BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Podłogi sportowe – Co wziąć pod uwagę podczas decyzji?

Thursday, September 13, 2018

Podczas projektowania siłowni nie mniej ważne od sprzętu są podłogi sportowe. To właśnie one chronią osoby ćwiczące przed niebezpiecznymi poślizgami czy obciążeniami i zapewniają bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Dodatkowym czynnikiem przy podjęciu decyzji wyboru najlepszego podłoża jest łatwość czyszczenia, montażu oraz szybkość wymiany w wypadku uszkodzenia posadzki. Te wszystkie wskaźniki akurat powinny zostać uwzględnione podczas planowania budowy powszechnego miejsca do ćwiczeń.

Podłogi sportowe – właściwości dobrej wykładziny do siłowni w płytkach

Komfortowy wystrój otoczenia zapewni dobre samopoczucie oraz motywację dla klientów. Dodatkowo podłoga w siłowni, która jest odporna na ciężkie sprzęty znajdujące się wewnątrz oraz różnego rodzaju zaplamienia będzie przyciągała wzrok. Powszechnie wiadomo, iż większość potencjalnych klientów przed zakupem abonamentu do klubu sportowego zwraca uwagę na to czy otoczenie będzie nie tylko bezpieczne, ale i czyste.

Podczas podnoszenia ciężarów lub nawet przechodzenia z jednej sali do drugiej, możliwy jest upadek lub poślizgnięcie się. Tak więc podłogi sportowe powinny nie tylko ładnie i schludnie wyglądać, ale też być antypoślizgowe oraz bezpieczne, a przemieszczanie się po nich powinno być przyjemne nie tylko w butach, ale też boso. Dodatkowym atutem wykładziny do siłowni w płytkach jest wyciszenie pomieszczenia, ponieważ to odgłosy wydawane przez sprzęt sportowy czy inne hałasy na pewno nie będą sprzyjały relaksowi takiego miejsca.

Podłogi sportowe

Kolekcja Fortelock Light 2050, kolor "Diamond Green"

W każdym rodzaju działalności gospodarczej, w tym przemyśle sportowym niezwykle ważna jest strategia zarządzania kosztami. Podłoga z bardzo wysokimi parametrami i skomplikowaną, drogą pielęgnacją na pewno nie przyniesie zysków. Łatwość czyszczenia oraz konserwacja są warunkiem koniecznym do spełnienia dla wysokojakościowej wykładziny do siłowni w płytkach. Co więcej, łatwy montaż lub wymiania uszkodzonej części przyniesie zyski szybciej oraz długookresowo.

Jakie kolory wybrać?

Wykładzina do siłowni w płytkach jest dość uniwersalnym, ale również praktycznym rozwiązaniem. Producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną, a możliwość łączenia różnych kolorów i tworzenia niepowtarzalnych wzorów zapewni komfortową do ćwiczeń, a zarazem elegancką atmosferę w  pomieszczeniu.

Podłogi sportowe

Kolekcja Fortelock Light 2050, kolor "Diamond Green"

Podłogi sportowe powinny cechować się ostrożnie doposawaną kolorystyką, ponieważ wpływa ona na osoby ćwiczące. Wybór koloru zależy od tego do czego pomieszczenie jest przeznaczone. Lekkie, rozjaśnione i neutralne barwy będą uspokajać naszych klientów, natomiast zdecydowane odcienie takie jak czerwień zmotywują do działania. Dokładna analiza celu pomieszczenia pomoże podczas wyboru odpowiedniego koloru. Należy jednak pamiętać o równowadze barw, ze względu na to, iż zbyt wiele intensywnych barw w wnętrzu nie tylko nie zapewni planowanego efektu, ale też zmęczy lub co gorsza zniechęci osoby przebywające w pomieszczeniu.

Podstawy montażu

Na rynku są dostępne różne rodzaje wykładziny do siłowni w płytkach. Podczas montażu zalecamy kierować się przede wszystkim wskazówkami producenta oraz nabyciu potrzebnego do montażu sprzętu zalecanego przez niego w załączonej instrukcji. Należy pamiętać, iż wybór rodzaju oraz koloru płytek jest dopiero pierwszym krokiem podczas projektowania pomieszczenia sportowego. Natomiast, prawidłowy montaż zapewni, że podłogi sportowe będą służyły w przeciągu wielu lat. Najbardziej popularnymi płytkami są te o systemie zamkowym. Po odpowiednim przygotowaniu posadzki, czyli jej wyrównaniu i wyczyszczeniu, mogą zostać zainstalowane szybko i bezproblemowo, co pozwoli nam na rozpoczęcie naszej działalności.

Poniższy filmik przedstawia jak zamontować płytki Fortelock:

Podłogi sportowe

Powrót do postów