Dywan Aw Surprise – Miłość od pierwszego wejrzenia

Producent dywanów, Associated Weavers, od lat 60-tych zwraca szczególną uwagę do produkcji wzorów swoich dywanów tuftowanych.…
czytaj więcej

Miłość tkwi w szczegółach – Dywan od AW o wyjątkowym wyglądzie

W pierwszym etapie AW produkuje swoje dywany konsekwentnie w procesie tuftowania. Rezultatem jest tekstylna wykładzina podłogowa o pętelkowej fakturze, którą można ewentualnie poddać dalszej obróbce różnymi metodami. Jedną z możliwości jest konsekwentne rozdzielanie pętli w nierównych punktach, w wyniku czego powstają słupy o różnej wysokości. Skręcanie i stapianie skutkuje grubszymi biegunami, które tworzą efekt kropki ze względu na ich asymetryczne wymiary. Tak zwana faktura saksońska nadaje wykładzinie gruboziarnisty wygląd, dzięki czemu uzyskuje się zwarty i stylowy efekt. Jednak w przypadku AW Surprise belgijski producent idzie o krok dalej i nasyca swoją teksturę nićmi w kolorze metali szlachetnych w kolorze złotym i srebrnym. Dzięki temu wykładzina dywanowa ma niepowtarzalny wygląd, który dopełnia proste, eleganckie spektrum kolorów. 10 dostępnych kolorów podzielono na beztroskie jasnoszare akcenty i efektowne antracytowe odcienie z jednej strony oraz pielęgnowane ziemiste lub piaskowe niuanse z drugiej. Każda kolorystyka charakteryzuje się odpornością na światło, co sprawia, że ​​kolory prawie nie blakną.

Aksamitna faktura powierzchni użytkowej z pewnością przyczyni się również do Twojej miłości do tekstyliów dywanowych. Imponująca liczba 229 100 nasadek na metr kwadratowy tylko sugeruje, jak gęste jest runo i jak miękkie jest w dotyku. Znaczna wysokość runa wynosząca 12 milimetrów przy gramaturze runa 1525 g/m² robi resztę w tym kontekście. Biorąc pod uwagę całą podłogę, daje to całkowitą grubość 14,5 milimetrów i całkowitą wagę 2330 g/m². W związku z tym dla AW Surprise kwestionowana jest tylko najwyższa klasa luksusowa, klasa luksusowa 5. Niezaprzeczalnie przyciąga największą uwagę nie tylko ekskluzywnym wyglądem, ale także aksamitnym dotykiem!

Wykładzina najwyższej jakości – Tych właściwości oczekujesz

Aby umożliwić umeblowanie niemal wszystkich pomieszczeń wykładziną dywanową, producent wykonuje całą powierzchnię użytkową z czystego nylonu. Nylon jest uważany za szczególnie odporny na rozdarcie i stabilny wymiarowo, dzięki czemu dywan, który odpowiada najwyższej klasie użytkowania 23 dla domu, może być układany nawet w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki efektowi tłumienia dźwięków uderzeniowych do 34 dB idealnie nadaje się na przykład na schody lub do pokoju na piętrze. W sypialni, salonie lub jadalni powstanie wyjątkowo przytulna atmosfera, gdy połączysz podłogę wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Więcej bezpieczeństwa w Twoich pomieszczeniach

AW Surprise ma pierwszorzędne cechy, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Nagrodzona klasą ochrony przeciwpożarowej Cfl-s1 kolekcja wyróżnia się niską palnością i zapewnia minimalne wydzielanie dymu w sytuacji awaryjnej. Z łatwością spełnia najważniejsze wymagania stawiane wykładzinie podłogowej, którą chcesz kłaść w miejscach publicznych. Dodatkowo możesz liczyć na dużą pewność stąpania w ramach antypoślizgowości. Krótko mówiąc, wykładzina dywanowa, oprócz wyglądu i dotyku, zaskakuje niezawodnością.

Dywan jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo

Firma Associated Weavers nie polega wyłącznie na powierzchni swoich wykładzin dywanowych, jeśli chodzi o ciągłe innowacje produktowe. Uwagę przyciąga również podkład dywanowy, który wymyślono na nowo dzięki podkładowi FusionBac: połączenie dwóch najpopularniejszych wariantów podkładu daje w rezultacie wysokiej jakości podkład tekstylny, który składa się z tkanego polipropylenu i warstwy polaru. Wytrzymałe włókno syntetyczne nadaje podłodze dodatkowej wytrzymałości, a polar zapewnia jej miękkość i elastyczność. Upraszcza to również układanie, ponieważ wnętrze można chronić przed irytującymi zadrapaniami. Co więcej, technologia FusionBac umożliwia zastosowanie szerokiej gamy technik montażu, dzięki czemu nie musisz już polegać na pełnym klejeniu podczas mocowania. Można raczej zastosować takie metody, jak dopasowanie rozciągane lub mocowanie za pomocą np. dwustronnej taśmy klejącej. Jeśli chcesz sam położyć swojego nowego towarzysza, zalecamy zapoznanie się z naszymi instrukcjami układania dywanów, aby uzyskać najelpszy efekt.

Zamów już dzić AW Surprise całkowicie komfortowo w BRICOFLOR!  

Zakochaj się w kolekcji AW Surprise i zamów wymowny przykład dzięki naszym bezpłatnym próbkom. Nie spiesz się, aby zdecydować się na swój ulubiony wystrój! Jeśli dokonałeś już wyboru, podczas składania zamówienia skorzystasz z naszej gwarancji najlepszej ceny. W przypadku, gdy masz przed sobą duży projekt, możemy wysłać Ci indywidualną ofertę na Twoje zamówienie. Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego, e-mailem lub telefonicznie. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przypadku wszelkich innych pytań i wątpliwości. Cieszymy się na kontakt z Tobą!

Plus icon czytaj więcej