Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Poznajcie Balsan – oto krótka historia franuskiej marki

Balsan to marka z prawie trzystuletnią historią, która od początku swojej działalności w branży na pierwszym miejscu stawia jakość wykorzystywanych surowców oraz końcowych produktów oferowanych klientowi. Początki firmy sięgają aż 1751 roku, kiedy to Ludwik XV przyznał Jeanowi Vaillé prawo do utworzenia Manufaktury Królewskiej w pobliżu Châteauroux we Francji. Faktyczna działalność rozpoczęła się jednak dopiero w 1755 roku. Fabryka dość szybko osiągnęła sukces. Była również pierwszą firmą w regionie. Dopiero ponad sto lat po założeniu, w 1856 roku, zyskała ona nazwę Balsan, kiedy to kupił ją Jean-Pierre Balsan.

Dowiedz się więcej

BALSAN

W latach 1860-1869 powstawała nowa fabryka, zaprojektowana przez architekta Henry'ego Dauvergne'a. Jego projekt był innowacyjny i ambitny: miał nie tylko olbrzymie powierzchnie przeznaczone na warsztaty i magazyny, ale także budynki administracyjne, wieże wodociągowe, miasteczko robotnicze liczące sto domów, a nawet przychodnię. W 1954 roku firma trafiła w ręce François Balsana, które postanowił wprowadzić na rynek francuski innowacyjne technologie produkcji dywanów i wykładzin, o których dowiedział się w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Produkcja dywanów Balsan przeniosła się wtedy stopniowo z Châteauroux do Arthon. Pod koniec roku 1982 wszystkie zakłady produkcyjne były już w nowej lokalizacji. Zakupiony przez miasto w 1988 roku zabytkowy teren starej fabryki w Châteauroux pozostaje do tej pory jego ważnym elementem, a Balsan funkcjonuje obecnie jako nazwa ekologicznej dzielnicy w mieście. W roku 2001 firma produkowała już 10 milionów metrów kwadratowych dywanów rocznie, zatrudniając ponad 200 pracowników nie tylko w Arthon, ale też w Neuvy. Aż 45% produkcji było eksportowane do około 75 krajów.

Balsan współcześnie - najlepsze płytki dywanowe dla Ciebie

Obecnie firma Balsan należy do Belgotex International Group i oferuje wykładziny i płytki dywanowe. W ofercie znaleźć można ponad dwa tysiące pozycji, różniących się od siebie stylem i kolorystyką. Produkty firmy zobaczyć można przede wszystkim w biurach i hotelach. Płytki i wykładziny dywanowe Balsan zapewniają spersonalizowane, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, spełniające wymagania segmentów mieszkaniowych, biurowych i hotelarskich. Dzięki dogłębnej znajomości rynku Balsan tworzy konkretne produkty dostosowane do każdego z tych sektorów. Różnorodność kolekcji, które oferuje Balsan, pozwala idealnie dobrać produkt, który najlepiej sprawdzi się w określonym miejscu. Firma proponuje kolekcje wykładzin i płytek dywanowych, które zostały tak zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby wszelkich nowoczesnych przestrzeni i gusta najróżniejszych użytkowników i firm. Dzięki zastosowaniu opatentowanego przez firmę procesu znanego jako Millitron, Balsan może osiągnąć niesamowity wybór wzorów, które do niedawna można było spotkań tylko na dywanach tkanych. Głównym produktem marki są płytki dywanowe, które charakteryzują się wyjątkowo wysoką jakością. Balsan nie ma też sobie równych w łączeniu technologii materiałów. Płytki dywanowe marki Balsan wykonane z najlepszych przędzy dostępnych na rynku i chronione przed plamami przez wysoce skuteczne zabiegi. Płytki są produkowane zgodnie ze ścisłymi normami krajowymi i europejskimi. Wszystkie produkty są także certyfikowane i spełniają najsurowsze wymagania bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego i przeciwpożarowego. Produkty Balsan są w pełni produkowane we Francji, w fabrykach zlokalizowanych w samym sercu historycznej krainy Berry. Choć firma była początkowo w pełni rodzinnym biznesem, to obecnie posiada ona wszystkie cechy nowoczesnego przedsiębiorstwa. Oferuje też klientom możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych płytek dywanowych i kreowania tym samym wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza.  Warto też wspomnieć, że czas produkcji w fabryce nie przekracza dwóch tygodni. Płytki dywanowe firmy Balsan nie tracą trwałości ani elastyczności, ponieważ spełniają wszystkie ważne wymagania techniczne, takie jak wytrzymałość na nacisk, na krzesła na kółkach czy też na promienie słoneczne. Zostały one stworzone tak, aby spełniać swoją rolę przez długie lata, dzięki czemu podczas zakupów można mieć pewność, że jest to słuszna inwestycja.

