Close icon

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FOTOTAPETY DLA NASTOLATKÓW?

Poczucie tożsamości ma ogromne znaczenie i odgrywa wiodącą rolę w życiu każdego nastolatka. Wybór odpowiedniej

-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
In stock:
27 rolki
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
-25%
origin-claim
1 - 20 z 93 Produkty

Każdy rodzic zachęca swoje dzieci do tego, aby być bardziej świadomymi tego kim jesteśmy, jakie mamy upodobania oraz preferencje względem wielu aspektów. Tym samym pomagasz im rozwijać się jako ludzie. Jeśli pozwolisz swojemu dziecku wybrać ulubioną fototapetę, nie tylko dowiesz o czym marzy i czym obecnie się inspiruje, ale jak postrzega również samego siebie. Może to być świetny krok, który pomoże Ci zrozumieć nastolatka, na drodze przemiany w dorosłego człowieka.

DOSTĘPNE RODZAJE FOTOTAPET: PAPIEROWE, FIZELINOWE CZY WINYLOWE?

Istnieją dwie główne kategorie, jeśli chodzi o rodzaje fototapet - papierowe lub winylowe. Podczas gdy istnieją również dodatkowe podkategorie w przypadku tapet winylowych, ważne jest, aby zrozumieć różnice między tymi głównymi wariantami przed dokonaniem wyboru fototapety.

FOTOTAPETA WINYLOWA

Fototapeta winylowa jest wykonana z winylu i akrylu, co sprawia, że jej trwałość jest bardzo wysoka. Jest nie tylko odporna na zużycie, ale także bardzo łatwa do czyszczenia - możesz nawet użyć wybielacza! Techniki wykorzystane do produkcji fototapety winylowej tj. wysokiej jakości tłoczenie sprawia, że jest niezwykle mocna, zachowując przy tym doskonały kształt nadruku. Fototapety winylowe są odporne na działanie wody, dlatego również nadają się do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie.

FOTOTAPETA FIZELINOWA

Fototapety fizelinowe są wykonane z połączenia materiałów naturalnych i syntetycznych. Nie zawiera winylu i jest przyjazna dla środowiska. Posiada oddychające włókna, co oznacza, że problem pleśni lub pojawienie się nieproszonego gościa w postaci grzyba na ścianie w zupełności Ci nie grozi. Tapeta ta może być z łatwością czyszczona przy użyciu łagodnego mydła i gąbki, co ułatwia konserwację i zapewnia większą trwałość. Tapeta fizelinowa nie kurczy się ani nie rozszerza, co oznacza, że nie ma potrzeby nakładania osobnych pasów podczas jej aplikacji.

NAKŁADANIE FOTOTAPETY: KLEJ PROSTO NA ŚCIANĘ CZY PAPIER?

Istnieją dwa rodzaje metod naciągania fototapet, z wyjątkiem tych samoprzylepnych. Albo nałożenie kleju bezpośrednio na ścianę lub na papier. Obie są powszechne w świecie tapetowania ścian, więc prawdopodobnie natkniesz się na obie z nich. Metoda, której powinieneś użyć, jest zwykle odnotowywana w opisie produktu, ponieważ rodzaj materiału z jakiego jest wykonana wiąże się z pewnymi wymaganiami dotyczącymi dedykowanej techniki.

NAŁOŻENIE KLEJU PROSTO NA ŚCIANĘ

Najlepszą metodą tapetowania jest nałożenie kleju bezpośrednio na ściany, ponieważ jest to mniej skomplikowane. Nie musisz brać pod uwagę jej kurczenia się, jeśli jest to tapeta fizelinowa lub winylowa, ponieważ nie ma to na nie żadnego wpływu po zetknięciu z klejem. Co więcej, nie musisz się martwić tak bardzo o czas.

NAŁOŻENIE KLEJU PROSTO NA PAPIER

Nakładanie kleju bezpośrednio na papier jest najbardziej tradycyjnym sposobem przy tapetowaniu ścian i sięga wielu lat wstecz. Wiąże się to z przygotowaniem wszystkich pasów, a następnie przymocowaniem ich do ściany w równy sposób. Zachodzenie na siebie pasów pozwala na rozszerzanie się papieru, co ma miejsce, gdy staje się on mokry od pasty lub kleju. Gdy papier wyschnie, powoli odzyskuje swój pierwotny rozmiar, a tapeta nie nakłada się już na siebie. Jednak uzyskanie perfekcyjnego wyglądu może być utrudnione, ponieważ niektóre pasy mogą nadal się na siebie nakładać, jeśli nie zostaną prawidłowo umieszczone. Nie ma idealnej instrukcji na tego typu działania, dlatego może to być ryzykowne, jeśli jesteś perfekcjonistą.

KUP WYMARZONĄ FOTOTAPETĘ W BRICOFLOR JUŻ TERAZ!

Nasz darmowy serwis próbek pozwala na zamówienie do ośmiu próbek, aby upewnić się, który wzór jest najbardziej dostosowany do Ciebie. Do próbek doliczana jest niewielka opłata za przesyłkę, której wartość jest następnie zwracana w postaci kodu rabatowego do wykorzystania przy zakupie.

W przypadku dużych zamówień, niezależnie od tego, czy zmieniasz wystrój całego domu, czy jesteś wykonawcą lub projektantem wnętrz, oferujemy indywidualne oferty. Wystarczy wysłać do nas e-mail z rodzajem zamówienia jaki Cię interesuje, aby sprawdzić czy możemy zaoferować Ci jeszcze korzystniejszą cenę.

W BRICOFLOR zawsze chętnie służymy pomocą, więc jeśli potrzebujesz porady, dlaczego nie poprosić o nią jednego z naszych ekspertów, kontaktując się z nami za pośrednictwem infolinii Działu Obsługi Klienta.

 

Plus icon czytaj więcej