AW Gusto– Powiew elegancji i lekkości

Associated Weavers jest uznanym producentem tuftowanych dywanów od ponad 60-ciu lat. Dzięki ciągłym innowacjom i podążaniu za…
czytaj więcej

Delikatny dywan o starannej teksturze

Żywy wygląd AW Gusto można przypisać w szczególności wyjątkowej fakturze frisé. Jest produktem końcowym procesu tuftowania, w którym specjalną techniką wytwarza się tzw. wyroby pętelkowe, których powierzchnia, jak sama nazwa wskazuje, składa się z licznych pętelek. Aby uzyskać fakturę frisé, pętelki są przecinane pośrodku, a wolnostojące tyczki są najpierw skręcane, a następnie mocowane. Dzięki wysokości włosa 11 milimetrów i całkowitej grubości 13,5 milimetra frisé należy do kategorii weluru z długim włosiem i zapewnia przyjemne uczucie miękkości podczas chodzenia. Ze względu na gramaturę dywan ma zwartą i stabilną strukturę. Lekko poruszająca się tekstura jest mniej wrażliwa na zagniecenia i odkształcenia. W odniesieniu do wysokiej klasy luksusu kategorii 4, tekstylna wykładzina podłogowa jest również antypoślizgowa, a jednocześnie aksamitnie miękka w dotyku. Kręcona powierzchnia rulonika błyszczy przede wszystkim w pastelowych odcieniach, które tworzą żywą, lekką atmosferę. Wszystkie imponują odpornością na światło, która zapobiega blaknięciu przebarwień przez długi czas, nawet pod wpływem promieni słonecznych. W tym kontekście nowoczesne kremowo-piaskowe kolory, klasyczne szarości oraz subtelne akcenty mięty i miedzi kontrastują z intensywnymi kolorami. Należą do nich egzotyczne niuanse czerwieni i burgunda, morskie odcienie błękitu i turkusu, a także ponadczasowe akcenty antracytu i czerni. Podłoga tekstylna emanuje również swoim lekkim stylem we własnym domu!

Połączenie lekkiego wyglądu i wewnętrznej siły

Chociaż AW Gusto emanuje taką lekkością dzięki swojemu dyskretnemu wyglądowi, jest niezwykle wytrzymały pod swoją powierzchnią. Wynika to z faktu, że włosie wykładziny tekstylnej jest wykonane w 100% z wysokiej jakości przędzy poliamidowej. Włókno wyróżnia się na tle innych dużą wytrzymałością. Wyraża się to na przykład tym, że szwy i cięte krawędzie tekstylnego pokrycia podłogowego nie strzępią się i nie matowieją. Dzięki temu nadaje się nawet na schody lub do wejścia. Zasadniczo dywan można układać również we wszystkich intensywnie użytkowanych pomieszczeniach w domu, co oznacza, że ​​odpowiada on kategorii 23, najwyższej klasie użytkowania dla obszarów prywatnych. Jest tak wytrzymały, że może wytrzymać również kółka krzesła biurowego, dzięki czemu idealnie nadaje się do domowego gabinetu. Tutaj również wyróżnia się izolacją od dźwięków uderzeniowych na poziomie 30 dB, co zapewnia ciche środowisko pracy. Jeśli lubisz komfortowe ciepło, zwłaszcza w salonie, jadalni lub sypialni, połącz wykładzinę dywanową z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Niemniej jednak materiał ten dzięki swojej naturalnej fakturze nadaje wykładzinie dywanowej z AW efekt termoizolacyjny, który na dłużej utrzymuje przytulność w pomieszczeniu.

Wykładzina podłogowa dla beztroskiego bezpieczeństwa

Wysoka trwałość AW Gusto zapewnia oprócz długowieczności wysoki współczynnik bezpieczeństwa. Dzięki swojej antypoślizgowej powierzchni zapewnia większą pewność stąpania w Twoim domu. Ponadto klasa ochrony przeciwpożarowej Cfl-s1 wskazuje nie tylko na niską palność, ale także na niewielkie zadymienie w sytuacji awaryjnej. Dzięki temu zawsze możesz polegać na dywanie.

Miękki dywan z jeszcze miększym tyłem

Unikalny spód wykładziny dywanowej AW Gusto sprawia, że ​​jest aksamitnie miękka podczas chodzenia. Specjalny podkład tekstylny FusionBac został opracowany przez Associated Weavers i ma wysoki poziom miękkości i elastyczności dzięki specjalnemu składowi. Korzystasz z tego już podczas układania dywanu, co jest niezwykle łatwe w obsłudze dzięki technologii FusionBac. Możesz użyć wielu nowoczesnych technik montażu, takich jak dopasowanie rozciągane lub mocowanie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub specjalnego rzepa. Innowacyjne praktyki zapewniają najlepsze utrwalenie i usuwanie bez pozostałości. Więcej porad i wskazówek dotyczących montażu można znaleźć w naszych instrukcjach montażu wykładziny dywanowej.

Zamów dywan AW Gusto w BRICOFLOR już dziś!

Niech lekkość i żywiołowość przeniosą się do Twojego domu przez cztery ściany, decydując się na niezrównany model AW Gusto. Przekonaj się o jego zaletach, zestawiając ulubione projekty w ramach wysyłki naszych bezpłatnych próbek. Po dokonaniu wyboru możesz z łatwością złożyć zamówienie w BRICOFLOR i skorzystać z naszej gwarancji najlepszej ceny. W przypadku szczególnie dużych ilości zamówień możemy nawet wysłać indywidualną ofertę na Twoje zamówienie. W tym celu oraz w przypadku wszystkich innych pytań i wątpliwości możesz skontaktować się z naszymi doradcami poprzez kontakt telefoniczny, e-mailowy lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Chętnie pomogą Ci słowami i czynami!

 

 

Plus icon czytaj więcej