BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Wykładziny do sypialni: niebywały komfort i poczucie miękkości

Friday, April 19, 2019

Prawie żadna inna wykładzina podłogowa i pomieszczenie nie tworzą tak doskonałej jedności jak dywan i sypialnia: komfortową powierzchnią zapewnia wyjątkowe wrażenia z chodzenia, które zawsze dobrze rozpoczną dzień. Abyś mógł dokonać właściwego wyboru dla swojego mieszkania, przedstawiamy Ci zalety różnych typów wykładzin, które obiecują niebywały komfort w Twoich czterech ścianach.

Różne zalety wykładzin dywanowych

To, że wykładziny podłogowe, wykonane z materiałów tekstylnych, doskonale uzupełniają sypialnię, można przypisać niektórym ich cechom. Najbardziej oczywistym powodem zastosowania wykładziny jest jej delikatna i miękka warstwa, która schlebia stopom. Jednocześnie zapewnia, że ​​nie musisz odczuwać chłodnej powierzchni przy każdym kroku, a także reaguje bardziej komfortowo niż na przykład laminat na zimno. Za pomocą ogrzewania podłogowego można uzyskać jeszcze więcej ciepła, które można połączyć z wykładziną dywanową. Jest to możliwe bez żadnych problemów, ponieważ większość kolekcji ma odpowiednie ogrzewanie podłogowe do systemów ogrzewania ciepłą wodą.

Ponieważ sypialnia jest jednym z pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, mniej odporne podłogi mogą być wybierane. Otwiera to wszechstronne możliwości projektowania, zwłaszcza w obszarze podłóg tekstylnych, ponieważ miękkie powierzchnie i odporność zwykle się wykluczają.

wykładzina dywanowa

AW Secret 60

Świeże powietrze dla Ciebie

Dla wielu osób spanie w nocy z otwartymi oknami jest częścią codziennego życia. W ten sposób pobudzana jest cyrkulacja powietrza, a nagromadzony dwutlenek węgla jest zastępowany świeżym tlenem. Dywan może również poprawić jakość powietrza w sypialni. Efekt ten wynika z faktu, że długie włókna wiążą cząsteczki pyłu ze środowiska i utrzymują się aż do następnego czyszczenia. W ten sposób automatycznie zmniejsza się ilość pyłu, który porusza się swobodnie w powietrzu, dlatego mniej cząstek dostaje się do dróg oddechowych. Ta naturalna tekstura sprawia, że ​​podłoga jest szczególnie atrakcyjna dla alergików, którzy cierpią z powodu kurzu.

Fascynujące powierzchnie wykładzin dywanowych

Chociaż większość ludzi prawdopodobnie ma puszystą, kolorową wykładzinę dywanową na myśli, jeśli chodzi o dywan, ten opis jest daleki od prawdy. Jeśli chcesz wybrać wygodną wykładzinę podłogową dla Twojego domu, warto przyjrzeć się jego strukturze, która ujawnia wiele z jej zalet. Do sypialni zaleca się szczególnie welurowe dywany. Nie bez powodu nazwano je po francusku „velvet”, ponieważ ich powierzchnia charakteryzuje się aksamitnie miękką teksturą. Odpowiedzialny za to jest specjalny etap produkcji, podczas którego pętle przędzy połączone ze spodem są rozdzielone.

wykładzina dywanowa

AW Seduction 32

Nie musisz jednak zadowalać się tylko jednym wariantem: nawet w przypadku zamszu możliwe są różne struktury w zależności od metody produkcji. Prawdopodobnie najbardziej znaną alternatywą dla klasycznego wzornictwa jest dywan frisé , który czasami określa się, jako welur karbowany. Dzianina ma cięty stos skręconych włókien, co powoduje ogólną nieregularną strukturę. W podobnym procesie produkowane są saksońskie dywany, które charakteryzują się ziarnistą teksturą i emanują elegancją. Ekstrawagancki styl wnętrza to z puszystym dywanem, którego niezwykle wysokie włókna pozwalają z wielką przyjemnością zatapiać w nim stopy. Ze względu na długość stosu są zazwyczaj zbyt wrażliwe na inne zastosowania, ale w sypialni zawsze się sprawdzą. Powinieneś wystrzegać się produktów o strukturze pętli, ponieważ tracą one niezwykły komfort i miękkość na rzecz trwałości.

Niezawodną wskazówką, która pomoże Ci w wyborze to klasa luksusu. Jest to zawarte w danych technicznych, jeśli są dostępne, i klasach w skali od 1 do 5, jak luksusowo zaprojektowano powierzchnię, a 5. Klasa luksusu jest najwyższą oceną. Cechę tę można rozpoznać po symbolu z jedną ręką, pod którym umieszcza się od jednej do pięciu koron zgodnie z odpowiednią klasą.

wykładzina dywanowa

AW Secret 07

Odpowiednia kolorystyka wykładzin

Nie tylko meble decydują o pierwszym wrażeniu, które uzyskuje się po wejściu do pokoju - nawet podłoga może znacząco wpłynąć na ten efekt. W przypadku sypialni powinieneś powstrzymać się od dominujących wzorów, ponieważ generują one dynamiczny, a tym samym niespokojny obraz, który może utrudnić zasypianie. Zwykłe jasne odcienie są idealne do sypialni, ponieważ mają zrównoważony wygląd. Jeśli chcesz, możesz również wybrać produkty o cętkowanej fakturze lub subtelnym wzorze. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania czterech ścian, jest efekt poszczególnych kolorów.

wykładzina dywanowa

AW Oinone 06

Należy unikać agresywnych i dominujących niuansów, takich jak jaskrawoczerwona i głęboka czerń, ponieważ mogą one powodować napięcie. Zamiast tego raczej chłodne kolory, takie jak zielony i niebieski, które wyglądają harmonijnie i naturalnie. Alternatywnie możliwe jest urządzenie w miękkiej bieli, beżu lub szarości, które można łatwo łączyć z różnymi kolorami.

Mamy nadzieję, że poddaliśmy kilka pomysłów na zaprojektowanie sypialni. Jeśli masz konkretny pomysł na aranżacje wnętrza z wykładziną, którą chciałbyś położyć w domu, z pewnością znajdziesz go w naszym sklepie internetowym. Nasz asortyment obejmuje setki wykładzin, wśród których na pewno znajdziesz odpowiedni do Twojego projektu. Doradztwo klienta dostępne jest za pośrednictwem formularza kontaktowego, jeśli nadal potrzebujesz pomocy w wyborze produktu.

Do zobaczenia następnym razem!

Twój zespół z BRICOFLOR, lider wśród sklepów internetowych z wykończeniami podłogowymi i ściennymi!

Powrót do postów