Tapeta z włókna szklanego – wytrzymała i trwała okładzina ścienna

Szklana tapeta oferuje wyjątkową trwałość i pewne zalety funkcjonalne. Przykładowo, trwałe tapety przekonują wysoką odporn…

czytaj więcej

Tapeta z włókna szklanego: tapeta na każdą okazję

Cechą szczególną tapety z włókna szklanego jest z jednej strony jej ekstremalna wytrzymałość, a z drugiej strony jej wszechstronność. Dzięki temu tapeta z włókna szklanego nadaje się szczególnie do mocno zużytych ścian i powierzchni obiektowych. Te solidne tapety nadają się również do stosowania w szpitalach, gabinetach lekarskich czy poczekalniach, ponieważ można je bez problemu czyścić, a nawet sterylizować. Dbamy również o Twoje bezpieczeństwo, ponieważ w zależności od wyboru kleju i lakieru, tapeta z włókna szklanego jest trudnopalna i nie wydziela toksycznych gazów.

Specjalne tapety wykonane są z sztucznych włókien mineralnych, które są tkane w różne wzory. Szczególną zaletą jest to, że można malować tapetę na wybrany przez siebie kolor i w ten sposób stworzyć niepowtarzalny efekt.

Produkcja i materiał tapety z włókna szklanego

Aby wyprodukować tapetę z włókna szklanego, surowe szkło jest najpierw topione i przetwarzane na cienkie nici, które następnie mogą być tkane w różne wzory.  Znajdziesz tu głównie klasyczne wzory, takie jak osnowa krzyżowa lub podwójna, ale także tzw. wzór jodełkowy, rombowy lub zrębkowy. Szczególną popularnością cieszy się również wzór żakardowy, który jest specjalną techniką tkacką, która może być wykorzystywana do tworzenia indywidualnych, większych i bardziej zróżnicowanych wzorów.

Możliwa jest również tapeta z włókna szklanego z nośnikiem wykonanym z włókniny, co ułatwia montaż. Po wyplataniu, tapety są wykańczane. Tutaj przędzom nadaje się charakterystyczną strukturę poprzez mechaniczne wykończenie, a także nadaje się odpowiednie właściwości, takie jak gładkość, połysk lub wytrzymałość.

Malowanie na tapetach z włókna szklanego

Tapeta z włókna szklanego może mieć najbardziej zróżnicowane struktury i wzory. Oferta tych tapet nie jest bogata pod względem kolorystycznym, ale oferuje dyskretne i eleganckie odcienie bieli, szarości i kremu. Jeżeli jednak jesteś przekonany, że chciałbyś aby tapeta była kolorowa, można ją przemalowywać do dziesięciu razy. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby często zmieniać swój ulubiony kolor. Ta wytrzymała okładzina nadaje się więc nawet do pokoju dla dzieci.

Malowanie może sprawić, że Twoja tapeta będzie lśniła szczególnie intensywnie, w zależności od wyboru koloru. Do malowania tapet z włókna szklanego najlepiej użyć lakieru dyspersyjnego, który jest dostępny w wersji matowej lub błyszczącej. Możliwe jest również zastosowanie lakieru lateksowego, który sprawia, że tapeta z włókna szklanego jest całkowicie odporna na dyfuzję i wodoodporna. Zapytaj producentów farb i lakierów o zalety poszczególnych produktów.

Tapeta z włókna szklanego: tapeta o wysokich standardach

Tapeta z włókna szklanego inspiruje nie tylko odpornością na zadrapania i uderzenia, ale również oferuje dalsze korzyści w zakresie pielęgnacji i trwałości. Na przykład, tapeta z włókna szklanego jest idealna do kuchni lub łazienki, ponieważ jest bardzo odporna na wodę, gnicie i pleśń oraz bardzo łatwa do czyszczenia. Jeśli dodatkowo pokryjesz tapetę lakierem, jest ona niemal sterylna.

