Bennett & Jones London Calling to połączenie wieloletniego doświadczenia ze współczesnym i eleganckim wzornictw…

czytaj więcej

Bądź odważny i postaw na styl brytyjski

Bennett & Jones czerpie inspirację z eklektycznych brytyjskich stylów, od wiejskiej sielanki po nowoczesne miejskie życie. Od Lancashire po Londyn firma odnajduje naturalne i miejskie ciekawe miejsca, związane z kulturą I historią, które inspirują projekty prac z drewna. Kolekcja zapewnia wiele rodzajów podłóg dla każdego stylu wystroju, które można z łatwością łączyć z wieloma kolorami, aby stworzyć idealną przestrzeń do życia.

Parkiety dostępne są w pięciu dekorach do wyboru, starannie zaprojektowana kolekcja podłóg drewnianych jest wykonana z selektywnie wybranego drewna, a wszystko to by uzyskać najlepsze produkty. W kolekcji Britain’s Finest znajdują się produkty, które możesz rozpoznać po słynnych nazwach miejsc i budynków Londynu, od których pochodzą nazwy : Covent Garden, Docklands, Smithfield, The Shard and Notting Hill.

Covent Garden

Bennett & Jones London Calling "Covent Garden" to styl dębowy, który jest wyrafinowanym odbiciem miejskiego życia. Zainspirowany tętniącą życiem dzielnicą handlową w samym centrum Londynu, jest to żywa, 3-warstwowa podłoga, charakteryzująca się eklektyczną wariacją kolorów, rozmiarów i długości, które występują na każdej desce, tworząc wizualnie ekscytujący, a jednocześnie doskonale zaprezentowany wzór. Zabieg woskowania zastosowany na powierzchni drewna odżywia go od wewnątrz, nadając mu specjalne wykończenie. Zapewnia to również ochronę i ułatwia czyszczenie i konserwację. Deski o wymiarach 1900 x 190 mm mają charakterystyczne ślady po użyciu piły, które tworzą niezwykle charyzmatycznej podłogi drewnianej. Drewno jest bejcowane w celu nadania bogatego odcienia brązu i piasku, po czym jest bielone, aby zrównoważyć ogólny wygląd parkietu. Dzięki temu Twoja podłoga jest dynamiczna, a jednocześnie nie przytłacza pomieszczenia.

Docklands

Parkiet Benckt & Jones London Calling "Docklands" nawiązuje do porywającej atmosfery Docklands we wschodniej części Londynu. Jest to łagodniejsza odmiana Bennett & Jones London Calling "Covent Garden". Możesz niemal poczuć powiew znad Tamizy za pomocą tego projektu, podczas jego produkcji, na etapie suszenia powstały unikalne plamy po wodzie oraz widoczne ślady po cięciu piła. Wyraźne pęknięcia i szczeliny, wraz ze wszystkimi zabiegami z pewnością przypominają wodę i zużyte przez nie drewno wykorzystywane na łodziach w historycznych dokach Tamizy. Deski o wymiarach 1900 x 190 mmszczotkowane w celu uwidocznienia struktury naturalnego ziarna drewna. Drewno jest następnie woskowane na biało, co chroni drewno i ułatwia jego konserwację, a jednocześnie rozjaśnia, zapewniając dodatkowy balans tonów.

Smithfields

Hickory to niezwykłe drewno użyte w Bennett & Jones London Calling "Smithfields". Drewno to słynie z twardości, sztywności, dużej gęstości i odporności na uderzenia. Ten produkt jest świetną opcją dla domowych pomieszczeń, ponieważ sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Lata doświadczeń w zakresie produkcji podłóg drewnianych oraz ich obróbki pokazują wysoki poziom jakości oraz luksusu oferowany przez firmę. Technika wykończeniowa nazywa się paleniem i tworzy przydymiony odcień ciepłego brązowego drewna, podczas gdy ciepło wydobywa wszystkie cenne detale. Wyjątkowe wzory podkreśla głębokie szczotkowanie, która polega na szczotkowaniu żelazną szczotką w specjalny sposób w celu zwiększenia głębokości rowków. Deski 1900 x 190 mm mają dwie ścięte krawędzie, które delikatnie akcentują podłogę, podkreślając zarys desek, aby uwierzytelnić autentyczność drewnianej podłogi. Podłoga posiada luksusowe wykończenie, z dodatkiem naturalnego oleju, którym przesiąka drewno. Ze względu na wchłanianie oleju nadal można poczuć oryginalną strukturę i faktury prawdziwej powierzchni drewna, co czyni ten zabieg jednym z najlepszych. Matowa powłoka powierzchni jest stosowana jako wykończenie, aby umożliwić wyeksponowanie piękna koloru.

