Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Tapety, podłogi i inne

Czym właściwie są tapety?

Dekoracje ścienne towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Przodkiem dzisiejszej tapety są najprawdopodobniej skóry zwierząt, bądź wyroby z wikliny, albo innych naturalnych surowców, które wisząc na ścianach ozdabiały wystrój zamieszkałych przez ludzi jaskiń. Wspomniane dekoracje ścienne miały również słóżyć jako matriał izolacyjny, który pozwalał na zachowanie odpowiedniej temperatuty w jaskiniach, jak i tłumił głosy w ich wnętrzu. Przez wieki obserwujemy wciąż nowe pomysły, które przenoszono na ściany, aby uzyskać odpowiednią estetykę wystroju pomieszczeń. Widzimy dekoracje ścienne ze starożytnego Egiptu, następnie Rzymu, aż do początku XVIII wieku, w którym Francuz Jean Papillon zaczął wykorzystywać zdobiony papier do ozdoby swoich ścian, nazywając go „Tapetą na ścianę”. Proces produkcyjny tamtejszej tapety był bardzo pracochłonny, jednak w trakcje rozwoju przemysłu wynaleziono szybki i nie wymagający aż takiego wysiłku sposób wytwarzania tapet ściennych.

Tapeta Tapeta A.S. Creation Fiore

Po rewolucji przemysłowej nadeszła era produkcji seryjnej, a wraz z rosnącym dobrobytem wśród ludności, rynek zbytu tapet również znacznie się powiększył. Przedtem były one dobrem luksusowym, ludność miejska nie ozdabiała ścian okładzinami ściennymi ze względu na brak środków. Przedsiębiorstwa przemysłowe zaczęły stosować przystępne cenowo alternatywy drogich materiałów, takich jak satyna, bądź aksamit, dzięki czemu nawet najbiedniejsi mogli pozwolić sobie na ozdobę ścian swoich domów. Kolejny krok w rozwoju tapet ściennych zrobiony został w XXI wieku, a z nim nowe style i zastosowania. Dzisiaj, jako jedne z najpopularniejszych dekoracji ściennych- tapety są tematem naszego bloga. Czym właściwie jest tapeta?

Odpowiednie rozwiązanie dla każdego wnętrza: Jakie rodzaje tapet znamy?

Tapeta Tapeta Innova Memory 3

Tapeta papierowa to klasyczna i podstawowa forma wszystkich rodzajów tapet. Jest jedną z najpopularniejszych opcji wyboru spośród innych dekoracji ściennych. Wybierając tapetę papierową mamy do wyboru płaskie lub tłoczone wersje jej struktury. Okładzina ścienna wykonana z papieru składa się najczęsciej z dwóch warstw- dolnego i górnego papieru. Przy aplikacji na ścianę należy nałożyć klej na spodnią powierzchnię tapety, po czym po odczekaniu kilku minut, równo przykleić ją na ścianę. Bardzo ważne jest uprzednie zapoznanie się z instrukcją producenta.

Tapeta flizelinowa swoją popularność zyskała dzięki bardzo prostej istalacji. Okładzina ścienna wykonana z flizeliny składa się z trzech warstw, z czego wewnętrzna warstwa, będąca jej runem, pozwala na bardzo szybkie zdejmowanie tapaty ze ściany, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń i pozostałości na ścianie. Jej aplikacja na ścianę jest również dziecinnie prosta, wystarczy pokryć ścianę warstwą kleju, po czym równomiernie przykleić tapetę. Dzięki tak łatwej obsłudze, tapety flizelinowe są dzisiaj najczęściej używanymi okładzinami ściennymi.

Siła dzięki różnorodności: tapety idealnym rozwiazaniem dla każdego mieszkania

Tapety cechują się niezwykłą wszechstronnością. Będą one odpowiednim wariantem dla absolutnie każdego, niezależnie od tego, czy wolisz nowoczesny, czy raczej klasyczny wystrój. Dzięki nowym możliwościom drukarskim, opcje projektowe okładzin ściennych są niemal nieskończone. Idealne nadadzą się do urozmaicenia wystroju nudnego wnętrza poprzez wypełnienie go energią zmieniającą dotychczasowy monotonny styl życia. Niezależnie od tego, czy chcesz powiększyć wizualnie mały pokój, czy może podzielić swoją przestrzeń mieszkalną poprzez zastosowanie różnych, klimatycznych wzorów, z tapetą możesz stworzyć zupełnie nowe zastosowanie dla swoich ścian. Zasadniczno, dzięki okładzinom ściennym możemy uzyskać każdy wystrój wnętrz, nawet w starych, klasycznie urządzonych i rustykalnych wnętrzach, jesteśmy w stanie wnieść powiew swieżości dzięki odpowiednio dobranym tapetom.

Odnawianie wnętrza z czystym sumieniem: bezpieczne środowisko to bezpieczne tapety

Tapeta Tapeta A.S. Creation New Orleans

Przez lata technologia budowlana ewoluowała. Oprócz nowych wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, pojawiły się też inne, dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Okazały się one jednak bardzo trudne do sprostania przez producentów. Niemniej jednak udało się wprowadzić na rynek tapety ścienne, które spełniają surowe kryteria firm audytorskich, a tym samym zdobyły pieczęć jakości. Znak jakości RAL jest przyznawanym przez instytut o tej samej nazwie, świadectwem bezpieczeństwa ekologicznego i zdrowotnego. Istnieje też Pieczęć Blue Angel, która przyznawana jest za produkty szczególnie przyjazne dla środowiska. Okładziny ścienne wykonane z co najmniej 60% z makulatury mogą liczyć na nagrodę Blue Angel. Kolejną ważną cechą dla zrównoważonego rozwoju jest symbol FSC oznaczający odpowiedzialną gospodarkę leśną. Certyfikuje on łańcuch przetwarzania i handlu surowcem drzewnym pozyskiwanym z lasów, aż do orzymania produktu końcowego. Dzięki niemu konsument jest pewny, że zakupiony produkt jest przyjazny środowisku.

Mamy nadzieję, że dzięki temu arytkułowi zdobyłeś najważniejsze wiadomości dotyczące wielkiego świata tapet. Wszechstronną ofertę okładzin ściennych znajdziesz w naszym sklepie internetowym, dzięki któremu na pewno dokonasz trafnego wyboru. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej jakosci kolekcje znanych i uznanych projektantów w świecie aranżacji wnętrz.

W razie jakichkolwiek pytań nasz kompetenty zespół chętnie Ci pomoże. Wystarczy, że skorzystasz z naszego formularza kontaktowego, a otrzymasz informację zwrotną w bardzo krótkim czasie.

Życzymy  Ci wszystkiego dobrego.

Do następnego razu!

Twój zespół z BRICOFLOR.

Dodaj komentarz