BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Perfekcyjne połączenie dla ciepłej powierzchni – Podłoga z korka i ogrzewanie podłogowe

Friday, February 15, 2019

Każda pora roku ma swoje zalety i wady. Lato spędzamy na świeżym powietrzu. Natomiast w zimie lubimy przytulić się do koca na kanapie, popijając gorącą czekoladę. Problem powstaje wtedy, gdy trzeba pójść do kuchni po ulubione smakołyki. Większość z nas preferuje chodzenie na boso w mieszkaniu, co w zimie łatwo może się zakończyć przeziębieniem. Najłatwiej bowiem tracimy ciepło przez stopy i czubek głowy. Zimna podłoga bardzo łatwo sprawi niemiłe uczucie zmarzniętych stóp. W związku z tym w dzisiejszym poście chcemy przybliżyć Państwu, dlaczego podłoga korkowa idealnie sprawdzi się w połączeniu  z ogrzewaniem podłogowym.

Ciepła powierzchnia podłogi korkowej

Podłogi korkowe to wysokiej jakości pokrycia podłogowe o rozmaitych zaletach, które obejmują przyjemny komfort chodzenia i stania, a także dobrą akustykę pomieszczenia. Ciepły efekt powierzchni sprawia, że ​​parkiet korkowy jest idealnym rozwiązaniem w codziennym użytkowaniu. Kora dębu korkowego służy do produkcji, którą uzyskuje się poprzez obieranie drzewa bez niszczenia go. Materiał ma strukturę izolacyjną, która wynika z jego natury. W jednym centymetrze sześciennym korka znajduje się kilka milionów wypełnionych powietrzem komórek, które działają jak izolator cieplny. Struktura ścian komórkowych zapewnia dodatkową amortyzację powietrzną. Ponieważ korek jest z natury dobrym izolatorem ciepła, podłogi z tego materiału są cieplejsze w porównaniu do innych pokryć podłogowych, takich jak płytki ceramiczne. Z tego powodu sprawdzą się doskonale w sypialni czy przedszkolu.

Naturalnie ciepłe kolory

Korek przyciąga wzrok dzięki pięknej kolorystyce: podłogi w tradycyjnym stylu, takie jak Cortex Cork Natura, błyszczą w bogatych brązowych odcieniach lub jasnym beżu. Paleta kolorów pozwala na odczucie przytulności i wygody oraz nadaje pomieszczeniom efekt ocieplenia. Może to być podkreślone przez meble i elementy dekoracyjne w ciepłych kolorach, takich jak pomarańczowy lub czerwony. Jeśli preferujesz nieco inne dekory, zwróć uwagę na kolekcje podłóg z korka takie jak Cortex Aquanatura lub Joka 533 Sentivo. Mają one warstwę winylową, ze wzorami drewna lub kamienia do złudzenia przypominającymi naturalne surowce.

podłoga korkowa

Cortex Aquanatura "JSW8002 Kunsten Eiche"

Niezbędne informacje przy instalacji ogrzewania podłogowego

Podłoga korkowa jest naturalnie ciepła dla stóp i dlatego oferuje szczególnie wysoki poziom komfortu użytkowania. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, efekt ciepła stanie się jeszcze bardziej odczuwalny.

Jednak wydajność ogrzewania zależy również od jego wytrzymałości i oporu cieplnego. Podczas kupowania podłogi z korka zwróć uwagę na informacje producenta. Opór cieplny (wartość U) nie powinien przekraczać 0,17 W / m²K. Wskazuje on, ile ciepła przenosi ciało stałe. Zwykle wartość współczynnika U dla podłogi korkowej wynosi 0,1 W / m²K, co czyni ją idealnym partnerem do ogrzewania podłogowego. Im grubszy materiał, tym odporność na przenoszenie ciepła jest zwykle wyższa. Spojrzenie na dane techniczne jest zatem opłacalne, szczególnie jeśli zdecydujesz się na podłogę o dużej całkowitej grubości.

To, czy wybrana kolekcja jest odpowiednia do użycia systemu grzewczego, jest najłatwiejsze do rozpoznania przez odpowiedni piktogram. Jednak ta informacja zawsze odnosi się tylko do przydatności do ogrzewania podłogowego ciepłą wodą, które charakteryzuje się powolnym i delikatnym ogrzewaniem podłogi. Z drugiej strony elektryczne ogrzewanie podłogowe nie powinno być używane z podłogą z korka, ponieważ spowoduje to bardzo duży wzrost temperatury w bardzo krótkim czasie. Może prowadzić do uszkodzenia materiału i deformacji, których można uniknąć, stosując ogrzewanie podłogowe na bazie ciepłej wody. Podłoga z korka izoluje bardziej niż laminat i parkiet, ale oszczędza ciepło na dłużej. Z tego powodu można wcześniej wyłączyć ogrzewanie i nadal odczuwać przyjemną temperaturę na własnej skórze!

Mamy nadzieję, że informacje były pomocne przy instalacji ogrzewania podłogowego pod podłogą z korka. Jeśli nadal szukasz odpowiedniego wariantu dla swoich wnętrz, odwiedź nasz sklep internetowy i odkryj wspaniałe kolekcje popularnych producentów, takich jak Cortex lub Granorte.

Jeśli masz pytania, możesz łatwo skontaktować się z nami za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Nasz kompetentny zespół z przyjemnością Ci pomoże, więc skontaktuj się z nami a my zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Ci pomóc!

Do zobaczenia!

Twój zespół z BRICOFLOR, nr 1 w aranżacji ścian i podłóg.

Powrót do postów