Close icon

Wineo 600 Wood – naturalna inspiracja dla każdego pokoju

Każda kolekcja paneli winylowych Wineo charakteryzuje się ciepłymi i natruralnymi wzorami oferująca wzory sosnowe czy dębo…

czytaj więcej
1 - 12 z 12 Produkty

Niezależnie od tego czy preferujesz pokój w stylu skandynawskim i jego chłodna stylistykę czy podoba Ci się słoneczny styl śródzmiemnomorski lub nowoczesne wnętrze w urbanistycznym stylu – Wineo 600 stworzy wymarzoną atmosferę w swojej przestrzeni. Kolekcja ta obejmuje panele o standardowym wymiarze, ale również deski w rozmiarach XL dostępne w wariancie klejonym i click.

Od nowoczenych wzorów do klasycznych, drewnianych paneli Wineo 600

Panele winylowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów. Główną cechą kolekcji jest tzw. Patchwork, czyli łączenie ze sobą kawałków tkaniny, tworząc nowy wzór. Ta designerska podłoga skałada się z pojedynczych desek w różnych odcieniach beżu do jasnoniebieskiego czy nawet ciemnobrązowego. Są one wzorowane na lakierowanych, drewnianych deskach parkietu zachwycając gości, takie jak jasne panele Wineo 600 Wood ,,Chateau White” wprowadzające relaksująca i przyjazną atomsferę. Z kolei, Wineo 600 Wood ,,Aumera Oak Grey” zapewni Twojemu wnętrzu klasyczny i zarazem naturalny wystrój. Ten szarobrunatny dąb doskonale komponuje się z wnętrzami o jasnym i spokojnym stylu.

Wineo spełni wszystkie Twoje wymagania

Szukasz podłogi do mieszkania, biura a może do przestrzeni przemysłowej? W takim razie właśnie znalazłeś rozwiązanie dla siebie! Ponieważ te panele zostały sklasyfikowane w 23/32/41 klasie użytkowej, oznacza to, że mogą one zostać użyte w przestrzenii domowej, komercyjnej oraz przemysłowej. W swoim domu, skorzystaj z nich w salonie lub korytarzu, ale to niewszystko w pomieszczeniach komercyjnych, zamontuj je w biurze lub butiku. To wiele mówi o ich jakości, ponieważ zostały one przetestowane w teście z krzesłami biurowymi i wykazały, że nie niszczą one powierzchni podłogi. Ale również, mogą być one zamontowane w pomieszczeniach o lekkim przeznaczeniu przemysłowym czyli na przykład w warsztacie mechaniki precyzyjnej. Kolejną zaletą tej podłogi jest możliwość jej instalacji w wilgotnych pomieszczeniach oraz montażu wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Poznaj bliżej podłogi Wineo

Panele winylowe click posiadają grubość 5 mm, a panele winylowe klejone 2 mm. Te pierwsze są dostępne w dwóch wymiarach 120 x 18 cm oraz 150,5 x 23,5 cm. Opcja klick można zakupić w trzech wymirach - 121,2 x 18,7 cm, 121,2 x 18,5 cm oraz w rozmiarze XL 150,5 x 23,7 cm. Wszystkie deski posiadają warstwe ścieralną o grubości 0,4 mm oraz wykończeniową warstwę PU. Dodatkowo, panele od Wineo są pokryte warstwą chroniąca przed promieniami UV oraz antypoślizgową. Nośność tej podłogi odpowiada klasie I, dzięki czemu posiada ona majwyższy możliwy poziom jakości w onszarze podłóg projektowych. A do tego, dla paneli o klasie uzytkowej 23, producent daje 20letnią gwarancję!

Zanim zainstalujesz swoje nowe panele

Zakupiłeś już swoje nowe podłoże i zastanawiasz się co dalej. Pierwszym, ważnym ruchem jest przygotowanie gruntu pod położenie paneli Wineo. Dlatego należy usunąć stare powłoki i sprawdzić czy powierzchnia, na której zostana zamontowane panele jest stabilna. Następnie sprawdź czy w powierzchni występują nierówności lub jakiekolwiek uszczerbki. Jeśli tak, należy je koniecznie poprawić i uzupełnić masą wyrównującą. W dalszej kolejności, zmierz pomieszczenie i zaplanuj układanie desek, tak aby móc je odpowiednio przyciąć i wykorzystać w pomieszczeniu, a co więcej przt dobrym zaplanowaniu układania, zminimalizujesz możliwe straty desek. Co ważne, musisz pamiętać, iż podłoga musi znaleźć się w odległości 5 mm od wszystkich ścian i wszystkich nieruchomych obiektów.

Motnaż paneli klejonych

Panele winylowe klejone sa montowane do podłoża za pomocą kleju dyspersyjnego, dlatego wybierz ten odpowiedni. Zalecamy użycie kleju na morko, który będzie dodatkowo niskoemisyjny oraz nie będzie zawierał rozpuszczalników w swoim składzie. Każda deska z pakieru musi zostać położona na powierzchni gdzie został rozprowadzony klej. Ważne jest, aby użyć wystarczającej ilości kleju, tak by tylna warstwa panela była pokryta odpowiednią warstwą kleju. Następnie połóż deski bez naprężeń i szczelnie na kleju. Położone panele dociśnij za pomocą ręczonego wałka dociskowego. Po zamontowaniu podłoże powinno zostać ponownie dociśnięte przy użyciu wału członowego. Przed samym montażem, warto się zapoznać z instrukcją producenta, na której znajdziesz wskazówki dotyczące instalacji. Jeśli nie czujesz się na siłach, zapytaj specjalistę.

Montaż paneli click

Instalacja paneli winylowych click jest tak prosta i szybka, że każdy sobie z nią poradzi! Wszystko czego potrzebujesz to standardowe narzędzia, dzięki którym w mgnieniu oka położysz panele w kilku krokach. Cała filozofia montażu polega na innowacyjnym systemie ,,pióra oraz wpustu”, dzięki którym połączysz całe podłoże. Należy wspomnieć, iż deski nie są połączone z podłożem, dlatego możesz je zainstaować na wcześniej położonych panelach. Układanie rozpocznij od wyrównania deski ze sprężyną w kierunku ściany, a następnie przytnij ostatni panel z rządu zgodnie z odległością do ściany. Po ułożeniu pierwszego rzedu, rozpocznij montaż drugiego rzedu – upewnij się, że ,,pióro” oraz ,,wpust” znajduja się obok siebie, dokładnie ,,jeden na drugim”. Następnie powoli upuść panel, lekko naciskając na gwintowany rząd. Połozone już panele, możesz szybko i bezpiecznie zablokować gumowym młotkiem, lekko uderzając w panele. Działaj w ten sposób, aż pokryjesz cały pokój swoimi panelami winylowymi. A po montażu, od razu zacznij korzystać z paneli winylowych! To takie proste!

Już dziś zamów Wineo 600 Wood na BRICOFLOR.PL

W naszym sklepie internetowym zamów wygodnie kolekcje Wineo 600 Wood i skorzystaj z jej zalet. Dzieki naszej gwarancji najlepszych cen, masz pewność, że Twoja trwała podłoga winylowa jest dostępna za niewygórowaną cenę. Ponadto oferujemy usługę bezpłatniej próbki, dzięki której możesz sprawdzić czy dany model pasuje do Twojej przestrzeni. Szykujesz większe zamówienie? Napisz lub zadzwoń do nas, a my stworzymy dla Ciebie indywidualna ofertę! Nie zwlekaj, czekamy na Twoje zamówienie!

Plus icon czytaj więcej