BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Parkiet: Rodzaje podłóg i ich zalety w pigułce

Friday, January 11, 2019

Parkiet Joka

Kiedy zdecydujesz się już na zainstalowanie drewnianej podłogi w swoim domu, wiedz, że dokonałeś najlepszego wyboru. W odróżnieniu od paneli laminowanych, parkiet to inwestycja, która będzie procentować latami, doda Twoim wnętrzom klasy, zwiększy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Ze względu na dostępność drewna w wielu odmianach, rozumiemy, że wybór najodpowiedniejszego produktu dla Twojego domu może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego chcemy ułatwić Ci podjęcie decyzji i przedstawimy tutaj najważniejsze modele parkietów i ich zalety.

Parkiet JOKA 535 LD Calgary "E5020 Dąb strukturyzowany Alpin V2''

Uczta dla oczu, czyli naturalne kolory podłóg z prawdziwego drewna

Główną różnicą pomiędzy rodzajami drewna, która jest już widoczna na pierwszy rzut oka, to ich wyjątkowy wygląd i barwa. Wpływa to znacząco na końcowy efekt parkietu w Twoich pomieszczeniach.

Użycie jasnych materiałów, takich jak klon, brzoza i jesion, które wchodzą nawet w delikatne odcienie beżu, nawiąże do stylu skandynawskiego. Czerwony odcień, mają deski buku i wiśni, które promieniują naturalnym ciepłem i dają poczucie bezpieczeństwem. Każdy, kto chce urządzić swój dom w stylu rustykalnym, powinien postawić na podłogi wykonane z drewna orzechowego i robinii. Ich głęboki brąz tworzy przytulną atmosferę, która będzie potęgować uczucie relaksu.

Właściwości dębu

Dąb, nie na darmo jest jednym z najbardziej znanych i wykorzystywanych rodzajów drewna na rynku. Parkiet dębowy świetnie nadaje się do barwienia, więc często spotykany jest w bardzo różnorodnych odcieniach. Zaczynając od neutralnych beży aż do stylowych szarości i brązów, dębowa deska podłogowa oferuje bardzo szeroki zakres dekorów.

Jest to również drzewo występujące w Europie, dlatego decydując się na nie mamy pewność, że jest ono przetworzone na miejscu, tym samym zachowując niezbędne standardy bezpieczeństwa. Nie tylko różnica w kolorze powinna stanowić kryterium podczas wyboru rodzaju drewna. Parkiet drewniany posiada strukturę, która nada niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Twardy parkiet to wytrzymały parkiet

Wybierając parkiet musimy się kierować jego przeznaczeniem, w zależności od natężenia ruchu w danym pomieszczeniu trzeba dobrać twardość parkietu. Odpowiedni dobór pozwoli cieszyć się solidną, drewnianą podłoga przez lata.

Trwałość podłogi jest określana za pomocą specjalnego doświadczenia, podczas którego stalowa kulka jest zrzucana na podstawę, rezultat mierzony a następnie porównywany ze skalą. Jest to tzw. wartości Brinellego, która została tak nazwana na cześć wynalazcy tego eksperymentu, Johana Augusta Brinella.

Parkiet Joka 545 LDX Calgary "E7465 Dąb strukturyzowany Honey V4"

Możesz użyć skali Brinella, jako wskazówki, podczas wyboru odpowiedniej drewnianej podłogi dla konkretnej powierzchni. Dla obszarów bardziej uczęszczanych, takich jak korytarz polecamy wytrzymałe parkiety jesionu, robinii akacjowej lub dębu. Wysoka gęstość materiału zwiększa odporność przed wgnieceniami parkietu, a zatem przyczynia się do dłuższej żywotności materiału.

Jeśli szukasz podłogi drewnianej do mniej użytkowanego pomieszczenia możesz śmiało skorzystać ze średnio twardego drewna, jakim jest orzech lub czereśnia.

Drzewo piniowe, pozyskiwane z górzystych regionów Austrii, jest dostępne w kolekcji Weitzer Parkett. Idealnie sprawdzi się w sypialni a miękkie drewno będzie pieścić Twoje stopy przy każdym kroku. Aromat olejków eterycznych, wydobywający się z parkietu piniowego ma pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie.

Wybranie właściwego typu drewna gwarantuje większy komfort użytkowania

Odmienny charakter podłóg wpływa również na właściwości techniczne - przewodnictwo cieplne. Ta funkcja wskazuje, jak dobrze podłoga przewodzi ciepło. Co na początku wydaje się banalne, szybko zyskuje na znaczeniu, gdy bierzemy pod uwagę użycie systemów grzewczych.

Aby ogrzewanie podłogowe było skuteczne, opór cieplny nie może być zbyt duży. Również w tej kategorii dąb jest popularnie wykorzystywany, z uwagi na to, że sprawdza się w osiąganiu wytworzonej temperatury na powierzchni.

Ponadto, materiały, takie jak wiśnia i orzech także posiadają tą właściwość, dzięki czemu dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Ich ciepły odcień harmonizuje się z osiągniętą temperaturą. Można również stosować inne rodzaje drewna, zwłaszcza w połączeniu z pełnym powiązaniem do powierzchni gruntu.

Niezależnie od wyboru zawsze miej na uwadze instrukcje producenta, aby zainstalowane systemy grzewcze nie uszkodziły desek.

 

Parkiet Ter Hürne Bright Collection

Ter Hürne Bright Collection

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci, jakie mogą być rodzaje podłóg drewnianych oraz korzyści płynące z poszczególnych rodzajów parkietu.

Jeśli chcesz poznać pełną ofertę podłóg zajrzyj do naszego sklepu lub skontaktuj się z nami.  W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy parkiet Joka, który łączy niemiecki kunszt z atrakcyjnym wzornictwem.

Jeśli masz pytania dotyczące naszego asortymentu, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy napisać wiadomość, korzystając z naszego formularza kontaktowego, a my Ci pomożemy!

 

Do zobaczenia następnym razem!

Twój zespół z BRICOFLOR, nr 1 w aranżacji ścian i podłóg!

Parkiet

Powrót do postów