Jeśli dbasz o środowisko, to wykładziny dywanowe Balsan są dla Ciebie

Balsan, jako przedsiębiorstwo ekologiczne, od dawna zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z prowadzoną działalnością produkcyjną i zawsze stara się ograniczać jej negatywne oddziaływanie na środowisko – zważywszy na fakt, iż projektanci i architekci są dziś szczególnie wrażliwi na tę kwestię i wymagają wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo to musi więc dbać o to, aby pogodzić swoje potrzeby w zakresie rozwoju i wzrostu na rynku ze społecznymi i środowiskowymi obowiązkami. Z tego względu podejmuje się wszelkie wysiłki, mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu produkcji płytek dywanowych i wykładzin Balsan na środowisko, między innymi wprowadzając ekologiczne metody projektowania i wytwarzania produktów. Świadomość ekologiczna firmy ma już długą historię, jako że od lat 70. XX wieku przedsiębiorstwo jest stale audytowane przez francuskie organy odpowiadające za ochronę środowiska. Kontrolowane są środki, które firma podejmuje, aby zapobiec ryzykom technologicznym, obniżyć emisję zanieczyszczeń powietrza i wody, zmniejszyć i poprawnie wyeliminować odpady, a także rekultywować ewentualne zanieczyszczone tereny i gleby. Firma Balsan opracowała również projekt i metodę produkcyjną włókna Econyl 70 – wysokiej jakości materiału składającego się w 70% przędzy pochodzącej z recyklingu uzyskiwanej po zakończeniu procesu produkcyjnego. Fabryki starannie sortują wszelkie odpady po produkcji, a otrzymany surowiec, poliamid, jest następnie ponownie użyty w celu wytworzenia nowej przędzy Econyl 70. W Balsan nie zapomina się jednak również o estetyce produktu. W celu jej zachowania włókna Econyl 70 stosuje się także w połączeniu z innymi, nieprzetworzonymi włóknami barwionymi, aby uzyskać szerszy, bardziej atrakcyjny zakres kolorystyczny.

Najwyższa dbałość o komfort użytkowania – płytki dywanowe Balsan posiadają także właściwości hipoalergiczne

Wartym wspomnienia jest stworzony przez Balsan system ochrony SilverCare®, który daje płytkom dywanowym długotrwałą powłokę ochronną. Produkty marki są dzięki niemu w pełni hipoalergiczne, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. System SilverCare® ma na celu zapewnienie odporności na bakterie, roztocza kurzu i nieprzyjemne zapachy. Płytki dywanowe Balsan opuszczają fabrykę w idealnym i czystym stanie. Są one prawie natychmiast montowane i wprowadzane do użytku – nigdy nie spędzają długich miesięcy przechowane w zakurzonych miejscach. Zawarte w nich jony srebra – sekret systemu SilverCare® – uwalniane są bardzo powoli dzięki wilgotności w pomieszczeniu i naturalnie walczą z wszelkimi zagrożeniami. Ochrona tego typu gwarantuje również maksymalny komfort. Płytki dywanowe Balsan są pewnikiem przyjemności, którą odczuć można podczas chodzenia. Należy jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie bez regularnego i skutecznego czyszczenia przy użyciu odkurzacza. Również codzienne wietrzenie pomieszczeń pomaga poprawić jakość powietrza oraz właściwości produktów Balsan. Systemy Balsan Protect® (ochrona przed plamami i brudu) i Balsan SilverCare® są niemal stuprocentową gwarancją bezpieczeństwa i wygody użytkownika.

Poznaj niektóre z kolekcji marki Balsan dostępnych w naszym sklepie

Wśród kolekcji marki Balsan warto jest wyróżnić Metropolitan, która charakteryzuje się dość surowym wyglądem, inspirowanym wielkimi miastami i przeznaczona jest do pomieszczeń biurowych. Jej częścią jest między innymi mniejsza kolekcja Metropolitan District. Dostępna jest ona w trzech wersjach: Brooklyn, Soho oraz Odeon i wielu wariantach kolorystycznych. Wszystkie te opcje doskonale współgrają z pozostałymi kolekcjami z serii Metropolitan, czyli Grafik i Avenue. Pierwsza z nich wyróżnia się wzorami zaczerpniętymi z ruchu i dynamiki miasta oraz miejskiej kultury, a drugą cechują proste, jednokolorowe projekty. Kolekcja District wprowadza natomiast kontrast do tradycyjnych przestrzeni biurowych. Są to płytki, które na pewno nie poddadzą się próbie czasu i przetrwają długie lata w stanie prawie że nienaruszonym. Można je układać w sposób monolityczny, warcabowy i naprzemienny, co zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Z hotelowego segmentu produktów marki nie sposób natomiast nie wspomnieć o kolekcji DUO 2. Zainspirowana jest ona również przestrzenią miejską, dzięki której płytki charakteryzują się bardzo oryginalnym, a jednocześnie estetycznym i eleganckim projektem. Zauważyć tu można bardzo graficzne element – wiele przecinających się linii i kształtów, które tworzą niezwykle nowoczesny efekt. Komfort i kreatywny design łączą się tutaj w jedność, zapewniając niepowtarzalny produkt.

Szukasz idealnych płytek dywanowych? Poznaj ofertę BRICOFLOR!

Płytki dywanowe Balsan możesz kupić w naszym sklepie online BRICOFLOR. Oferujemy Ci szeroki wybór i gwarantujemy najlepszą cenę. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany wzór odpowiada Twojej wizji, zamów śmiało darmową próbkę i zobacz na własne oczy, co mamy Ci do zaoferowania. Za pomocą kilku kliknięć możesz mieć wymarzoną wykładzinę dywanową w swoim domu lub firmie. Po zakupie możesz wybrać najwygodniejszą dla Ciebie metodę płatności. Jeśli planujesz większe zakupy w naszym sklepie, skontaktuj się z nami, a ułożymy dla Ciebie indywidualną ofertę cenową. BRICOFLOR to bezpieczne zakupy, jakość, zaufanie i dostawa do domu. 

✓ Płytki dywanowe Balsan w najlepszej cenie 

✓ Darmowe próbki 

✓ Indywidualne oferty