BerryAlloc Chateau – Laminat pozwalający na ekscytujące układanie

Panele BerryAlloc Chateau oferują wiele możliwości projektowania swoich pokoi. Dzięki małemu formatowi można je montować n…

czytaj więcej

Stylowe wnętrza z laminatem BerryAlloc

Najbardziej uderzającą cechą kolekcji są jej wymiary: każdy panel ma tylko 504 mm długości i 84 mm szerokości. Ten wyjątkowy format pozwala na układanie laminatu w różnorodne wzory, których nie można zrealizować przy większych deskach.

Na przykład możesz układać go, jako drabinę, lub kwadratową mozaikę. Jednak przede wszystkim podłoga została zaprojektowana do wzoru typu jodełka. Układanie możliwe jest w dowolnym pomieszczeniu nie zależnie od jego wielkości. Pomimo niewielkich rozmiarów, panele laminowane mają delikatnie ściętą krawędź, która tworzy niewielką szczelinę między deskami. W rezultacie podłoga wygląda nietuzinkowo i autentycznie.

Elastyczne zastosowanie dzięki różnorodności kolorów

Aby móc używać podłogi niezależnie od typu obiektu i stylu, producent zapewnia duży zakres wzorów. Laminat dostępny jest, więc nie tylko w ponadczasowych odcieniach brązu, ale także w nowoczesnych odcieniach szarości i antracytu. Jeśli to dla Ciebie nie jest wystarczająco, możesz wybrać deski w delikatnej bieli, które wprowadzą powiew świeżości, do każdego z Twoich pomieszczeń.

Wszystkie wzory charakteryzują się realistyczną strukturą drewna, którą uzyskuje się za pomocą wytłaczanej powierzchni. W związku z tym  panele laminowane trudno odróżnić od prawdziwej drewnianej podłogi, ale co za tym idzie – są o wiele tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Wersje w kolorze ciemno-brązowym charakteryzują się również miękkim połyskiem, dzięki czemu ich powierzchnia wygląda jeszcze ładniej.

Bezpieczne wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych

Abyś zawsze czuł się komfortowo z laminatem BerryAlloc, producent przywiązuje dużą wagę do najwyższej jakości użytych materiałów, jak i ochrony. Dlatego podłoga posiada wysoką klasę ochrony przeciwpożarowej – Cfl-s1. Dodatkowo uzyskał on certyfikat za antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia pewne kroki bez obaw o Twoje zdrowie. Jednak wysoka jakość Chateau przejawia się przede wszystkim w klasie użyteczności, która wynosi 32. Oznacza to, że możesz używać desek nawet w mało i średnio użytkowanych obiektach komercyjnych. Możesz korzystać z podłogi laminowanej w pokojach hotelowych lub małych sklepach i zapewniać luksusową atmosferę, która zrobi pozytywne wrażenia na Twoich gościach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z wysokiej jakości jak i odporności podłóg BerryAlloc Chateau w Twoim domu, a wręcz będziesz korzystał z jej ponadczasowej wytrzymałości. Wysoka klasa użyteczności pozwala na elastycznie korzystanie z paneli nawet w obszarach Twojego domu częściej używanych np. salonie czy korytarzu wejściowym. Pomimo wszystkich zalet, wręcz wydawać by się mogło, że nie jest ona odpowiednia dla środowiska. Jednak to mylne wrażenie, ponieważ została ona stworzona przy użyciu drewna pochodzącego z zrównoważonej gospodarki leśnej i można ją poddać recyklingu.

Niezwykle prosty montaż podłogi laminowanej BerryAlloc

Przed zamówieniem laminatu, powinieneś wybrać jeden z wielu wzorów układania. Jeśli chcesz zamontować podłogę, jako mozaika lub jodełka to będą Ci potrzebne deski typu A i B w zrównoważonych proporcjach. Różne rodzaje desek zapewniają gładkie układanie i najlepszy efekt optyczny.

Przed rozpoczęciem montażu panele muszą się zaaklimatyzować, przez co najmniej 48 godzin. Ponadto, stosuj odpowiednią izolację akustyczną pod panele, dzięki czemu ograniczysz odgłos kroków.

Podczas układania w stylu fir-broszki najpierw układaj rząd w kształcie litery "W". W tym celu deski są łączone za pomocą systemu zamków ChateauLoc. Panele typu A i B powinny być montowane zawsze na przemian. Jeśli już ułożyłeś kilka rzędów, możesz oderwać wystające rogi, tak, aby laminat był równy z powierzchnią ściany. Tylko ostatni kawałek, powinien być zamontowany z użyciem kleju.

Należy pamiętać, o tym, że klejenie może być wymagane w przypadku niektórych wzorów, dlatego sprawdź w instrukcji od producenta zanim rozpoczniesz pracę nad podłogą.

Niezależnie od wybranego wariantu, laminat może być użyty z ogrzewaniem podłogowym za pomocą ciepłej wody, zapewniając sobie dodatkowy komfort.

Odkryj niesamowite panele BerryAlloc Chateau w BRICOFLOR!

Szeroka gama wzorów i możliwości przekonała Cię? Zamów laminat z naszego sklepu internetowego.

Nie tylko otrzymasz doskonałą cenę dzięki naszej gwarancji najlepszej ceny, ale także dostęp do Naszych pomocnych usług. Między innymi możesz zamówić do 8 darmowych próbek.

Jeśli chcesz natomiast kupić większą ilość, stworzymy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego, pisząc e-mail lub po prostu dzwoniąc. Czekamy na Ciebie!

Plus icon czytaj więcej