BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Bricoflor spotyka się z Forbo – Trendy winylowe 2020

Friday, May 31, 2019

podłogi projektowe

Forbo Allura

Zespół Bicoflor odwiedził ostatnio holenderski zakład Forbo Flooring Sp. z.o.o. Podczas szkolenia nasz zespół nauczył się wiele o nowych podłogach projektowych do domu i do pomieszczeń komercyjnych, a także rozmawiał z projektantem podłóg Dorothé Kessels. Oczywiście nie chcemy pozbawiać Was licznych wrażeń z tej wizyty, dlatego z chęcią opowiemy o naszych doświadczeniach opowiemy czym są podłogi projektowe.

Forbo Flooring Sp. z.o.o. to szwajcarski producent wykładzin podłogowych i klejów budowlanych o międzynarodowej randze. Firma posiada 24 miejsca produkcji i sprzedaży, w tym w Coevorden w Holandii blisko niemieckiej granicy. Bogata oferta produktów obejmuje zarówno linoleum, jak i płytki dywanowe, welur flotex flock, produkty Coral oraz wysokiej jakości podłogi winylowe.

Top secret: Tu rodzą się trendy Vinyl Floor 2020

W ramach szkolenia zespół Bricoflor został intensywnie zaznajomiony z najnowszą kolekcją luksusowych płytek winylowych Forbo Allura, która zostanie oficjalnie opublikowana w przyszłym roku. Wyśmienita i najwyższej klasy oferta obejmuje podłogi winylowe w każdym możliwym systemie projektowania i instalacji. Cecha szczególna: po raz pierwszy ekspert oferuje także modele produktów o dużych rozmiarach o wymiarach 182 x 32 cm. Ogólnie, Forbo Vinyl jest dostępny w wielu różnych formatach, tak aby, każdy mogł wybrać swój ulubiony.

Dorothé Kessels, szef Design Vinyl w Forbo Flooring, podzieliła się swoimi przemyśleniami i pomysłami na temat stworzenia kolekcji Forbo Allura LVT zaciekawionymi gośćmi. Powiedziała, że woli czerpać inspirację z nowych kształtów i kolorów podczas podróży w różnych kulturach, podczas wycieczek przyrodniczych, czytania, odwiedzania muzeów lub Internetu. Do najnowszej kolekcji podłóg była pod wrażeniem wpływów skandynawskich i azjatyckich motywów, co znajduje odzwierciedlenie w naturalnych materiałach w postaci drewna, ceramiki i kamienia.

podłogi projektowe

Forbo Click

Wspaniałe wzory w połączeniu z zaawansowaną technologią

Zupełnie nowa kolekcja Forbo Allura LVT została opracowana przez międzynarodowy zespół projektantów i dlatego jest niepowtarzalna. 14 osobnych wytłaczanych struktur desek i płytek winylowych wygląda zaskakująco realnie dzięki uzyskaniu naturalnych tekstur. Autentyczność jest również widoczna w odczuciu chodzenia, ponieważ podłogi winylowe mają nadruk decorsynchrone na swojej powierzchni, który odtwarza każdy szczegół ziarna i dzianin na wydrukowanej powierzchni dokładnie i genialnie. Stabilna wymiarowo warstwa powierzchniowa zapewnia optymalną ochronę przed stresem. Ponadto fabryczne wykończenie powierzchni PUR ułatwia czyszczenie i pielęgnację, a konsumentowi oszczędza dużo czasu i pieniędzy.

Ponadto podłogi winylowe mają wyższą stabilność wymiarową i elastyczność. Aby móc zagwarantować to swoim produktom, Forbo używa wysokiej jakości włókniny szklanej zamiast konwencjonalnej sieci światłowodowej. Gwarantuje to, że winyl click można zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu, nawet pod oknami, czy w oranżerii.

podłogi projektowe

Forbo Klejone

Dopiero gdy spojrzysz za kulisy, odkryjesz zielone sumienie Forbo

Podłogi winylowe Forbo zawierają do 45% materiału z recyklingu w warstwie bazowej. Wszystkie produkty winylowe spełniają obecne i przyszłe wymagania rozporządzenia REACH dla substancji chemicznych w maksymalnym możliwym zakresie. Wszystkie wykładziny winylowe są produkowane w Holandii, a dzięki wydajnemu systemowi zarządzania środowiskiem każdego dnia oszczędza się więcej CO2!

Forbo coraz częściej wykorzystuje więcej naturalnych „organicznych środków zmiękczających”, które mogą są odnawialne w ciągu roku.
Twórcze serce Forbo - Spotkanie z głównym projektantem
Po zapoznaniu się z produkcją poszliśmy do studia projektanta Dorothé Kessels.

Pani Kessels była bardzo otwarta i przyjazna dla uczestników szkolenia i chętnie odpowiadała na liczne pytania. Jedno z nich brzmiała: „Jak wygląda dom projektanta?” Rzetelna odpowiedź wynikała z faktu, że kierownik projektu posiada trzy domy, a ich konstrukcja zależy wyłącznie od środowiska. Więc jeden z ich domów jest bardzo mały, minimalistyczny i wygodny, podczas gdy inne są raczej duże i kolorowe.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów w 2019 r. Dorothé Kessels ujawniła, że modne były rustykalne wzory z wytłoczeniami i dekorami dębowymi. Wizualnie klienci szukają jak najmniejszej liczby powtórzeń wzorów i dużej gęstości tekstur. Ogólnie rzecz biorąc, projektantka nie stara się patrzeć zbyt daleko w przyszłych projektach. Mówi, że lubi obserwować trendy i dzięki obserwacji oraz szczegółowej i starannej analizie może tworzyć prognozy dla przyszłych kolekcji i projektów.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat nowej kolekcji luksusowych płytek winylowych Forbo Allura, skontaktuj się z nami! Nasz zespół serwisowy jest do Państwa dyspozycji za pośrednictwem formularza kontaktowego i chętnie doradzi Państwu we wszystkich tematach związanych z tematem podłóg projektowych Forbo.

podłogi projektowe

Forbo loose-lay

Do zobaczenia następnym razem!

Wasz zespół Bricoflor, dużego sklepu internetowego do wykładzin podłogowych!

Powrót do postów