SLAE: Zaoszczędź aż do 70% na wielu kategoriach!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

ROZMIARY DYWANÓW - RÓŻNE FORMATY DLA RÓŻNYCH PRZESTRZENI

Czy masz mały pokój, któremu chciałbyś nadać chakarterystyczny element, nie przeciążając go? A może masz duż…

czytaj więcej
OFERTY
1 - 20 z 1480 Produkty

ROZMIARY DYWANÓW DO KAŻDEGO POMIESZCZENIA

Rozmiar nie ma znaczenia? Jeśli chodzi o dywany, to nie jest to prawdą! Różne rozmiary dywanów mogą w różny sposób wpływać na estetykę pomieszczenia, pomagając jej lub przeszkadzając. Ważne jest, aby rozpoznać, jaki rozmiar dywanu jest odpowiedni dla danego obszaru, a czego lepiej unikać w niektórych przypadkach. Oczywiście dużą rolę odgrywają również osobiste preferencje i efekt, jaki chcemy osiągnąć. Aby dać Ci swobodę wyboru rozmiaru dywanu, w naszym sklepie internetowym BRICOFLOR znajdziesz wszystkie rozmiary, których potrzebujesz, aby nadać swojemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Przejrzyj naszą bogatą ofertę i znajdź swojego ulubieńca w wolnej chwili!

MAŁY POKÓJ, MAŁY DYWAN - SPRAW, BY MAŁE POMIESZCZENIA WYGLĄDAŁY NA DUŻE

Tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, możesz stworzyć wizualną przestrzeń bez konieczności rezygnacji z przytulnej atmosfery. Do małych pomieszczeń warto więc wybierać dywany, które sprawiają, że otoczenie wydaje się bardziej przestronne i większe. W zależności od pomieszczenia, mniejszy dywan może dać lepszy efekt niż zbyt duży dywan. Na przykład, wybierz dywanik o wymiarach 120 x 120 cm i umieść go pod stolikiem do kawy lub w przedpokoju, aby optycznie powiększyć i poszerzyć pomieszczenie. Dywaniki o wymiarach 120 x 200 cm to także dobry sposób na rozjaśnienie ciasnych pomieszczeń. Wybór odpowiedniego koloru dywanu również odgrywa tu ważną rolę. W przypadku mniejszych pomieszczeń należy raczej sięgnąć po jaśniejsze odcienie, takie jak dywan w kolorze beżowym lub dywan w kolorze białym. Otwierają one obszar, zamiast go dalej uciskać. Ogólnie rzecz biorąc, jasne kolory dodają świeżości i wielkości, podczas gdy ciemniejsze odcienie tworzą przyjemną atmosferę.

MIŁA ATMOSFERA W DUŻYCH POMIESZCZENIACH - OPTYMALIZACJA ROZMIARÓW DYWANÓW

Brakuje Ci harmonijnej atmosfery w Twoim dużym salonie lub sypialni? Dzięki dużemu dywanowi możesz stworzyć odpowiednie wrażenie i jeszcze lepiej wyeksponować wymiary swojego pokoju. Duże powierzchnie często sprawiają wrażenie chłodnych i sterylnych. Odpowiednio dobrany rozmiar dywanu może temu zaradzić! Dywany w rozmiarze 200 x 200 cm lub nawet okrągły dywanik w rozmiarze 300 cm podkreślają wnętrze i nadają mu więcej struktury i komfortu. Nawet w dużych pomieszczeniach można wpłynąć na efekt poprzez odpowiednie kolory. Ciemne odcienie dają przytulną atmosferę, w której można się zrelaksować. Postaw na wzory lub dywan w stylu vintage! Sprawdzają się one szczególnie dobrze w szerokich pomieszczeniach, a wyśrodkowane stają się wyjątkowym elementem przyciągającym wzrok.

DYWAN W SALONIE – JAKI ROZMIAR WYBRAĆ

W pomieszczeniach mieszkalnych dywany często służą do elementów wystroju w harmonijną całość. Dywan zapewnia niezbędną spójność pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia i może być również wykorzystany do łączenia kolorów. Dywanik powinien być mniej więcej tej samej wielkości co siedzisko. Idealnie byłoby, gdyby dywanik wystawał nawet 10-15 cm poza nią. Nieważne czy prostokątny, kwadratowy czy okrągły, ważne jest tylko to, aby dywan pasował do danej grupy siedzeń. Standardowe rozmiary dywanów do salonu to na przykład dywany o wymiarach 140 x 200 cm lub 200 x 290 cm. Rodzaj dywanu może również pomóc w stworzeniu określonego nastroju. Na przykład, miękki dywan o wysokim runie może zapewnić doskonałą atmosferę.

CIEPŁE STOPY O PORANKU - DYWANY DO SYPIALNI

Jeśli wstajesz rano z łóżka, chcesz mieć miłe uczucie pod stopami. Podczas gdy płytki często przyprawiają o gęsią skórkę, dywan może pomóc Ci łagodnie rozpocząć dzień. W dużych pokojach dobrym pomysłem jest ustawienie łóżka i szafek nocnych w całości na dywanie. Nadają się do tego dywany o wymiarach 240 x 340 cm. Zapewniają one orientację i mogą połączyć grupę mebli w całość. W mniejszych pomieszczeniach można umieścić kilka mniejszych dywaników obok łóżka.

DYWAN W PRZEDPOKOJU - CIEPŁE POWITANIE

Aby ciepło przywitać gości, dywan w przedpokoju może zapewnić niezbędną elegancję. Rozmiar wykładziny powinien być dostosowany do wymiarów przedpokoju. Należy jednak pamiętać, że wszystkie drzwi wyjściowe muszą otwierać się bez problemu i nie mogą być naruszone przez wykładzinę. Aby określić idealny rozmiar wykładziny do przedpokoju, można skorzystać z zasady: od długości przedpokoju należy odjąć około 120 cm i pozostawić margines boczny o szerokości od 15 do 20 cm. W ten sposób wykładzina nie powinna nigdzie odstawać i tworzyć harmonijną powierzchnię. Ponieważ większość przedpokoi ma wydłużoną sylwetkę, szczególnie przydatne są bieżniowe dywany. Tradycyjnie mają one wymiary 70 x 250 cm lub 80 x 300 cm. Mogą one być również stosowane w podłużnych kuchniach i mogą być idealnie umieszczone przed szafkami kuchennymi.

ROZMIARY WYKŁADZIN W BRICOFLOR - NADANIE PRZYJAZNEJ AMOSFERY POMIESZCZENIOM

Nie możesz się doczekać, kiedy wyłożysz swój pokój nowym dywanem, ale nie zdecydowałeś się jeszcze na odpowiedni rozmiar? Sprawdź ofertę w naszym sklepie internetowym BRICOFLOR i znajdź rozmiar dywanu, który dopełni Twoją przestrzeń. W razie jakichkolwiek pytań lub uwag, prosimy o kontakt z jednym z naszych przyjaznych i kompetentnych pracowników. Chętnie udzielą Państwu pomocy drogą mailową, telefoniczną lub poprzez nasz formularz kontaktowy i omówią z Państwem Państwa zapytanie. Kupując dywan, możesz oczywiście skorzystać z naszej gwarancji najlepszej ceny, dzięki czemu możesz nabyć swojego nowego towarzysza po bezkonkurencyjnej cenie. Przekonaj się sam i przekształć swoje pomieszczenia w idealną oazę dobrego samopoczucia.

Plus icon czytaj więcej