Tapeta kafelki - nie takie oczywiste kafelki

Jeżeli szukasz nowych inspiracji do aranżacji swojego domu,

20 / 61 Produkty

Tapeta kafelki - wszechstronna, gustowna i praktyczna

Zaoszczędź na kosztownym wysiłku montażu prawdziwej płytki i skorzystaj z wygody tapety kafelkowej. W bardzo krótkim czasie zainstalujesz nową tapetę, a następnie będziesz cieszyć się atrakcyjną optyką mozaiki z płytek.

Kiedy myślisz o kafelkach, najpierw na pewno przychodzi Ci do głowy wystrój łazienki i kuchni. Jednak kafelki znajdują swoje miejsce w innych obszarach mieszkalnych. Niezależnie od tego, czy wolisz styl retro, czy styl miejski, dzięki dużemu wyborowi różnych projektów kafelków masz gwarancję, że znajdziesz odpowiednią tapetę, która spełni Twoje oczekiwania.

Tapety w stylu orientalnym lub w etnicznym szyku lśnią w szczególnym smaku. Ich styl przypomina mozaiki z Bliskiego Wschodu i zapewnia przytulną atmosferę. Dzięki lekkiemu blaskowi w stylu vintage, orientalna tapeta zachęca do marzeń i podróży w przeszłość. Różne wzory i ozdoby nadają wygląd starych, ponadczasowych willi, a wzorzyste malunki przypominają misternie zaprojektowane witraże.

Rodzaje kafelkowych materiałów tapetowych

Kiedy mówimy o tapetach, aby je sklasyfikować, nie tylko uwzględniamy kolory i motywy, ale musimy nadać wielkie znaczenie rodzajowi materiału, z których zostały wykonane. Rodzaj materiału również wpłynie na efekt, jaki chcemy na naszych ścianach. Możemy wyróżnić dwa rodzaje materiałów na powierzchni tapet ceglanych, winyl i papier.

Tapeta kafelki – Materiał papierowy

Moglibyśmy odnieść się do tego, jako do roli, która była używana w przeszłości, która dzisiaj jest nieco przestarzała. Ze względu na wrażliwość tego materiału, nie należy go stosować w pomieszczeniach o dużym natężeniu użytkowania. Ten materiał nie może być myty, ponieważ zwilżenie go może prowadzić do uszkodzeń, więc na dłuższą metę nie byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Tapeta kafelki – Materiał winylowy

Chociaż materiał winylowy jest nieco młodszy niż papier, cieszy się świetnymi cechami i zaufaniem klientów. Ma świetne właściwości i stał się najlepszym możliwym sojusznikiem. Jego skład oparty jest na bazie włókien lub papieru pokrytego warstwą PVC, co daje mu dużą trwałość i izoluje go od wilgoci. Ponadto jest bardzo odporny na światło i łatwy do mycia. Wszystkie jego cechy sprawiają, że jest to idealny wybór do każdego pomieszczenia w domu, w łazience lub kuchni, ten materiał może być wszędzie.

Tapeta kafelkowa - Instalacja

W zależności od materiału, który tworzy podstawę tapety, zwiększy on lub zmniejszy trudność instalacji. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy osobno opisali tapety winylowe i tapety papierowe.

Tapeta kafelkowa na bazie papieru

Jak wspomnieliśmy wcześniej, tapety papierowe składają się tylko z jednego materiału, który jest papierem, więc nie ma materiału, który dodatkowo je wspomaga. Dlatego instalacja jest zwykle nieco trudniejsza. Należy nałożyć klej z tyłu tapety i poczekać kilka minut, aż tapeta zmięknie i będzie łatwiejsza do przyklejenia. Należy również nałożyć warstwę kleju na ścianę, która ma być tapetowana. Mycie tego materiału lub usunięcie go jest jedną z jego trudności, ponieważ będąc tak delikatnym materiałem, będzie on miał tendencję do pękania i łamania, pozostawiając kawałki na ścianie trudne do usunięcia.

Tapeta kafelkowa na bazie winylu (włóknina)

Jej nazwa pochodzi od tego, że włókna, które ją tworzą, są zjednoczone, ale bez utkania. A jego instalacja jest prostsza niż w przypadku tapet składających się wyłącznie z papieru. Wystarczy tylko rozprowadzić klej na ścianie, która będzie tapetowana i można dokonać modyfikacji i poprawnego ułożenia tapety na ścianie, gdy klej jeszcze nie wyschnie. Ponadto, aby ją usunąć tapety winylowe, wystarczy oderwać ją od ściany, ponieważ nie pozostawia żadnych pozostałości z powodu jego warstwy akrylowej, z którą uzyskuje nieprzepuszczalność.

Najlepsza tapeta kafelkowa od wielu znanych producentów

Znajdź tapetę kafelkową odpowiednią dla swoich potrzeb od wielu znanych producentów i marek. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wybór najbardziej renomowanych producentów i najróżniejsze wzory w pożądanym wyglądzie dostępnych tapet. Wybierz spośród producentów takich jak A.S. Création, Livingwalls lub Versace, które wnoszą własny akcent.

A.S. Creátion - wysokiej jakości tapeta kafelkowa o nowoczesnym wyglądzie

Jednym z najbardziej renomowanych producentów fototapet na świecie jest A.S. Creátion. Firma z siedzibą w Gummersbach od lat przekonuje na całym świecie dzięki wysokiej jakości i stylowym wzorom. AS Wallpaper przywiązuje również szczególną wagę do zrównoważonej produkcji i wykorzystuje innowacyjne i zmodernizowane procesy produkcyjne dla przyjaznych dla środowiska tapet do płytek. Niezależnie od tego, czy jest to tapeta orientalna, porcelana czy oprawa kwiatowa w stylu kafelkowym - A.S. Création zachwyca szeroką gamą wyjątkowych pomysłów i możliwości kreatywnego projektowania wnętrz.

Poznaj nowy sposób życia dzięki tapecie Livingwalls!

Livingwalls, marka renomowanego producenta A.S. Dzięki innowacyjnym wzorom AS Création wnosi świeży wiatr do ścian. Marka ta z biegiem czasu zdobyła również pozycję w branży i zawsze zaskakuje świeżym i kreatywnym dekorem w różnych stylach. Dzięki licznej współpracy z innymi znanymi producentami Livingwalls oferuje również wybór tapet z kafelkami, co gwarantuje, że w ich ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zdecyduj się na tapetę kafelkową z katalogu z naszego sklepu internetowego BRICOFLOR!

Skorzystaj z wygody oferowanej przez nasz sklep internetowy podczas składania zamówienia. Nasza gwarancja najlepszej ceny zapewnia Ci ulubioną tapetę w gwarantowanej niskiej cenie.

Jeśli chcesz się skontaktować z nową tapetą kafelkową, skorzystaj z naszej usługi próbek, a my wyślemy Ci próbkę Twojej ulubionej tapety, abyś mógł przekonać się jak produkt wygląda w rzeczywistości.

W przypadku zapytań, komentarzy lub wniosków jesteśmy do Państwa dyspozycji. Skontaktuj się z nami przez e-mail, telefon lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

Czekamy na Ciebie!

Plus icon czytaj więcej