Close icon

POMYSŁY NA TOALETĘ DLA GOŚCI – MAŁA ŁAZIENKA ŁATWY PROJEKT

poniedziałek, 13 września 2021

Zaprojektowanie małej łazienki może przysporzyć pewnych trudności. W końcu prysznic, umywalka, WC i schowek muszą zmieścić się na małej przestrzeni. Niemniej jednak, pomieszczenie powinno być jak najbardziej wygodne. Gościnna toaleta potrzebuje kilku pomysłów, aby stać się gustownym pomieszczeniem. W końcu nawet małe i pozornie nieistotne części domu zasługują na atrakcyjną oprawę. W tym artykule, chcemy przedstawić Państwu cenne wskazówki i porady na temat projektowania ścian i podłóg i pokazać pomysłów na małe łazienki!

POMYSŁY NA ŁAZIENKĘ  - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Tapeta do łazienki

Przy projektowaniu małych łazienek często pojawia się pytanie: jak połączyć toaletę, prysznic, umywalkę i meble łazienkowe, aby pomieszczenie nie wyglądało na zagracone lub niewygodne? Różni producenci oferują obecnie sposoby na urządzenie łazienki tak aby oszczędzić jak najwięcej miejsca.

Obok kombinacji wanny i prysznica, pomysłem na małą łazienkę jest również zastosowanie umywalek i toalet idealnie dopasowanych do warunków przestrzennych. Producenci coraz częściej reagują na ciasne warunki mieszkaniowe i oferują pomysły na toalety dla gości w mniejszych formatach.

JAK WPROWADZIĆ ŚWIATŁO  - ODPOWIEDNIA KOLORYSTYKA MAŁEJ ŁAZIENKI

Przy projektowaniu małej łazienki, a w zasadzie przy projektowaniu każdego małego pokoju, zawsze powinieneś sięgnąć po jasne kolory. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się przestronne, otwarte i przyjazne. Nalepiej postawić na przykałd na białe tapety czy jasne panele ścienne.

Do warunków panujących w wilgotnych pomieszczeniach nadają się również farby emulsyjne. Ważne jest również, aby nie wybierać zbyt wystawnych wzorów czy kontrastów kolorystycznych. Dlatego najlepiej jest stosować płytki lub tapety jednokolorowe. Aby stworzyć jednolity i przejrzysty projekt pomieszczenia, należy również unikać ostrych kontrastów kolorystycznych. Najlepiej jest trzymać się jednego i tego samego schematu kolorów, aby stworzyć harmonijną łazienkę w małym formacie. Jeśli chcesz wprowadzić światło do małej łazienki, powinieneś również zwrócić uwagę na oświetlenie.

Oprócz obowiązkowego oświetlenia sufitowego, wspaniałą atmosferę można stworzyć dzięki światłu pośredniemu i oświetleniu mebli. Aby udekorować małą łazienkę, należy wybrać skoordynowane akcesoria domowe, a także ręczniki w harmonizujących kolorach. Co wiecej, użycie dużych luster stworzy dużo przestrzeni. Dlatego nie powinno ich zabraknąć w pomysłach na małe łazienki!

 

MAŁE PŁYTKI ŁAZIENKOWE - JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIE PŁYTKI!

W łazienkach i toaletach dla gości nadal dominuje zastosowanie płytek. I nie bez powodu, ponieważ płytki łazienkowe są łatwe do czyszczenia, szczególnie higieniczne i antypoślizgowe. Szczególnie w mniejszych łazienkach płytki można wykorzystać do stworzenia efektu wizualnego.


WINEO ROCK’N’GO "LA151SYS BORN TO BE WILD"

Kombinacje różnych wymiarów i kolorów są idealne do podkreślenia lub skontrastowania poszczególnych obszarów. Nie należy jednak wybierać zbyt ostrych kontrastów, ponieważ mogą one szybko przeciążyć pomieszczenie.

Dodatkowo można wykorzystać format płytek do optycznego rozciągnięcia pomieszczenia. Aby wyłożyć płytkami małą łazienkę, można sięgnąć po produkty wielkoformatowe. Przy układaniu pionowym pomieszczenie może być optycznie rozciągnięte na wysokość, a przy układaniu poziomym na szerokość. Jednak, ponieważ płytki często muszą być przycinane, zatem należy zdecydowanie zatrudnić profesjonalistę.

MAŁA ŁAZIENKA DLA GOŚCI W DOBRYM STYLU - KRÓLUJE DREWNO!

Naturalność i świadomość ekologiczna stają się również coraz ważniejsze w projektowaniu wnętrz. Naturalny wygląd i naturalne materiały są również modne wizualnie.