The Shard

The Shard – na pewno słyszałeś o wysokich, wyrafinowanych I nowoczesnych budynkach w samym środku tętniącej życiem londyńskiej dzielnicy Southwark. The Bennett & Jones London Calling "The Shard" to parkiet o estetyce lodowatego szarego, wędzonego twardego klonu, inspirowanego szklistą powierzchnią budynków. Zastosowanie przezroczystego białego wykończenia na beżowo-szarej powierzchni parkietu pozwala podłodze emanować chłodem i spokojem. Biała obróbka olejem nadaje drewnu podwyższone wykończenie, zarówno pielęgnując je od wewnątrz, jak i chroniąc je na powierzchni. Deski są o wymiarach 1900 x 190 mm, mają dwustronne fazowanie krawędzi, które delikatnie podkreślą autentyczność drewnianych podłóg i dodadzą stylowego charakteru Twoim wnętrzom. Jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego wystroju wnętrz, które idealnie łączy się z chłodnymi tonami, od lodowych odcieni niebieskiego i szarości do wyrazistych białych kolorów.

Notting Hill

Hugh Grant wśród parkietów; Bennett & Jones London Calling "Notting Hill" to podłoga, w której zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Wieloetapowy proces produkcji tego arcydzieła zaczyna się od selektywnego doboru drewna dębowego. Stosuje się klasę, która ma zróżnicowane, ale wyraźne sęki, a następnie każda deska jest planowana. Następnie nakłada się przezroczysty biały olej. Chroni to drewno, zwiększając jego żywotność. Ten styl jest bielony i lekko szczotkowany, aby nadać parkietowi charakteru. Jako uszczelniacz stosuje się proces woskowania, aby uczynić produkt łatwiejszym w utrzymaniu. Efekt końcowy to przyjazna beżowo-brązowa podłoga z prawdziwego drewna, która może uzupełnić każdy styl i nada przyjemnej atmosfery każdemu wnętrzu. 4-stronne, fazowane deski w kolorze miodu, o wymiarach 1900 x 190 mm, o łącznej grubości 15 mm, są bardzo atrakcyjnym dodatkiem do Twojego domu.

Łatwa metoda instalacji parkietu

Bennett & Jones używają dobrze przetestowanego systemu zatrzaskowego na Click w swoich parkietach, dzięki któremu instalacja jest szybka i łatwa. Nie ma potrzeby używania specjalistycznych narzędzi, a drewniana podłogę można montować na dwa sposoby: jeden to instalacja pływająca bez użycia kleju, jeśli chcesz łatwo zdemontować podłogę w przyszłości. Natomiast jeżeli cenisz sobie dodatkową stabilność warto skorzystać z metody klejenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich podłóg z naturalnego drewna, zawsze pozostawiaj deski w oryginalnym opakowaniu w pokoju, w którym zamierzasz je zainstalować na 48 godzin przed ułożeniem. Dzięki temu drewniane deski dostosują się do klimatu w pomieszczeniu, ponieważ jest wykonana z materiału organicznego wrażliwego na ciepło i wilgotność. Należy upewnić się, że podłoże jest przygotowane z wyprzedzeniem, jest czyste, suche i bez pęknięć. Aby zrekompensować nierówności podłoża, zaleca się stosowanie podkładu. To nie tylko tworzy barierę dla wilgoci, ale także izoluje dźwięk wytwarzany przez uderzenia. Podłoga ta nadaje się do ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą, gdy przestrzegane są wytyczne od producenta.

BRICOFLOR, jesteśmy tu dla Ciebie

Celem naszej firmy jest zadowolenie klienta. Możemy Cię zapewnić, że nasi dostawcy to wiodący, europejscy producenci, charakteryzujący się wysokiej jakości produktami. Jeżeli planujesz większe zakupy, wiedz że przygotowujemy indywidualne oferty oraz posiadamy gwarancję najlepszej ceny. Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej porady! Możemy doradzić Ci, jaki rodzaj podłogi najlepiej pasuje do pomieszczenia, które chcesz odnowić, a także podać rekomendacje co do kolorów podłóg, które będą odpowiadały Twojemu wystrojowi wnętrza i najlepsze sposoby instalacji oraz pielęgnacji.

Plus icon czytaj więcej