Kolekcja parkietów Bennett & Jones Shire Landscapes

Bennett & Jones Shire Landscapes są wyrazem uznania dla starych technik obróbki drewna stosowanych przez doświa…

czytaj więcej

Brytyjski styl widoczny z każdą deską

Bennett & Jones czerpie inspirację z eklektycznych brytyjskich stylów, od wiejskiej sielanki po nowoczesne miejskie życie. Od Lancashire po Londyn firma odnajduje naturalne i miejskie ciekawe miejsca, związane z kulturą I historią, które inspirują projekty prac z drewna. Kolekcja zapewnia wiele rodzajów podłóg dla każdego stylu wystroju, które można z łatwością łączyć z wieloma kolorami, aby stworzyć idealną przestrzeń do życia.

W kolekcji parkietów znajduje sie pięć wzorów do wyboru. Wyobrażając sobie krajobrazy Shire, myślimy o wiejskich domach na majestatycznych wrzosowiskach oraz na pagórkowatych dolinach. Specjalnie wyselekcjonowane projekty w tej kolekcji nawiązują właśnie do tego widoku. Nazwane na cześć pięknych regionów Anglii: Cornwall, Kent, Devon, Dorset, Somerset to kolekcja ukazująca piękno naturalnego i wytrzymałego  dębu.

Bennett & Jones Shire Landscapes ‘Cornwall’

Bennett & Jones Shire Landscapes 'Cornwall' to parkiet wykonany z drewna o ciepłej, złocistobrązowej barwie. Użyte drewno to popularny dąb, który jest bardzo wytrzymały. Aby uzyskać planowy wygląd, wykonano szereg skomplikowanych kroków w procesie obróbki podłogi. W celu zaakcentowania naturalnych aspektów drewna, deski zostały ręcznie zeskrobane i szczotkowane. Lekkie uniesienie środka każdej deski, które jest wyczuwalne w dotyku, ale widoczne tylko wtedy, gdy padają na nie promienie światła, pokazuje ogromną dbałość o szczegóły w projekcie.

Naturalny olej został położony na drewno, aby stworzyć aksamitnie miękką teksturę pomimo ręcznego skrobania i szczotkowania. Zabieg ten pielęgnuje podłogę od wewnątrz, pozwalając Ci na poczucie luksusu i autentycznej faktury powierzchni prawdziwego drewna. Deski mają wielkość 1900 x 190 mm i całkowitą grubość 15 mm. Parkiet ma 4-boczne zaokrąglone ścięte krawędzie, które dodają miękkości każdej deski, demonstrując  luksus prawdziwej drewnianej podłogi.

Bennett & Jones Shire Landscapes ‘Kent’

Bennet & Jones "Kent" to nowoczesna podłoga dębowa, która zachowuje swoją oryginalną fakturę. Ślady używania narzędzi zostały celowo pozostawione w dokładnie przemyślanych miejscach, na przykład w pobliżu naturalnie występujących sęków, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wyszkolonemu oku specjalistów, parkiet sam w sobie jest dziełem sztuki. Podłoga ta jest przypalana, co nadaje jej szary odcień, plamiona i bielona, z zabarwionym lakierem, dzięki czemu ma lekko szary odcień przechodzący w ciepłe brązy w okolicy słojów. Jest to idealny parkiet, aby dodać nowoczesności Twojemu wnętrzu. Podłoga drewniana jest szczotkowana techniką rzemieślniczą, która polega na skrobaniu żelazną szczotką wzdłuż powierzchni, aby podkreślić naturalną strukturę drewna. Wykończenie ma dodatkową matową powłokę, która zapewnia, że ​​każda deska ma dodatkową warstwę ochronną, jest prosta w utrzymaniu i wygląda niebanalnie. Ten wzór ma dwustronne fazowanie krawędzi, który dodaje autentyczności parkietowi. Wymiary desek to 1900 x 190 mm i całkowita grubość 15 mm.

Bennett & Jones Shire Landscapes ‘Devon’

Ta piękna podłoga Bennett & Jones Shire Landscapes 'Devon' ma łagodny i zrównoważony kolor powierzchni i fakturę. Szaro-beżowy odcień dodaje ciepła, tworząc harmonijną i miłą atmosferę w pomieszczeniu. W przypadku tej podłogi wybór drewna z sękami, które są rzadkie i dodają szczegółów, nadaje parkietowi odpowiednie go charakteru. Dzięki technice przypalania, która nadaje szare zabarwienie i mocnemu szczotkowaniu można uzyskać dodatkowe efekty wizualne. Proces bielenia, zwiększa dodatkowo neutralność kompozycji oraz nadaje jej równowagi, objawiając się jasnym zabarwieniem, co tym samym nadaje przestrzeni przestronności. Specjaliści w Bennett & Jones ręcznie polerują każdy pojedynczy kawałek drewna za pomocą miękkich ściereczek, zanim produkt zostanie przeniesiony do “suszarni”, w której pozostanie na kilka dni. Ostateczna dodatkowa matowa powłoka jest następnie nakładana po zabarwieniu i bieleniu, aby uszczelnić powierzchnię parkietu i dodatkową ją chronić. Lakier zapewnia również łatwa pielęgnację i konserwację parkietu. Wymiary desek mają wielkość 1900 x 190 mm i całkowitą grubość 15 mm. Ten wzór ma dwuboczne fazowanie krawędzi, które nadaje delikatny akcent deskom, dodając autentyczności.

