Bennett & Jones Britain’s Finest, brytyjska kolekcja najlepszych drewnianych podłóg

Kolekcja "Bennett & Jones" Britain’s Finest to kolekcja, która emanuje wielkością rozległego i róż…

czytaj więcej

Wspaniałe parkiety zainspirowane elegancją Wielkiej Brytanii

Bennett & Jones czerpie inspirację z eklektycznych brytyjskich stylów, od wiejskiej sielanki po nowoczesne miejskie życie. Od Lancashire po Londyn firma odnajduje naturalne i miejskie ciekawe miejsca, związane z kulturą I historią, które inspirują projekty prac z drewna. Kolekcja zapewnia wiele rodzajów podłóg dla każdego stylu wystroju, które można z łatwością łączyć z wieloma kolorami, aby stworzyć idealną przestrzeń do życia.

Parkiety dostępne są w pięciu dekorach do wyboru, starannie zaprojektowana kolekcja podłóg drewnianych jest wykonana z selektywnie wybranego drewna, a wszystko to by uzyskać najlepsze produkty. W kolekcji Britain’s Finest znajdują się: "Stuart", "Armstrong", "Lancaster", "Mortimer" i "Salisbury".

Bennett & Jones Britain’s Finest ‘The Stuart’

Niezwykłe wzornictwo Bennett & Jones Britain’s Finest "The Stuart" sprawia, że parkiet jest jedyny w swoim rodzaju. Ta rustykalna podłoga dębowa ma zniewalające pęknięcia i szczeliny w swojej strukturze. Wynikają one z rozprężania i kurczenia się drewna w procesie naturalnego suszenia. W trakcie tego procesu powstaje napięcie, co sprawia, że drewno ulega pęknięciu. Są one celowo podkreślane w projekcie parkietu, a następnie każda szczelina jest szlifowana, aby stworzyć miękka i gładką w dotyku powierzchnię. Parkiet jest ręcznie szczotkowany, by wyeksponować naturalne struktury drewna. Przy 1900 x 190 mm z imponującą grubością 14 mm, te ciemne wędzone deski są czymś, co warto dodać do swojego projektu wnętrza. Z 4-bocznymi okrągłymi ścięciami krawędzi, podłoga ta będzie gwiazdą w Twoim pokoju, akcentując indywidualizm każdej z desek. Drewno impregnowane białym olejem daje zbalansowany efekt, rozjaśniając kolor parkietu po tym, jak efekt wędzenia uwydatnił sęki i szczegóły.

Bennett & Jones Britain’s Finest ‘The Armstrong’

Bennett & Jones Britain’s Finest "The Armstrong" posiada żywą kolorystykę o ciepłych, brązowych odcieniach. Intensywność kolorów, która biegnie aż do rdzenia deski, uzupełniają ręcznie skrobane I szczotkowane techniki rzeźbienia w drewnie. Uwydatnia to naturalną strukturę drewna. Biały olej nakłada się na drewno, tworząc tym samym charakterystyczny i niepowtarzalny finalny akcent, który nadaje parkietowi łagodny i równomierny wygląd. 4-stronne okrągłe ścięcia na krawędziach każdej z desek 1900 x 190 mm dodaje sielankowości. Możesz cieszyć się całkowitą grubością parkietu - 14 mm, ponieważ świadczy to o długowieczności produktu, dzięki czemu wiesz, że Twoja podłoga będzie służyć Ci przez wiele lat.

Bennett & Jones Britain’s Finest ‘The Salisbury’

Uspokajające kolory podłogi dębowej w kolorze miodu z kolekcji Bennett & Jones Britain’s Finest "The Salisbury" sprawiają, że jest świetnym dodatkiem do Twojego domu. Ta przyjazna, złotobrązowa podłoga jest strugana w delikatny sposób i posiada lekkie falowania na jej powierzchni. Przezroczysty olej służy do utrzymania prymitywnego koloru drewna w całej jego naturalnej chwale. Deski o wymiarach 1900 x 190 mm doskonale nadają się do wnętrza salonu lub sypialni i mają 4-stronne okrągłe ścięcia krawędzi, która nada Twoim wnętrzom niebywałego charakteru.

