BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele do ogrzewania podłogowego – jak dokonać wyboru?

Friday, September 7, 2018

Panele do ogrzewania podłogowego

Kto z nas nie lubi ciepłej powierzchni po której chodzimy? Przynajmniej raz do roku przez dwa tygodnie, staramy się abyśmy spacerowali po ciepłym piasku na plaży. Wielu z nas marzy się taka sytuacja codziennie, jednak bez konieczności brania urlopu. Odpowiednio dobrane panele do ogrzewania podłogowego przeniosą Cię na ciepłą plażę. Wejdź do własnego mieszkania czy domu, po prostu zdejmij buty i przejdź się po przytulnej podłodze.

Do uzyskania podobnego efektu jak na brzegu morza w naszym mieszkaniu, należy skorzystać z ogrzewania podłogowego. Ale wielu z nas zastanawia się nad jednym – czy ogrzewanie podłogowe można ułożyć na panele podłogowe? Tak, o ile dobierzemy odpowiedni rodzaj paneli do naszego ogrzewania, montaż powierzymy specjaliście, który wykona go niezwykle starannie. Panele do ogrzewania podłogowego są oznaczone specjalnym znakiem „Przydatność do ogrzewań podłogowych”.

Panele do ogrzewania podłogowego - co należy uwzględnić przed zakupem?

Jednocześnie, musimy też wiedzieć, że panele do ogrzewania podłogowego posiadają szczególne charakterystyki. W celu dokonania optymalnego wyboru doradzamy skonsultować się ze specjalistą oraz uważnie przeczytać wskazówki producenta. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę czynniki, które będą wpływać na panele winylowe na przykład rodzaj pomieszczenia, typ podłoża, poziom wilgotności i inne. Tylko po przeanalizowaniu tych elementów, należy dobrać klasę użyteczności, całkowitą grubość oraz rodzaje odporności na czynniki zewnętrzne na przykład wilgotność. Parametrów do uwzględnienia jest wiele, więc w razie wątpliwości doradzamy skonsultować się ze specjalistą.

panele do ogrzewania podłogowego

Kolekcja Gerflor Creation 30, kolor "0465 Cambridge"

Jak czytać klasę użyteczności?

Klasa użyteczności składa się z dwóch liczb. Pierwsza z nich oznacza rodzaj pomieszczenia (2 – wnętrza użytku prywatnego, a 3 – wnętrza użytku komercyjnego). Z kolei druga ukazuje dopuszczalny poziom intensywności użytkowania podłogi  (1 – niska, 2 – średnia, 3 – wysoka).

Podstawy montażu ogrzewania oraz paneli

Panele do ogrzewania podłogowego

Kolekcja Senso Urban Vintage Style, kolor "0315 Whitetech"

Zakup wymarzonych paneli winylowych oraz odpowiednich materiałów potrzebnych do układania jest tylko pierwszym krokiem do sukcesu.

Przed rozpocząciem prac budowlanych bądź remontowych, należy koniecznie wyrównać podłoże, ponieważ każda, nawet najmniejsza nierówność pogorszy jakość naszego nowego systemu oraz podłogi. Wszelkie dołki, falowania, najmniejsze pęknięcia czy odpryski powinny zosać usunięte.

Dalszym krokiem przy pracach jest zakup odpowiedniej wylewki. Tu radzimy kierować się wskazówkami producenta i zakupić tą przez niego wskazaną oraz zwrócić szczególną uwagę na potrzebną optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniu i poziom wilgotności przed instalacją, a także podczas.

Wylewka powinna być osuszona przed układaniem paneli do ogrzewania podłogowego. Tylko prawidłowe wykonanie montażu zapewni, że podłoga będzie cieszyła oko i zapewniała przytulną atmosferę w pomieszczeniu na przeciągu wielu lat.

To jakie panele do ogrzewania?

Według  osób, które już skorzystały z montażu paneli winylowych na ogrzewaniu podłogowym, są one najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ do ich wykonania użyto materiałów nadających właściwości przewodzenia ciepła. Do tego, panele winylowe sa niezwykle trwałe i trudno jest je uszkodzić.

W przypadku zastosowania ich wraz z ogrzewaniem podłogowym, zdecydowanie zalecamy panele winylowe z montażem na click lub loose – lay.

Panele winylowe

Powrót do postów