Close icon

Płytki dywanowe Balsan – Francuski szyk i wieloletnie doświadczenie

Balsan to marka z prawie trzystuletnią historią. Początki firmy sięgają aż 1751 roku, kiedy to Ludwik XV przyznał Jea…

czytaj więcej
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
origin-claim
1 - 20 z 376 Produkty

Innowacja w produkcji i wysokie standardy

Płytki dywanowe Balsan są w pełni produkowane we Francji, w fabrykach zlokalizowanych w samym sercu historycznej krainy Berry, a unikalne metody produkcji są przyjazne dla środowiska ekologicznego. Obecnie firma Balsan należy do Belgotex International Group oferując wykładziny i płytki dywanowe. W ofercie znaleźć można ponad dwa tysiące pozycji, różniących się od siebie stylem i kolorystyką. Wykładziny dywanowe w płytkach Balsan zapewniają spersonalizowane, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, spełniające wymagania segmentów mieszkaniowych, biurowych i hotelarskich. Dzięki dogłębnej znajomości rynku Balsan tworzy konkretne produkty dostosowane do każdego z tych sektorów. Zastosowaniu opatentowanego przez firmę procesu - Millitron, umożliwia firmie Balsan osiągnięcie niesamowitego wyboru wzorów, który do niedawna można było spotkać tylko na dywanach tkanych.

Głównym produktem marki są płytki dywanowe. Balsan nie ma też sobie równych w łączeniu technologii materiałów. Płytki dywanowe marki Balsan wykonane z najlepszych przędzy dostępnych na rynku i chronione przed plamami przez wysoce skuteczne zabiegi. Wykładziny w płytkach są produkowane zgodnie ze ścisłymi normami krajowymi i europejskimi. Wszystkie produkty są także certyfikowane i spełniają najsurowsze wymagania bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego i przeciwpożarowego. Choć firma była początkowo w pełni rodzinnym biznesem, to obecnie posiada ona wszystkie cechy nowoczesnego przedsiębiorstwa. Warto pamiętać, że czas produkcji w fabryce nie przekracza dwóch tygodni. Wykładzina dywanowa w płytkach firmy Balsan nie traci trwałości ani elastyczności, ponieważ spełnia wszystkie ważne wymagania techniczne, takie jak wytrzymałość na nacisk, na krzesła na kółkach czy też na promienie słoneczne. Zostały ona stworzone tak, aby spełniać swoją rolę przez długie lata, dzięki czemu podczas zakupów można mieć pewność, że jest to słuszna inwestycja.

Krótka historia francuskiego producenta

W latach 1860-1869 powstawała nowa fabryka, zaprojektowana przez architekta Henry'ego Dauvergne'a. Jego projekt był innowacyjny i ambitny: miał nie tylko olbrzymie powierzchnie przeznaczone na warsztaty i magazyny, ale także i budynki administracyjne, wieże wodociągowe, miasteczko robotnicze liczące sto domów, a nawet przychodnię. W 1954 roku firma trafiła w ręce François Balsana, który wprowadził na rynek francuski innowacyjne technologie produkcji dywanów i wykładzin ze Stanów Zjednoczonych. Produkcja dywanów Balsan przeniosła się wtedy stopniowo z Châteauroux do Arthon. Pod koniec roku 1982 wszystkie zakłady produkcyjne były już w nowej lokalizacji.

Zakupiony przez miasto w 1988 roku zabytkowy teren starej fabryki w Châteauroux pozostaje do tej pory jego ważnym elementem, a Balsan funkcjonuje dzisiaj jako nazwa ekologicznej dzielnicy w mieście. W roku 2001 firma produkowała już 10 milionów metrów kwadratowych dywanów rocznie, zatrudniając ponad 200 pracowników nie tylko w Arthon, ale też w Neuvy. Aż 45% produkcji było eksportowane do około 75 krajów.

Jeśli dbasz o środowisko, to marka Balsan jest dla Ciebie

Balsan, jako przedsiębiorstwo ekologiczne, od dawna zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z prowadzoną działalnością produkcyjną i zawsze stara się ograniczać jej negatywne oddziaływanie na środowisko – zważywszy na fakt, iż projektanci i architekci są dziś szczególnie wrażliwi na tą kwestię i wymagają wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo powinno dbać o to, aby pogodzić swoje potrzeby w zakresie rozwoju i wzrostu na rynku ze społecznymi i środowiskowymi obowiązkami. Z tego względu podejmuje się wszelkie wysiłki, mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu produkcji płytek dywanowych i wykładzin Balsan na środowisko, między innymi wprowadzając ekologiczne metody projektowania i wytwarzania produktów.

