BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Układanie paneli winylowych – Wysokość montażu

Friday, May 8, 2020

Każde pomieszczenie ma inne warunki, których nie należy ignorować przy wyborze wykładziny podłogowej. Szczególnie w przypadku podłóg winylowych, właściwości techniczne są bardzo zróżnicowane. Aby jak najlepiej wykorzystać pomieszczenia, należy zawsze upewnić się, że podłoga winylowa jest zaprojektowana tak, aby jak najlepiej pasowała do Twoich potrzeb. Układanie paneli winylowych najlepiej rozpocząć po dokładnym sprawdzeniu wszystkich danych technicznych. Decydującym czynnikiem może być wysokość montażu, którą chcielibyśmy dzisiaj omówić!

Panele winylowe

Wysokość montażu dla różnych wymagań

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów paneli winylowych, które różnią się między sobą wysokością konstrukcyjną. W zależności od modelu może to być od 2 do 5,5 mm. Każda wysokość konstrukcyjna oferuje różne zalety, które warto wziąć pod uwagę. Przy wyborze odpowiedniej wysokości montażu należy wziąć pod uwagę specyficzne wymagania pomieszczenia i jego przeznaczenie.

Układanie paneli winylowych a rodzaj pomieszczenia

Ogromna gama produktów winylowych oferuje odpowiednie wykładziny podłogowe do każdego pomieszczenia. Różne panele winylowe mogą znacznie się różnić pod względem wykończenia technicznego. Jednakże, dzięki szerokiemu wachlarzowi marek i producentów nie ma żadnych ograniczeń w zakresie możliwości projektowych. Aby pomóc Ci zdecydować, która podłoga winylowa jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb, chcielibyśmy przedstawić poniżej najpopularniejsze rodzaje podłóg winylowych i ich wysokości konstrukcyjne oraz zasugerować, do jakich pomieszczeń najlepiej się sprawdzą.

Praktyczne panele winylowe click

Jednym z najbardziej popularnych produktów są panele winylowe click. Dzięki prostemu systemowi zatrzaskowemu elastyczne deski można w mgnieniu oka samodzielnie ułożyć i uzyskać doskonały efekt. Chociaż prawie każdy producent proponuje swój własny system zatrzasków, sposób montażu jest zazwyczaj taki sam. Panele są układane pod kątem 45°, a następnie delikatnie dosuwane od spodu. Gdy tylko usłyszysz dźwięk kliknięcia, potwierdza to stabilne zakotwienie desek.

Poza prostą instalacją panele pływające mają wiele innych zalet. Posiadają one zwykle zintegrowaną izolację akustyczną, która znacznie redukuje każdy rodzaj hałasu. Ponadto elastyczny materiał jest chroniony specjalną warstwą ścieralną, która zapobiega zarysowaniom i uszkodzeniom. Dzięki wielu producentom i markom istnieje szeroki wybór różnych dekorów i wzorów. Oprócz pojawiających się trendów w wyposażeniu wnętrz możesz wybrać bardziej klasyczne w stylu propozycje.

Gdzie najlepiej zainstalować panele winylowe click?

Panele winylowe click mają zazwyczaj wysoką wysokość konstrukcyjną. Zwykle wynosi ona od 4 do 5,5 mm. Winyl o takiej wysokości konstrukcyjnej może delikatnie zniwelować mniejsze nierówności w podłożu. Dlatego też wymagania dotyczące powierzchni nośnej są znacznie niższe w przypadku paneli winylowych click niż w przypadku samoprzylepnych. Mocna konstrukcja jest niezwykle wytrzymała i może być bez problemu stosowana w miejscach narażonych na duże obciążenia. Przed położeniem podłogi należy jednak zwrócić uwagę na klasę użytkową. Oprócz znakomitych zalet, zwiększona wysokość montażu ma jednak kilka wad. Podczas montażu, na przykład, może zaistnieć konieczność zeszlifowania drzwi lub przesunięcia krawędzi do innych pomieszczeń. Przed wyborem paneli click, należy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i że można przeprowadzić remont zgodnie z planem.

Podłoga winylowa click firmy Gerflor jest szczególnie wszechstronna. Dzięki różnym dekorom i wzorom możesz znaleźć odpowiednią wykładzinę podłogową dla swoich potrzeb i wymagań. Na przykład, polecamy Gerflor Vinyl Clic 30 w "0871 Bostonian Oak". Średnio brązowy wzór nadaje pomieszczeniu przyjemne ciepło, nie sprawiając przy tym wrażenia optycznego zmniejszenia wnętrza.

Uniwersalne panele winylowe klejone

Panele winylowe klejone są zdecydowanym klasykiem na rynku podłóg. Takie panele klei się na całej powierzchni podłoża za pomocą specjalnego kleju. Dzięki temu winyl jest niezwykle stabilny, a także wodoodporny. Układanie paneli winylowych klejonych w pomieszczeniach o podwyższonej ekspozycji na wodę, takich jak łazienki czy kuchnie, jest możliwa bez problemów. W przeciwieństwie do laminatu, panele winylowe klejone nie pęcznieją w kontakcie z wodą, ponieważ są wykonane w całości z tworzywa sztucznego. Ponadto, wytrzymała powierzchnia jest szczególnie odporna na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że twój wystrój pozostanie w zupełnie nowym stanie nawet po latach użytkowania. Podłoga winylowa charakteryzuje się przede wszystkim niską wysokością montażu. Zazwyczaj jest to 2 mm i jest wyjątkowo stabilna.