Bennett & Jones Britain’s Finest ‘The Mortimer’

Jeśli szukasz parkietu drewnianego, który zachowuje swój naturalny kolor i subtelne detale, to podłoga Bennett & Jones Britain’s Finest "The Mortimer" spełni twoje potrzeby. Ta pełna życia, ale zbalansowana podłoga drewniana jest świetnym elementem wystroju wnętrz. Technika palenia, która pozwala zachować naturalny kolor przez cały proces przetwarzania drewna. Kolejnym pięknym detalem wykończeniowym są ślady narzędzi, które zostały tam, aby nadać rzemieślniczy, ręcznie wykonany wygląd. Każda deska jest skrobana ręcznie i szczotkowana żelazną szczotką, aby podkreślić naturalne kształty w drewnie, co pozostawia bardzo piękną, niepowtarzalną estetykę. Każda deska 1900 x 190 mm wykończona jest naturalnym olejem, który wsiąka w drewno i je odżywia. Skośne krawędzie na każdym z czterech boków nadają rustykalny styl parkietowi o grubości 14 mm.

Bennett & Jones Britain’s Finest ‘The Lancaster’

Istnieje wiele specialistycznych technik wykończeniowych w celu stworzenia oszałamiającej podłogi z drewna dębowego, Bennett & Jones "The Lancaster". Pierwszym z nich jest proces wędzenia, który pozwala na  zachowanie naturalnego koloru drewna. Po tym etapie drewno jest dokładnie ręcznie szczotkowane, aby uzyskać głęboki efekt wysłużenia, który dociera do głębszych warstw i rozjaśnia naturalne bruzdy w drewnie. W następnej części procesu drewno poddawane jest obróbce bielenia, która polega na zastosowaniu zabarwionej formuły na drewno, dzięki wcześniejszemu krokowi szorowania prawie cały kolor zostaje wchłonięty, a jedynie kilka plam pozostanie na powierzchni. Ostatnią częścią produkcji jest ochronny, przezroczysty biały olej, który pomaga w konserwacji i ochronie podłogi. Dzięki całkowitej grubości 14 mm i 30-letniej gwarancji producenta możesz czuć się bezpiecznie wiedząc, że Twoja podłoga jest wspaniałą inwestycją.


Łatwa metoda instalacji parkietu

Bennett & Jones używają dobrze przetestowanego systemu zatrzaskowego na Click w swoich parkietach, dzięki któremu instalacja jest szybka i łatwa. Nie ma potrzeby używania specjalistycznych narzędzi, a drewniana podłogę można montować na dwa sposoby: jeden to instalacja pływająca bez użycia kleju, jeśli chcesz łatwo zdemontować podłogę w przyszłości. Natomiast jeżeli cenisz sobie dodatkową stabilność warto skorzystać z metody klejenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich podłóg z naturalnego drewna, zawsze pozostawiaj deski w oryginalnym opakowaniu w pokoju, w którym zamierzasz je zainstalować na 48 godzin przed ułożeniem. Dzięki temu drewniane deski dostosują się do klimatu w pomieszczeniu, ponieważ jest wykonana z materiału organicznego wrażliwego na ciepło i wilgotność. Należy upewnić się, że podłoże jest przygotowane z wyprzedzeniem, jest czyste, suche i bez pęknięć. Aby zrekompensować nierówności podłoża, zaleca się stosowanie podkładu. To nie tylko tworzy barierę dla wilgoci, ale także izoluje dźwięk wytwarzany przez uderzenia. Podłoga ta nadaje się do ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą, gdy przestrzegane są wytyczne od producenta.

BRICOFLOR, jesteśmy tu dla Ciebie

Celem naszej firmy jest zadowolenie klienta. Możemy Cię zapewnić, że nasi dostawcy to wiodący, europejscy producenci, charakteryzujący się wysokiej jakości produktami. Jeżeli planujesz większe zakupy, wiedz że przygotowujemy indywidualne oferty oraz posiadamy gwarancję najlepszej ceny. Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej porady! Możemy doradzić Ci, jaki rodzaj podłogi najlepiej pasuje do pomieszczenia, które chcesz odnowić, a także podać rekomendacje co do kolorów podłóg, które będą odpowiadały Twojemu wystrojowi wnętrza i najlepsze sposoby instalacji oraz pielęgnacji.

Plus icon czytaj więcej