Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Samoprzylepne płytki dywanowe - szybki i wygodny wybór 

Dlaczego warto wybrać samoprzylepne płytki dywanowe? Ten typ wykładziny (znany również jako wykładzina modułowa) powstał z potrzeby stworzenia wykładziny materiałowej, która byłaby łatwa w montażu. Zwykłe wykładziny w rolkach wymagają starannego montażu przez wykwalifikowany personel. Samoprzylepne płytki dywanowe zrewolucjonizowały świat wykładzin dywanowych.

Dowiedz się więcej

Samoprzylepne płytki dywanowe

Dostępne filtry:

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 6 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Rynek tapicerski potrzebował pokrycia tekstylnego, na które każdy mógłby sobie pozwolić, a które byłoby odpowiednie także dla majsterkowiczów: tak narodziły się samoprzylepne płytki dywanowe. Idealne do domów, kamperów, łodzi itp. wykładziny samoprzylepne BRICOFLOR oferują bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny i są w stanie zaspokoić najbardziej zróżnicowane potrzeby renowacyjne! Łatwe do czyszczenia i montażu płytki dywanowe są dostępne w postaci grubego sztruksu.

Płytki dywanowe z grubego sztruksu - charakterystyka techniczna 

Te płytki dywanowe, dostępne w formacie 50 x 50 cm, o grubej powierzchni sztruksowej i samoprzylepnym podłożu, są szczególnie odpowiednie do umiarkowanego i sporadycznego użytku domowego (klasa użytkowania 21). Dzięki klasie reakcji na ogień Efl (B3) i całkowitej grubości 4 mm płytki dywanowe nie są kompatybilne z systemami ogrzewania podłogowego, ale zapewniają doskonałą izolację akustyczną.

Samoprzylepna wykładzina modułowa: łatwa w montażu wykładzina podłogowa 

Jedną z cech wyróżniających płytki dywanowe jest łatwość ich układania. Wykładziny modułowe, zarówno te do samodzielnego układania, jak i samoprzylepne, są również popularne wśród majsterkowiczów. Ponieważ nie są wymagane żadne specjalne narzędzia ani wykwalifikowany personel, ten rodzaj wykładziny można szybko zainstalować na podłodze, co gwarantuje jednolity i nieskazitelny efekt końcowy. W przeciwieństwie do płytek dywanowych, samoprzylepne płytki dywanowe instaluje się przy użyciu specjalnego kleju, który jest już obecny na spodzie wykładziny. Wystarczy odkleić folię ochronną, ułożyć płytki dywanowe na podłodze w wybranej przez siebie kombinacji kolorystycznej, a następnie regularnie dociskać powierzchnię płytki dywanowej. To jest to!

Kilka wskazówek dotyczących układania 

Podłogę, na której ma być położona samoprzylepna wykładzina dywanowa, należy koniecznie poddać obróbce wstępnej. Podłoga nie może mieć żadnych nierówności. Należy ją również oczyścić z wszelkiego rodzaju pozostałości, kleju, brudu i doprowadzić do idealnego wyschnięcia, aby zapewnić nienaganną przyczepność wykładziny do podłoża.

Jaki kolor samoprzylepnych płytek dywanowych wybrać 

Wybór odpowiedniego koloru wykładziny samoprzylepnej jest ważną decyzją przy urządzaniu pomieszczenia. Wybór odpowiedniego koloru jest łatwy, gdy weźmie się pod uwagę takie elementy, jak kolor ścian i sposób, w jaki będziemy go używać w odniesieniu do pomieszczenia. Dostępne kolory to antracyt, niebieski, szary, czerwony i beżowy. Ale jak wybrać ten właściwy? W przypadku ciemnych pomieszczeń lepiej zdecydować się na jasne kolory, które rozjaśnią otoczenie i sprawią, że będzie ono mniej ciężkie dla oka, natomiast w przypadku jasnych pomieszczeń lepiej jest preferować jasne kolory. Kolor powinien być dobrany starannie, a najlepiej zdecydować się na kolor neutralny, jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru lub chcemy uniknąć posiadania podłogi w kolorze, który nie będzie nas zadowalał tak bardzo, jak w momencie zakupu.

Kwestia światła i cienia, czyli jak znaleźć odpowiedni odcień koloru 

Sztuczne światło może zmienić kolor płytek dywanowych, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się zimne i nieprzyjazne. Z drugiej strony, światło naturalne może rozjaśnić kolory ciemnych dywanów, które wyglądają na zużyte i źle utrzymane. Najlepszym rozwiązaniem jest najczęściej wykładzina samoprzylepna do podłóg w odcieniach beżu lub brązu, ponieważ ukrywa ona brud i jest idealna do pomieszczeń wielofunkcyjnych. W pokoju dziecięcym możesz preferować jasne kolory, ale uważaj, aby nie wybierać zbyt jasnych odcieni, bo brud i plamy z jedzenia będą widoczne!

Jak czyścić samoprzylepne modułowe płytki dywanowe

Samoprzylepne płytki dywanowe są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Nie jest wymagany żaden szczególny produkt, ponieważ powierzchnia wymaga jedynie częstego i konsekwentnego czyszczenia za pomocą dobrego odkurzacza. Dobry dywan zatrzymuje również kurz, zmniejszając ilość kurzu w powietrzu, którym oddychamy i sprawiając, że jest ono czystsze. Czy obawiasz się nadmiernego brudu? Myślisz, że uporczywe plamy już nigdy nie znikną z Twojego dywanu? Dzięki modułowym samoprzylepnym płytkom dywanowym nie musisz się o to martwić: dostępne obecnie na rynku samoprzylepne wykładziny dywanowe są prawie zawsze wykonane z produktów odpornych na plamy. Rozpuszczalniki, żywność, wino itp. nie stanowią problemu dla włókien dywanu, a Ty nie musisz martwić się o zakup drogich środków czyszczących. Pranie dywanów może być wykonywane ręcznie lub przy użyciu urządzenia do czyszczenia dywanów. Zaleca się użycie myjki parowej.

Samoprzylepne wykładziny: kup teraz w najlepszej cenie w BRICOFLOR! 

Czy chcesz kupić wysokiej jakości samoprzylepne płytki dywanowe w gwarantowanej najlepszej cenie? BRICOFLOR ma coś w sam raz dla Ciebie! Oprócz zapewnienia doskonałego stosunku jakości do ceny, nasza firma umożliwia klientom sprawdzenie jakości wykonania i piękna wybranej wykładziny poprzez zamówienie bezpłatnych próbek. Próbkę można otrzymać bezpośrednio do domu, płacąc jedynie udział w kosztach przesyłki, który zostanie zwrócony, jeśli zdecydujesz się na zakup. Nasz personel zawsze służy pomocą w wyborze materiału i produktu odpowiadającego konkretnym potrzebom klienta oraz jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania. Dlatego nie wahaj się z nami skontaktować, dzwoniąc pod nasz numer, wysyłając wiadomość e-mail lub wypełniając formularz kontaktowy. Więc pospiesz się! Zapraszamy do odkrycia czarującego świata wykładzin modułowych na naszej stronie internetowej i dokonania wyboru!