Tapeta z włókna szklanego jest z natury trudnopalna i nie zawiera toksycznych gazów. Jednak właściwości te mogą zostać utracone w zależności od wyboru koloru i kleju. Szczególną zaletą jest jednak to, że tapetę z włókna szklanego można nakładać nawet na grubsze powierzchnie, ponieważ pokrywa ona pęknięcia i inne nierówności. I nie tylko to, że ze względu na swoją mineralną strukturę, tapeta łączy się z podłożem i może w ten sposób zapobiegać lub hamować rozszerzanie się pęknięć w starszych budynkach.

Montaż tapety z włókna szklanego

Podczas instalacji nowej tapety z włókna szklanego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Szczególnie ważne jest, aby podczas tapetowania nosić odzież ochronną, ponieważ drobny pył szklany może uszkodzić drogi oddechowe, ręce, oczy i skórę. Należy również zauważyć, że tapeta z włókna szklanego jest zazwyczaj dwa razy szersza i znacznie dłuższa niż zwykła tapeta papierowa lub włókninowa. Dlatego zaleca się stosowanie dwóch stołów tapetowych ustawionych obok siebie. Potrzebna jest również specjalna pasta do tapet z włókna szklanego.

Paski tapety wycinamy w zależności od wymiarów ściany za pomocą nożyczek lub noża tnącego i dodajemy od trzech do pięciu centymetrów, które później można odciąć dokładnie przy krawędzi ściany. Upewnij się na początku, że twoje ściany są tak gładkie i suche, jak to tylko możliwe, aby osiągnąć doskonały rezultat.

Podczas mieszania pasty należy unikać tworzenia się grudek. Ponadto, tapety z włókna szklanego powinny być przyklejane na styk. Oznacza to, że poszczególne paski nie powinny się na siebie nakładać, ale powinny być umieszczone dokładnie obok siebie. Zawsze miej oko na wybrany wzór splotu. Pasty nie należy jeszcze rozprowadzać wałkiem po całej ścianie, aby poszczególne obszary nie wysychały przedwcześnie. Ponieważ tapeta z włókna szklanego może być stosunkowo ciężka, należy szukać pomocnej dłoni do jej aplikacji. Za pomocą pędzla do tapetowania, szpachelki do tapet lub wałka dociskowego należy rozpocząć malowanie tapety od góry do dołu na ścianie.  

Należy zwrócić uwagę na wskazówki producenta dotyczące czasu schnięcia kleju i dopiero po jego upływie nałożyć warstwę podkładu na tapetę z włókna szklanego. Kiedy to z kolei jest suche, można nadać tapecie ostateczny efekt, na przykład farbą lateksową lub innymi farbami, w zależności od wyboru.

Tapeta z włókna szklanego od renomowanych producentów

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wysokiej jakości tapety z włókna szklanego od renomowanych producentów. Na przykład, znany na całym świecie producent tapet A.S. Création inspiruje solidną tapetą z włókna szklanego do każdego pomieszczenia, która jest łatwa w montażu i posiada atrakcyjne profile strukturalne. Ponadto, A.S. Création przywiązuje dużą wagę do produkcji przyjaznej dla środowiska, stosowania najlepszych surowców i stałej kontroli jakości, dzięki czemu Twoje ściany są ozdobione niezwykle wysokiej jakości okładziną ścienną.

Kup tapetę z włókna szklanego online!

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wiele tapet z włókna szklanego od znanych producentów, a także skorzystają Państwo z naszych praktycznych usług. Tak więc dzięki naszej gwarancji najlepszej ceny otrzymują Państwo od nas wysokiej jakości i funkcjonalne wykładziny ścienne w najlepszej cenie. A jeśli nie jesteś pewien co do tkanego wzoru lub koloru, możesz skorzystać z naszej usługi wysyłki próbek i zainspirować się nową tapetą z włókna szklanego z komfortu własnego domu.

Jeśli planują Państwo większy projekt budowlany, mają Państwo możliwość zapytania o indywidualną ofertę, podając żądaną tapetę z włókna szklanego i wymaganą ilość, a my postaramy się dopasować do Państwa potrzeb. 

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, życzenia lub sugestie, można skontaktować się z naszym działem obsługi klienta poprzez e-mail, telefonicznie lub za pomocą naszego formularza kontaktowego. Chętnie doradzimy Państwu we wszystkich aspektach tapet z włókna szklanego i cieszymy się na wiadomość od Państwa!

Plus icon czytaj więcej