BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Panele z fugą – elegancki wygląd i wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Monday, August 27, 2018

panele z fugą

Podłoga drewniana czy winylowa – jest to najczęściej stawiane pytanie podczas wyboru podłoża do nowego domu. Duża część osób obawia się, że panele winylowe, pomimo ich atrakcyjnej ceny, będą wyglądać sztucznie, więc decydują się na montaż podłogi drewnianej. Jednak, podczas takiego wyboru warto pamiętać, że wiele producentów na dzisiejszym rynku kładzie nacisk nie tylko na produkcję paneli winylowych o wysokich parametrach technicznych, ale i naturalnym wyglądzie. Panele z fugą przypominają swoim wyglądem prawdziwe drewno, a po prawidłowym montażu niemalże nie można ich odróżnić od podłogi drewnianej.

Panele z fugą – o czym należy pamiętać?

Po instalacji takich paneli otrzymamy piękną i naturalnie wyglądającą podłogę. A to wszystko dzięki wgłębieniu w stylu litery V w miejscu łączenia krawędzi paneli. Takie podłoża wyglądają jakby były ułożone z pojedynczych desek. Producenci uzyskują ten rowek podczas dokładnego frezowania paneli. Na rynku są dostępne wyroby frezowane z dwóch stron lub czterech. Panele z fugą dwustronną idealnie pasują do pomieszczeń o mniejszej przestrzeni, ponieważ po montażu optycznie powiększają wnętrze. Natomiast te czterostronne są niemalże nie do odróżnienia od prawdziwej podłogi drewnianej.

Czasami klienci mają kłopoty z wyborem produktu. Nie wiedzą czy takie panele są łatwe w czyszczeniu, czy nie zdarzy się tak, że rowki napełnią się kurzem lub piaskiem. A czy może codzienna pielęgnacja podłogi nie będzie tak pracochłonna jak jej montaż? Dodatkowo, stawiają sobie pytanie, czy ona będzie trwała. Nie ma się co obawiać, ponieważ takie krawędzie są pokryte specjalnymi substancjami ochronnymi. Do jej czyszczenia wystarczy mop lub zwykła ściereczka oraz tradycyjne środki pielęgnacyjne zalecane przez producenta. Co prawda, panele z fugą stworzą niejednolite podłoże, ale pozory mylą! W praktyce, te rowki nigdy nie staną się centralnym skupiskiem wszelkich zanieczyszczeń, a odkurzacz przyjdzie z pomocą gdy piasek czy inne zanieczyszczenia trafią do wgłębień. Podczas sprzątania z użyciem odkurzacza należy zastosować specjalną szczoteczkę zalecaną przez producenta.

panele z fugą

Kolekcja Gerflor Creation 30, kolor "0493 Flamenco"

Błędnym myśleniem jest również iż rowek w panelach z fugą będzie się podobnie brudził jak ten przy płytkach ceramicznych układanych w łazience lub kuchni. W przypadku płytek ceramicznych, taki rowek z czasem zmienia się kolorystycznie i nigdy nie będzie wyglądał tak jak tuż po montażu. Natomiast panele z fugą będą cieszyły oko pięknym wyglądem na przeciągu wielu lat, a przestrzeń pomiędzy panelami przy odpowiedniej pielęgnacji nie zaskoczy nas ciemnym kolorem czy nieschludnym wyglądem.

Podstawy montażu paneli z fugą

Tradycyjnie doradza się instalacje paneli winylowych prostopadle do okna. Kierując się tą wskazówką uzyskamy efekt naturalnie wyglądającej podłogi. Panele z fugą nie wymagają kierowania się powyższą poradą, ponieważ podłoże będzie zachwycało atrakcyjnym wyglądem jak i przy równoległej, tak i przy prostopadłej do okna instalacji.

Odpowiednio przygotowane oraz wyczyszczone podłoże zapewni długotrwałość paneli. Szczególnie doradzamy kierować się wskazówkami producenta co do aklimatyzacji paneli, listy narzędzi, przygotowania podłoża, podkładu oraz nabyć nie tylko panele wysokiej jakości, ale i inne materiały potrzebne do montażu.

Panele winylowe

Powrót do postów