i aranżacja

Przy projektowaniu ścian zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, ważne jest nie tylko dobranie odpowiedniego wzoru i koloru, ale także właściwe ułożenie nowej tapety. Zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach nie zaleca się tapetowania całego pomieszczenia chaotyczną, wzorzystą tapetą, ponieważ to może wywołać uczucie zagracenia. Lepiej umiejętnie zestawić akcenty i połączyć je z jednokolorową tapetą.

 

Tapety

Oryginalne tapety nadają się jednak do uporządkowania poszczególnych części wnętrza. Pomieszczenie wyda się bardziej przestronne i złożone. Tutaj można trochę poeksperymentować i łączyć różne wzory. Nie powinno się jednak łączyć zbyt wiele  różnych stylów i dekorów na raz, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór kolorów. Wzorzysta tapeta idealnie nadaje się również jako pojedynczy panel.

 

Tapety

Tapety artystyczne: Dzieło sztuki na ścianie

Można również powiększyć pomieszczenie za pomocą nietypowego wzoru. Należy jednak zadbać o to, aby pozostała część aranżacji pomieszczenia nie gryzła się z tapetą. Należy tapetować najlepiej  jedynie jedną ścianę lub poszczególne części pomieszczenia. Aby pomieszczenie nie było zbyt optycznie wyczerpujące, dobrze nie tapetować więcej niż dwie trzecie pomieszczenia i stworzyć wykończenie listwami przypodłogowymi. W ten sposób do pewnego stopnia kadrujesz tapetę i zmieniasz swoje ściany w osobiste dzieło sztuki.

Tapety

Fototapety: Okno na świat

Zarówno jak tapeta jasna i wzorzysta, fototapety są idealne do optycznego powiększania pomieszczenia. Fototapety doskonale uzupełniają aranżację pokoju i oferują szeroką gamę obrazów. Dostępne są między innymi motywy kwiatowe z bujną roślinnością, romantyczne, piaszczyste plaże, czy też podwodny świat. Z fototapetą można całkiem wygodnie doświadczyć wielkiego, ekscytującego świata we własnych czterech ścianach.

 

Tapety

 

Dodaj komentarz