Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przewodnik po produktach

Linoleum - organiczna podłoga z naturalnych surowców!

Jeśli szukasz ekologicznej i przyjaznej dla zdrowia podłogi, linoleum jest interesującym wyborem. Już jego nazwa odnosi się do jednego z jego naturalnych składników, oleju lnianego. Ponadto zawiera również inne naturalne materiały, takie jak korek. Jeśli potrzebujesz wykładziny podłogowej, która nie posiada sztucznych składników, idealną opcją są tak zwane naturalne pokrycia. Ale czym się różnią od zwykłych podłóg? Dzisiejszy wpis na blogu poświęcony jest naturalnym podłogom linoleum, które są dobre dla środowiska i Twojego zdrowia.

linoleum Forbo Marmoleum Forbo Marmoleum Modular Colour

Linoleum - nienaruszająca równowagi ekologicznej podłoga z tradycją

Podłoga zawiera tylko naturalne surowce, takie jak olej lniany, żywice naturalne, korek lub mączkę drzewną i kredę. Często jako materiał nośny stosuje się tkaninę jutową. Używając naturalnych surowców otrzymujesz naturalny produkt, który nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Te podłogi organiczne są w większości niskoemisyjne, co chroni zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Linoleum jest wytrzymałe i może zostać usunięte  w sposób przyjazny dla środowiska, ponieważ naturalne materiały ulegają biodegradacji. Nadaje się do użytku domowego i komercyjnego i jest dostępny w wielu wzorach. Obecnie produkowane jest nie tylko kolorowe linoleum, ale także o wyglądzie drewna i kamienia. Jeśli poszukujesz naturalnej alternatywy dla swojej podłogi laminowanej, to linoleum będzie Twoim najlepszym wyborem.

Linoleum jest używane jako wykładzina podłogowa od połowy XIX wieku. Z biegiem czasu stale się rozwija. Nowoczesne linoleum wymaga znacznie mniejszej uwagi, ponieważ jest teraz uszczelnione wykończeniem powierzchni. Dzięki tej warstwie ochronnej nie musi już być woskowany, jak to było kiedyś. Podłogę łatwą w pielęgnacji można czyścić zwykłymi metodami domowymi, takimi jak odkurzanie lub mycie wilgotna szmatką. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu zasad:  niszczą one powierzchnię, gdy tylko pH przekroczy wartość 9. Podłoga jest zwykle klejona na całej powierzchni. Dostępne są jednak również warianty, które można układać bez kleju za pomocą instalacji pływającej z metodą na click.

linoleum Forbo Marmoleum Click Forbo Marmoleum Click

Podłoga naturalna : Innowacyjna i wszechstronna

Ponadto istnieją naturalne podłogi, które zawierają naturalne surowce. Są one również przyjazne dla środowiska,  zdrowia i niskoemisyjne. Dostępne również  w wielu wzorach i mogą być stosowane w mieszkaniach, obiektach komercyjnych i przemysłowych. Są równie łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe. W przeciwieństwie do już zaprezentowanych podłóg organicznych, pokrycia w naturalnych wzorach są wariantem wykonanym w całości z linoleum i produkowanym przez Forbo, światowego lidera w produkcji podłóg naturalnych.

linoleum Forbo Marmoleum Modular Lines Forbo Marmoleum Modular Lines

Z podłogą Forbo Marmoleum Click otrzymujesz linoleum z płytą nośną HDF, która jest solidna i trwała, o grubości produktu 9,8 mm i warstwie ścieralnej o grubości 2,5 mm. Dzięki swoim kolekcjom Forbo Impressa i Forbo Modular producent oferuje wysokiej jakości kolekcje, które można stosować w różnych obszarach i cieszyć się pięknym wyglądem, dzięki replikom drewna i kamienia. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i znajdź odpowiedni produkt dla swoich pokoi z naturalnymi wykładzinami od Forbo!

Mamy nadzieję, że nasz post na blogu zaznajomił Cię z tematem linoleum. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nasz sklep!

Do następnego razu!

Twój zespół BRICOFLOR, nr 1 w zakresie pokryć ściennych i podłogowych.

Dodaj komentarz