Gdzie najlepiej zainstalować panele winylowe klejone?

Panele winylowe klejone są odpowiednie do prawie każdego pomieszczenia. Dzięki swojej wytrzymałej powierzchni mogą być stosowane w każdym pokoju w domu oraz w wielu pomieszczeniach handlowych lub przemysłowych. Podłoga winylowa klejona ma z reguły najwyższą możliwą klasę użytkową (23/33/42) i dlatego może być użytkowana w szerokim zakresie zastosowań. Dzięki małej wysokości montażowej można bez problemu wykonywać remonty. Drzwi nie muszą być szlifowane, a przesunięcie krawędzi do innych pomieszczeń nie zawsze jest wymagane.

Panele winylowe klejone są oferowane przez wielu producentów. Popularne są szczególnie kolekcje firmy Tarkett.

Bestsellerowe panele winylowe samoprzylepne

Panele winylowe samoprzylepne posiadają samoprzylepny podkład, który zapewnia optymalną przyczepność do podłoża. Po zdjęciu folii ochronnej od spodu podłoga winylowa może być łatwo przymocowana do podłoża. Podłoga winylowa samoprzylepna jest niezwykle wytrzymała, łatwa w utrzymaniu oraz ma niską wysokość montażu. Przy zaledwie 2 mm jest to idealna podłoga renowacyjna i nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań.

Gdzie najlepiej zainstalować panele winylowe samoprzylepne?

Panele winylowe samoprzylepne są trwałe, wytrzymałe i mogą znieść nawet większe obciążenia. W zależności od przypisanej klasy użytkowej posadzka może być instalowana zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu, jak i w pomieszczeniach komercyjnych o umiarkowanym natężeniu ruchu. Warstwa ścieralna zapobiega uszkodzeniom na skutek nacisku i ścierania. Dlatego jeśli planujesz pokryć często używany korytarz lub salon praktyczną winylową podłogą, jest to możliwe bez żadnych problemów.

Samoprzylepne podłogi winylowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów. Dzięki dekorom takim jak Senso Natural Vintage Style "0323 Beech Honey" można zrealizować niezliczoną ilość pomysłów aranżacyjnych. Niezależnie od tego, czy są to małe pomieszczenia, czy duże powierzchnie, dzięki średnio-brązowej tonacji można klasycznie uzupełnić każdą koncepcję wyposażenia.

Samo układające się panele winylowe loose-lay

Panele winylowe loose-lay charakteryzują się w szczególności szybkim i łatwym montażem. Samo układające się deski przylegają do podłoża ze względu na swój ciężar i nie są narażone na poślizg. Wymiana paneli jest równie łatwa jak montaż. Po zakończeniu montażu, deski można równie łatwo podnosić i wymieniać. Wysokość ich montażu wynosi od 4 do 4,2 mm. Pozwala to na delikatne wyrównanie mniejszych nierówności podłoża i uzyskanie równej, wysokiej jakości podłogi.

Gdzie najlepiej zainstalować panele winylowe loose-lay?

Mimo że podłoga winylowa loose-lay powinna być stosowana w mniej obciążonych obszarach. Szczególnie mało intensywnie użytkowane i nieduże wnętrza będą odpowiednie na układanie paneli winylowych loose-lay.
Jednakże, panele winylowe loose-lay są idealne także do mniejszych powierzchni wystawowych lub np. sypialni i garderoby.

Jednym z rynkowych gigantów w dziedzinie paneli winylowych loose-lay jest producent Forbo. Dzięki dwóm różnym kolekcjom otrzymujesz szeroki wybór, dzięki któremu możesz idealnie umeblować swoje pokoje i zrealizować różne koncepcje.

 

WINYLOWA PODŁOGA Z DOPASOWANĄ WYSOKOŚCIĄ MONTAŻU NA BRICOFLOR!

Panele winylowe

Jeśli nadal szukasz podłogi winylowej o odpowiedniej wysokości montażu, przejrzyj nasz sklep internetowy BRICOFLOR. W naszym asortymencie znajdziesz prawie wszystko, od bardzo niskich do bardzo wysokich wysokości montażu. W razie jakichkolwiek dalszych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z jednym z naszych przyjaznych i kompetentnych pracowników. Możesz skontaktować się z nami przez e-mail, telefon lub za pomocą naszego formularza kontaktowego.
Jeśli chcesz zrealizować większe projekty, możesz poprosić nas o indywidualną ofertę, korzystając z gwarancji najlepszej ceny. Nie przegap tej okazji i znajdź swoją wymarzoną podłogę w BRICOFLOR!

Twój zespół BRICOFLOR

Powrót do postów