BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele do kuchni – jak wybrać najlepsze panele?

Thursday, July 19, 2018

 

Panele do kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tam przygotowujemy różne pyszności, eksperymentujemy ze smakami czy pijemy poranną kawę. To także centrum życia towarzyskiego – podobno wszystkie najlepsze przyjęcia odbywają się właśnie w tym pomieszczeniu. W momecie wyboru podłoża do kuchni, często stawiamy sobie wiele pytań. Jakie panele do kuchni będą najlepsze? Dzisiaj przychodzimy z pomocą.

Wymarzone podłoże w kuchni a rzeczywistość

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest dobranie odpowiedniej podłogi w kuchni, ponieważ ta trafnie dobrana jest w stanie całkowicie oddawać charakter jej właściciela.  W przeszłości głównymi materiałami używanymi do pokrycia podłóg w pomieszczeniu kuchennym były płytki ceramiczne oraz laminat. Ale współcześnie chcemy projektować swoją kuchnię tak aby była ona stylowa, nowoczesna i jednocześnie użyteczna. Każda osoba aranżująca swoje własne ,,M” marzy o tym aby jego wnętrza wyglądowały jak te zaprezentowane w katalogach – z drewnianym lub kamiennym podłożem. Niestety, takie pokrycia zwiążą się z poniesieniem wysokich kosztów ale też nie są one zbyt praktyczne. Świeżoupieczeni właściciele najchętniej wybierają do swoich przestrzeni panele winylowe. Dlaczego panele do kuchni? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części.

Panele winylowe rozwiązują problemy

Panele do kuchni

Kolekcja BerryAlloc PURE Click 40, kolor - "60000019 Oak Toulon 976M"

Panele winylowe przede wszystkim poszerzają nam pole manerwu działania. Producenci wykonują takie panele do kuchni aby przypominały one najpopularniejsze materiały używane do renowacji, ale w przeciwieństwie do oryginału są one znacznie tańszym rozwiązaniem. Wiele z nich wygląda jak prawdziwy, drewniany parkiet będącym świetnym rozwiązaniem dla miłośników rustykalnych lub skandynawskich przestrzeni. Takie wnętrza o szczegółowym akcentowaniu drewna zapewnią nam w szczególności winylowe panele o jasnych barwach, które dodadzą naszej nowej kuchni blasku. Jednocześnie dzięki wykorzystania takiej palety barw optycznie powiększą nasze mieszkanie oraz nadadzą mu świeżości. Do szybkich, wakacyjnych remontów kuchni szczególnie polecamy użycie paneli w wersji click. Do podłogi w kuchni najlepsze są te imitujące dąb, buk czy klon. Z kolei, panele winylowe o wyglądzie płytek ceramicznych to doskonała alternatywa dla osób, które cenią wykorzystanie naturalnych materiałów oraz wysoką funkcjonalność swoich pomieszczeń. Wiele z nas również staje przed wyborem kolorystyki płytek. Zgodnie z zasadami wystroju wnętrz, przyjmuje się, że podłoga kuchenna nie powinna dominować wnętrza, ale być jego subtelnym uzupełnieniem. Oczywiście niektórzy projektują swoje wymarzone kuchnie, tak gdzie to właśnie podłoga gra pierwsze skrzypce. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji, dlatego przy renowacji kuchni warto rozważyć montaż paneli winylowych o charakterze płytek ceramicznych ze względu na wierne oddawanie uroku naturalnych tworzyw i niewyczerpane pomysły na aranżację wnętrz z ich użyciem.

Panele do kuchni - jakie parametry techniczne uwzględnić?

Panele do kuchni

Kolekcja Gerflor Senso Clic Premium, kolor - "0840 Tribeca Clear"

Firmy oferują różne klasy użyteczności paneli winylowych -  dla przykładu podamy dwie z nich: 21 oraz 33. Cyfra dziesiątek zawsze reprezentuje kategorię wnętrza (2 - pomieszczenia użytku prywatnego, a 3 – pomieszczenia użytku komercyjnego). Z kolei, cyfra jedności wskazuje na dopuszczalną intensywność eksploatacji posadzki (1 – niska, 2 – średnia, 3 – wysoka). Klasa użyteczności 23 oznacza, że panele świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach prywatnych o wysokiej intensywności ruchu  – dzięki czemu takie panele nadają się do kuchni czy też do pokoju dziecięcego. Decydującym czynnikiem przy wyborze jest też grubość warstwy winylowej, która wpływa na ścieralność. Im wyższa wartość zewnętrznej powłoki, tym ma lepszą odporność, ale takie panele winylowe będą droższe. Do pomieszczeń mało używanych zalecane są wyroby, których grubość warstwy winylowej to 0,2 – 0,3 mm. Natomiast, do wnętrz o małym i średnim natężeniu ruchu optymalną opcją będzie wybór takiego panelu, gdzie powierzchnia winylu zewnętrzna wynosi 0,4 – 0, 5 mm. Dlatego zakupywane panele do kuchni powinny mieć taką warstwę. Z kolei, grubość winylu o 0,7 mm idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Szybka pielęgnacja Twojej nowej podłogi.

Jak wiadomo, panele w kuchni poddawane są wielu próbom – termicznym kiedy to gorąca zupa przypadkowo ląduje na podłodze, wytrzymałościowe – w momecie przypadkowego i głośnego upadku patelni czy ochronne kiedy to przypadkowo rozlejemy kubek herbaty. Płytki winylowe zdają wszystkie te testy na piątkę. A co ważne, czyszczenie podłogi o powierzchni winylowej składa się z dwóch prostych kroków i nie zajmuje więcej niż 15 minut. Pierwszą czynnością pielęgnacji tej powiechrzni jest to pozbycie się drobinek kurzu za pomocą zwykłego odkurzacza lub szczotki oraz następne przemycie jej środkami chemicznymi zalecanymi przez producenta. Dzięki takim zabiegom, podłoga winylowa będzie się bezproblemowo sprawdzać przez wiele lat.

Panele winylowe

Powrót do postów