Świadomość ekologiczna firmy ma już długą historię, jako że od lat 70. XX wieku przedsiębiorstwo jest stale audytowane przez francuskie organy odpowiadające za ochronę środowiska. Kontrolowane są środki, które firma podejmuje, aby zapobiec ryzykom technologicznym, obniżyć emisję zanieczyszczeń powietrza i wody, zmniejszyć i poprawnie wyeliminować odpady, a także rekultywować ewentualne zanieczyszczone tereny i gleby. Firma Balsan opracowała również projekt i metodę produkcyjną włókna Econyl 70 – wysokiej jakości materiału składającego się w 70% przędzy pochodzącej z recyklingu uzyskiwanej po zakończeniu procesu produkcyjnego. Fabryki starannie sortują wszelkie odpady po produkcji, a otrzymany surowiec, poliamid, jest następnie ponownie użyty w celu wytworzenia nowej przędzy Econyl 70. W Balsan nie zapomina się jednak również o estetyce produktu. W celu jej zachowania włókna Econyl 70 stosuje się także w połączeniu z innymi, nieprzetworzonymi włóknami barwionymi, aby uzyskać szerszy, bardziej atrakcyjny zakres kolorystyczny.

Najwyższa dbałość o komfort użytkowania – Płytki dywanowe Balsan posiadają także właściwości hipoalergiczne

Wartym wspomnienia jest stworzony przez Balsan system ochrony SilverCare®, który daje płytkom dywanowym długotrwałą powłokę ochronną. Produkty marki są dzięki niemu w pełni hipoalergiczne, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. System SilverCare® ma na celu zapewnienie odporności na bakterie, roztocza kurzu i nieprzyjemne zapachy. Płytki dywanowe Balsan opuszczają fabrykę w idealnym i czystym stanie. Są one prawie natychmiast montowane i wprowadzane do użytku – nigdy nie spędzają długich miesięcy przechowane w zakurzonych miejscach. Zawarte w nich jony srebra – sekret systemu SilverCare® – uwalniają się bardzo powoli dzięki wilgotności w pomieszczeniu i naturalnie walczą z wszelkimi zagrożeniami. Ochrona tego typu gwarantuje również maksymalny komfort.

Wykładziny dywanowe w płytkach Balsan są pewnikiem przyjemności, którą odczuć można podczas chodzenia. Należy jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie bez regularnego i skutecznego czyszczenia przy użyciu odkurzacza. Również codzienne wietrzenie pomieszczeń pomaga poprawić jakość powietrza oraz właściwości produktów Balsan. Systemy Balsan Protect® (ochrona przed plamami i brudem) i Balsan SilverCare® są niemal stuprocentową gwarancją bezpieczeństwa i wygody użytkownika.

Kolekcje dostępne w naszym sklepie

Wśród kolekcji marki Balsan warto jest wyróżnić Metropolitan, która charakteryzuje się dość surowym wyglądem, inspirowanym wielkimi miastami i przeznaczona jest do pomieszczeń biurowych. Jej częścią jest między innymi mniejsza kolekcja Metropolitan District. Dostępna jest ona w trzech wersjach: Brooklyn, Soho oraz Odeon i wielu wariantach kolorystycznych. Wszystkie te opcje doskonale współgrają z pozostałymi kolekcjami z serii Metropolitan, czyli Grafik i Avenue. Pierwsza z nich wyróżnia się wzorami zaczerpniętymi z ruchu i dynamiki miasta oraz miejskiej kultury, a drugą cechują proste, jednokolorowe projekty.

Kolekcja District wprowadza natomiast kontrast do tradycyjnych przestrzeni biurowych. Są to płytki, które na pewno nie poddadzą się próbie czasu i przetrwają długie lata w stanie prawie nienaruszonym. Można je układać w sposób monolityczny, warcabowy i naprzemienny, co zależy tylko i wyłącznie od użytkownika. Z hotelowego segmentu produktów marki nie sposób natomiast nie wspomnieć o kolekcji DUO 2. Zainspirowana jest ona również przestrzenią miejską, dzięki której płytki charakteryzują się bardzo oryginalnym, a jednocześnie estetycznym i eleganckim projektem. Zauważyć tu można bardzo graficzne elementy – wiele przecinających się linii i kształtów, które tworzą niezwykle nowoczesny efekt. Komfort i kreatywny design łączą się tutaj w jedność, zapewniając niepowtarzalny produkt.

Szukasz idealnych płytek dywanowych? Poznaj ofertę Bricoflor!

Wykładziny w płytkach Balsan możesz kupić w naszym sklepie online BRICOFLOR, w kategorii - płytki dywanowe. Oferujemy Ci szeroki wybór i gwarantujemy najlepszą cenę. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany wzór odpowiada Twojej wizji, zamów śmiało darmową próbkę i zobacz na własne oczy, co mamy Ci do zaoferowania. Za pomocą kilku kliknięć możesz mieć wymarzoną wykładzinę dywanową w swoim domu lub firmie. Po zakupie możesz wybrać najwygodniejszą dla Ciebie metodę płatności. Jeśli planujesz większe zakupy w naszym sklepie, skontaktuj się z nami, a ułożymy dla Ciebie indywidualną ofertę cenową. BRICOFLOR to bezpieczne zakupy, jakość, zaufanie i dostawa do domu. Skontaktuj się z nami telefonicznie 0 61 660 15 09 lub e-mailem.

Plus icon czytaj więcej