BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele winylowe – o czym należy wiedzieć?

Wednesday, July 11, 2018

Panele winylowe

Czy marzysz o eleganckim, odpornym na czynniki zewnętrzne i niedrogim wykończeniu podłogi? Panele winylowe będą optymalną opcją. W zależności od rodzaju i kolekcji, upiększą one wnętrza o większym natężeniu ruchu, a nawet miejsca narażone na wilgoć na przykład łazienkę czy kuchnię. Dodatkowo, ten materiał jest szczególnie łatwy w utrzymaniu czystości, więc może być stosowany nawet w pomieszczeniach użytku komercyjnego o większej powierzchni. Oferta paneli winylowych jest bardzo szeroka. O czym należy pamiętać, aby dokonać optymalnego wyboru?

Rodzaje montażu paneli winylowych

Na rynku, panele winylowe są dostępne w wersji "click", mocowane za pomocą kleju oraz "loose – lay".

W każdym przypadku należy montaż przeprowadzać na czystym, suchym, równym i stabilnym podłożu. Mocowanie za pomocą kleju to klasyczna opcja, która zapewni trwałą i solidną aranżację. Co więcej, atutami tego rodzaju są szczególna stabilność i dobra izolacja akustyczna.

Panele winylowe

Kolekcja Gerflor Senso Adjust, kolor - 0506 Rosebud Pearl

Odgłosy kroków czy inne dźwięki będą zminimalizowane. Natomiast zastosowanie wylewki samopoziomującej przed montażem zapewni pomyślną instalację. Nigdy nie można umieszczać na niestabilnym, niemocnym czy nierównym fundamencie. Szczególnie należy kierować się wskazówkami producenta.

Sposób układania paneli winylowych w wersji "click" jest mniej czasochłonnym i nie tak skomplikowanym jak w przypadku klejenia. Co ważniejsze, usunięcie materiału lub wymiana pojedynczego elementu w razie potrzeby będzie bardziej szybkie. Podłoże powinno być suche i stabilne oraz użycie specjalnego podkładu przed montażem to konieczność. Jak już wspomniane, stabilność fundamentu i usunięcie wszelkich nierówności są kluczem do sukcesu.

Instalacja w wersji "loose – lay" będzie optymalną opcją na przykład do pomieszczeń wynajmowanych, gdzie po zakończeniu umowy najemca oczekuje zwrot razem z niezmienioną podłogą. Klej nie jest potrzebny, a instalacja przebiega bardzo łatwo, pojedyncze części podłogi są unieruchamiane w rezultacie samego ciężaru. Należy też stosować specjalne obróbki po montażu według zaleceń producenta.

Panele winylowe - kolorystyka i wzory

https://www.bricoflor.pl/tarkett-starfloor-vintage-5925035-washed-pine-white.html

Kolekcja Tarkett Starfloor Vintage, kolor - 5925035 Washed Pine White

Panele winylowe są niemalże uniwersalnym pokryciem podłogowym nie tylko ze względu na różne rodzaje instalacji, ale i na szeroką gamę kolorystyczną oraz wzornictwo.  

W dniu dzisiejszym producenci oferują produkty zainspirowane naturalnym drewnem, a odcienie wahają się od światłych do bardziej ciemnych. Wzory są na tyle realistyczne, że czasami nie widać różnicy między produktami winylowymi a drewnianymi. Takie wykończenie podłóg stworzy przytulną atmosferę w pomieszczeniu, a zarazem podkreśli jego reprezentacyjny charakter.

Dodatkowo, są dostępne wyroby w stylu kamiennym, barwa waha się od jasnych szarości do ciemnych i nawet brązu. Aranżacja o wyglądzie kamiennym nada szczególnej elegancji pomieszczeniu użytku prywatnego czy komercyjnego. Kamienna posadzka kojarzy się z zimnem, jednak w przypadku paneli winylowych nie musisz się martwić. Nie tylko ozdobią wnętrze, ale też stworzą przytulną podłogę.

Czyszczenie i pielęgnacja

Pielęgnacja paneli winylowych charakteryzuje się łatwością i składa się z kilku kroków. Pierwszym krokiem w procesie pielęgnacji to zbieranie kurzu. Kurz czy inne zabrudzenia powinny być usunięte przy pomocy specjalistycznej szczotki odkurzacza. Następny krokiem jest mycie podłogi. Tutaj trzeba sprawdzić instrukcje producenta i nabyć środki czyszczące zgodne ze wskazówkami. Przy regularnym sprzątaniu i pielęgnacji, podłoga winylowa będzie cieszyła oko eleganckim wyglądem przez wiele lat.

Powrót do postów