Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Nowości z branży

DOMOTEX 2019 – Inspiracje ze świata podłóg

Targi Domotex

Coroczne spotkanie najważniejszych producentów podłóg odbyło się w dniach 10 – 13 Stycznia 2019 roku.  DOMOTEX Hannover to wiodące na świecie targi pokryć podłogowych, które odbywają się raz do roku w Hanowerze i są dostępne tylko dla osób związanych z branżą.

DOMOTEX organizuje wystawę kilka razy do roku, każda data ma przypisana inna lokalizację. Oprócz Niemiec targi odbywają się jeszcze w USA, Turcji i Chinach. Dzięki zebraniu najwybitniejszych i wiodących producentów różnorodnych posadzek możliwe jest zaprezentowanie najnowszych trendów, nowych kolekcji i technologii ze świata podłóg. Targi zachwycają swoim ogromem i rozmachem, wystawa mieści się na terenie kilku hal, każda z nich reprezentuje odpowiedni rodzaj podłóg: wykładziny dywanowe, parkiety, dywany, posadzki i wiele, wiele innych!

Najnowsze rozwiązania podłogowe

W ramach wystawy dostępne były tradycyjne i nowoczesne, ręcznie robione dywany, maty, wykładziny dla obszarów mieszkalnych i handlowych, podłogi odporne na czynniki zewnętrzne, panele laminowane – to tylko kropla w morzu produktów wystawianych na DOMOTEX.

davMateriały podłogowe były prezentowane wśród tekstylii domowych. Na potrzeby targów zostały stworzone pokazowe pomieszczenia, które w pełni urządzone pokazywały charakter podłóg i inspiracje do wystroju wnętrz na 2019 rok.

Była to dla nas wspaniała okazja, żeby poznać najnowsze trendy i rozwiązania od strony technicznej, instalacyjnej oraz wymienić się informacjami i wiedzą ze specjalistami z wielu dziedzin. Oprócz tego poznaliśmy tajniki produkcji dzięki pokazom maszyn, narzędzi, technik produkcji i montażu pokryć podłogowych.

Każda z hal to indywidualny świat wrażeń

Gdy tylko weszliśmy do pierwszej z hal, zaskoczyło nas jak żywe i energiczne są tutaj prowadzone rozmowy, a ludzie są pełni pasji i energii.  Słyszeliśmy dużą różnorodność językową jednak sprowadzony na potrzeby komunikacji, wspólny dla wszystkich był język angielski.

Niezwykłą popularnością cieszyła się hala numer 9, czyli wystawa Create’n’Connect. Byliśmy pod wielkim wrażeniem przygotowanych interaktywnych ekspozycji oraz pozytywnie zaskoczeni, tym, że sami mogliśmy w nich uczestniczyć. Misternie przygotowana wystawa, zaplanowana w najmniejszych szczegółach zadziwiała kunsztem wykonania. Jednym z nieoczywistych rozwiązań był kilku metrowy dywan zrobiony z piasku, a zadziwiające wzory były na nim wyryte. Dywan był tworzony podczas wystawy na żywo, przez wspaniałą artystkę - Renę Detrixhe.

DOMOTEX tworzy niezapomniane wspomnienia, zdecydowanie przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania. Każda hala powalała swoim rozmiarem i ilością producentów, wystawiających swoje produkty.  Firmy przygotowały niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju projekty, które można było obejrzeć zaprezentowane w zbudowanych na potrzeby targów pomieszczeniach. W każdym z nich producenci służyli pomocą i udzielali porad w zakresie swoich produktów. Przedstawiciele, to nie tylko wynajęci handlowcy, lecz specjaliści od wielu lat związani z firmą a często nawet i sami właściciele. Dzięki temu, mogliśmy poznać nowe produkty z pierwszej ręki i dowiedzieć się o specyfikacji od fachowców.

DOMOTEX skupia firmy produkujące podłogi nie tylko z Niemiec czy Europy, ale z całego świata, ponad połowa z wystawiających przebyła bardzo długą drogę by wziąć udział w przedsięwzięciu. Możliwość zobaczenia perskich dywanów czy parkietów z dumą wyprodukowanych w Chinach dała nam olbrzymią inspiracje do tworzenia blogu, szukania nowych produktów dla naszych klientów i zobaczenia, ‘co w trawie piszczy’.

Uczta dla zmysłów

Koncepcja DOMOTEX polega na wymianie międzynarodowego doświadczenia i pozyskania źródeł inspiracji. Dzięki targom mogliśmy dostrzec różnorodność kulturową, jaka występuje wśród producentów. Byliśmy zaskoczeni jak ciepło przyjęli nas wystawcy z Bliskiego Wschodu przenosząc nas do świata bajkowych, bogatych kolorów i ozdobnych wzorów, które zaskoczyły nas energią i pasją, jaka biła od produktów. W przeciwieństwie do nich europejskie wzornictwo można nazwać powściągliwym i subtelnym, reprezentowane przez wiele geometrycznych wzorów dążących do nowoczesności i minimalizmu.

Dbanie o naszą planetę to bardzo istotny dla nas aspekt, dlatego byliśmy pod wrażeniem, że coraz więcej producentów świadomie wybiera materiały przyjazne środowisku, tym samym pamiętając o zrównoważonym rozwoju i recyklingu.

Wizytę na targach DOMOTEX możemy podsumować, jako niezwykłe doświadczenia dla naszych zmysłów. Dotyk, zapach, wizualne aspekty, wszystko to składa się na niezwykłe doświadczenia. Mamy głowy pełne inspiracji i trendów, które chcemy Ci teraz przekazać.  Zajrzyj na naszego bloga a wystrój wnętrz nie będzie już miał przed tobą żadnych tajemnic!

Dodaj komentarz