Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przestrzeń mieszkalna & trendy

Podłoga winylowa w salonie – Jak wybrać panele winylowe do salonu?

Panele winylowe w salonie

Każdy, kto urządza swoje mieszkanie, wcześniej, czy później stanie przed ważnym pytaniem: Która podłoga najlepiej pasuje do salonu? Stary dywan nie wygląda dobrze i nie jest łatwy w utrzymaniu, kiedy gdy Ty pragniesz czegoś nowego. Rolki PVC nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Dlatego dzięki optymalnemu rozwiązaniu kwestii nowej podłogi w salonie, ten artykuł wyjaśni - i w przejrzysty sposób zilustruje, dlaczego panele winylowe do salonu są fantastycznym pomysłem.

Co jest potrzebne, aby mieć nowoczesną podłogę w salonie?

Ponieważ salon jest jednym z głównych pomieszczeń w mieszkaniu, podłoga narażona jest na większe obciążenia niż w sypialni czy korytarzu. Ponadto może się zdarzyć, że kawa lub herbata rozleje się na podłogę.

Dlatego podłoga musi być stabilna i łatwa do czyszczenia. Na przykład podłogi laminowane puchną pod wpływem działania cieczy - nie jest to najlepsza opcja dla podłogi w salonie. Również grubość warstwy ścieralnej powinna mieć co najmniej 0,20 mm, jeszcze lepiej 0,30 mm, aby zapewnić długotrwałą wytrzymałość.

Podłoga w salonie jest intensywnie użytkowana na co dzień, ważne jest, aby ją utrzymywać i czyścić w łatwy i szybki sposób, szczególnie gdy w domu przebywają osoby z alergią na kurz. Nowa podłoga powinna być zatem antypoślizgowa, łatwa do czyszczenia i konserwacji, oraz wytrzymała i hipoalergiczna, a dla dobrego samopoczucia będzie wykończona przez piękny wygląd. Panele winylowe mają te wszystkie cechy. Przy właściwej klasie użytkowania są praktycznie niemożliwe do zniszczenia lub zarysowania, a w porównaniu do parkietu o podobnym wyglądzie, są zwykle w o wiele atrakcyjniejszej cenie. Ponieważ mają one miękką i elastyczną powierzchnię, oferują jednocześnie doskonały komfort chodzenia i stania, a także doskonałą akustykę pomieszczenia.

Tarkett Starfloor Classic "5925016 Erable Natural"

Podłoga winylowa cechuje się ogromną gamą różnych realistycznych wzorów. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy drewna i minerałów, a także retro looku i szczotkowanych metali lub tekstyliów, z których każdy ma autentyczną strukturę, której często nie można odróżnić od oryginalnych materiałów. Opcjonalnie dostępne są również panele z fazowaniem krawędzi, co zapewnia jeszcze bardziej realistyczny wygląd.

Przede wszystkim autentyczne repliki różnych gatunków drewna, takich jak dąb, sosna, brzoza i wiele innych, są bardzo popularne. Są one często dostępne również w wykończeniu jak podłoga lub w wiejskim stylu, dzięki czemu można stworzyć cudowny rustykalny charakter w czterech ścianach.

Jakie panele są najlepsze dla salonu?

Ponieważ istnieje wiele sposobów, aby zainstalować panele winylowe, należy rozważyć, która metoda jest najlepsza dla Ciebie. Możesz użyć połączenia na click lub przykleić projektowaną podłogę, położyć Loose-Lay lub użyć samoprzylepnego winylu. Oczywiście wersja click jest popularna, ponieważ winyl można układać w ten sam prosty sposób jak w przypadku komercyjnego laminatu. Loose-Lay i laminat samoprzylepny są łatwe w montażu i sprawdzają się w szybkim demontażu. W przypadku instalacji stałych, winyl jest bardziej odpowiedni do klejenia, ale najlepiej zrobi to profesjonalista. Możesz swobodnie decydować, co najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

panele winylowe Senseo Rustic "0306 Muscade"

Pielęgnacja paneli winylowych

Panele winylowe zazwyczaj posiadają powłokę + PU na powierzchni, która sprawia że są odporne na brud, a więc są bardzo łatwe do czyszczenia i konserwacji. Częsta pielęgnacja nie ma negatywnego wpływu na jakość podłogi.

Wiele designerskich podłóg winylowych zawiera dodatkową barierę dla wilgoci - może to mieć znaczenie dla rozlanych napojów, ponieważ nie może uszkodzić płyty paneli od podstawy ani spowodować pleśni. Przy zakupie należy zwracać uwagę na informacje od producenta.

W naszym artykule chcemy pokazać Ci, że istnieje wiele powodów, aby w salonie to właśnie podłoga winylowa pokrywała Twoją powierzchnię.

Odwiedź nasz sklep internetowy BRICOFLOR, aby uzyskać szereg fantastycznych projektów znanych marek, które uczynią Twój salon kreatywnym i spersonalizowanym wnętrzem.

Nie możesz się zdecydować? Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz pytania lub sugestie, możesz skontaktować się z nami w dowolnym momencie za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Mamy nadzieję, że wkrótce skontaktujemy się z Tobą i życzymy Ci wiele radości i sukcesów w renowacji.

Do zobaczenia!

Twój zespół z BRICOFLOR, nr 1 na ścianę i podłogę!

Panele winylowe

Dodaj komentarz