Bennett & Jones Shire Landscapes ‘Dorset’

Bennett & Jones Shire Landscapes "Dorset" to najjaśniejsza i najbardziej popielata kolorystyka parkietów w kolekcji. Intensywna obróbka koloru i wysokiej jakości drewno z bardzo małą ilością sęków sprawiają, że podłoga wydaje się spokojna i chłodna. Idealny do nowoczesnych projektów, parkiet jest starannie przypalany, aby uzyskać szary odcień, jest również bejcowany, bielony i lakierowany. Stanowi idealne połączenie z aranżacjami w kolorze lodowatego błękitu, delikatnego bzu i zieleni. Ten projekt jest tworzony za pomocą techniki głębokiego szczotkowania, która podkreśla naturalne piękno struktury drewna. Wymiary desek to 1900 x 190 mm i mają całkowitą grubość 15 mm, co dodaje majestatycznego charakteru pomieszczeniu, tym samym nie będąc przytłaczającym. Dwustronne fazowanie krawędzi podkreśla subtelny obraz parkietu z prawdziwego drewna, dzięki czemu podłoga wygląda autentycznie, nie dominując nad przestrzenią. Dzięki lakierowanej powłoce wierzchniej warstwy parkiet jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji.

Bennett & Jones Shire Landscapes ‘Somerset’

Bennett & Jones Shire Landscapes "Somerset" to parkiet o fazowanych krawędziach bocznych, o ciekawej grze kolorów widocznej na każdej desce. Współczesny styl rustykalny jest spójny, z odrobina organiczny artyzmu, który nadała Matka Natura. Pracując z surowym materiałem, pozostawiono oryginalne ślady po użyciu piły i łagodne plamy po wodzie, które powstają, gdy drewno wysycha naturalnie, co tworzy indywidualizm wśród poszczególnych desek. Woskowane wykończenie odżywia drewno od wewnątrz, jednocześnie chroniąc podłogę i sprawiając, że parkiet jest łatwy w pielęgnacji. Deski dębowe o wymiarach 1900 x 190 mm są idealnym dodatkiem do Twojego domu, dzięki czemu możesz cieszyć się brytyjskim stylem, gdziekolwiek jesteś.

Łatwa metoda instalacji
Instalacja jest bardzo łatwa, dzięki systemowi zatrzaskowemu na Click używanemu przez Bennett & Jones w swoich projektach drewnianych podłóg. Nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych narzędzi, a parkiet nadaje się nawet do instalacji pływającej bez użycia kleju. W przypadku podłóg z naturalnego drewna zawsze należy pozostawić deski w oryginalnym opakowaniu w pokoju, w którym ma być zainstalowany, na 48 godzin przed ułożeniem. Dzięki temu podłoga może zaaklimatyzować się do temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, ponieważ jest wykonana z materiału organicznego reagującego na ciepło i zmiany wilgotności. Należy odpowiednio przygotować podłoże, aby było czyste, suche i bez pęknięć. Aby zrekompensować nierówności podłoża, zaleca się użycie podkładu. Nie tylko tworzy to barierę dla wilgoci, ale także izoluje dźwięk powstający przez uderzenia. Podłoga ta nadaje się nawet do ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą, gdy przestrzegane są wytyczne producenta.

BRICOFLOR, jesteśmy tu dla Ciebie

Celem naszej firmy jest zadowolenie klienta. Możemy Cię zapewnić, że nasi dostawcy to wiodący, europejscy producenci, charakteryzujący się wysokiej jakości produktami. Jeżeli planujesz większe zakupy, wiedz że przygotowujemy indywidualne oferty oraz posiadamy gwarancję najlepszej ceny. Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej porady! Możemy doradzić Ci, jaki rodzaj podłogi najlepiej pasuje do pomieszczenia, które chcesz odnowić, a także podać rekomendacje co do kolorów podłóg, które będą odpowiadały Twojemu wystrojowi wnętrza i najlepsze sposoby instalacji oraz pielęgnacji.

Plus icon czytaj więcej