Jeśli chcesz urządzić swoją małą łazienkę, wybór nie jest ograniczony do białej ceramiki i farby lateksowej. Szczególnie w przypadku małej łazienki z prysznicem, gdzie wymagana jest pewna doza dobrego samopoczucia, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie drewnopodobnych elementów lub tapet o wzorze drewna. Na przykład do małej łazienki z prysznicem można wybrać wysokiej jakości płytki drewnopodobne. Naturalne kolory i struktura drewna zapewniają komfort.

QUICK-STEP IMPRESSIVE "IM1847 CLASSIC OAK BEIGE"

Jeśli w Twojej łazience jest wystarczająco dużo miejsca na wannę, płytki łazienkowe o wyglądzie drewna są idealnym rozwiązaniem dla oazy dobrego samopoczucia i małego spa.

Możesz wybrać pomiędzy subtelnymi słojami lub rustykalnymi strukturami drewna, jasnymi niuansami lub ciemnym brązem. Szczególną zaletą płytek drewnopodobnych w łazience jest to, że można połączyć stylowy wygląd prawdziwego drewna z łatwymi w pielęgnacji właściwościami płytek.

PODŁOGA WINYLOWA W ŁAZIENCE - JAK NOWOCZEŚNIE ZAPROJEKTOWAĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ

Jeśli chodzi o podłogę w małej łazience, to tutaj również nie ma ograniczenia co do wyboru płytek. Inne rodzaje podłóg są również idealne do zaprojektowania małej łazienki. Ważne jest przy tym, aby zwrócić uwagę na tzw. przydatność do pomieszczenia wilgotnego. Niektóre podłogi laminowane posiadają tzw. technologię Aqua-Stop. Jednak w przypadku prawie wszystkich wykładzin podłogowych, stojącej wody należy unikać lub usuwać ją natychmiast, aby nie uszkodzić podłogi w łazience w dłuższej perspektywie.

GERFLOR SENSO LOCK PLUS 55 "0773 DAMASCO TAUPE"

Podłogi winylowe są również coraz częściej wykorzystywane do aranżacji toalet dla gości i małych łazienek. Szeroka gama dekorów pozwala na realizację indywidualnych pomysłów aranżacyjnych i tym samym zachęca do stylowego wyposażenia nawet małych łazienek.

Drewniany wygląd może również zdobyć punkty za autentyczność przy podłogach winylowych. Zwłaszcza jeśli chcesz zaprojektować małą łazienkę z prysznicem, podłoga winylowa będzie idealna ponieważ jest ciepła i wygodna dla stóp. Na przykład, podłoga dekoracyjna z kolekcji Gerflor Senso 20 Lock nadaje się do gustownej toalety gościnnej o wyglądzie drewna.

NOWOCZESNY DESIGN DLA MAŁEJ ŁAZIENKI

Jeśli chcesz zaprojektować małą łazienkę w nowoczesny sposób, możesz skorzystać z aktualnego trendu. Jasne kolory, wyraźne linie i otwarte struktury dominują obecnie w wyposażeniu łazienek. Jest to niemal idealne rozwiązanie do projektowania toalety gościnnej lub małej łazienki, ponieważ jasne kolory i przejrzyste struktury mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne i uporządkowane.

Ponadto, kremowe i beżowe odcienie okazują się popularne ze względu na swój naturalny wygląd. Wzory o wyglądzie kamienia naturalnego w połączeniu z białą farbą ścienną również mogą dać bardzo współczesny efekt. Wielu producentów oferuje nowoczesne płytki o wyglądzie betonu, które zapewniają współczesny wygląd. Podłoga winylowa dzięki modnym dekorom nadaje się również jako nowoczesna wykładzina w małej łazience.


QUICK-STEP LIVYN AMBIENT CLICK"BETON CIEMNOSZARY AMCL40051"

Jeśli zdecydujesz się na ciemnoszare płytki, upewnij się, aby dodać kilka jasnych kolorów i świeżych akcentów, aby pokój nie wyglądał na zagracony. Zawsze należy pamiętać, że ostre kontrasty zajmują dużo miejsca w przestrzeni wizualnej.

Pomysły na łazienkę zawsze obejmują wykorzystanie kilku jasnych niuansów. Jeśli mimo wszystko przywiązujesz wagę do industrialnych płytek w ciemnoszarym kolorze lub stylowych płytek w czarnym kolorze, powinieneś postawić na szczególnie dobre i przemyślane oświetlenie, które nada małej łazience nowoczesny wygląd.

TAPETY W ŁAZIENCE, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ WZROK!

Jeśli chodzi o nadanie małej łazience nowoczesnego wyglądu, coraz większą popularnością cieszą się również tapety. Również tutaj najlepiej sprawdzą się jasne kolory i dyskretne, wyraźne wzory.

Pamiętaj, że nie każda tapeta nadaje się do łazienki. Aby zaprojektować toaletę dla gości lub małą łazienkę, należy wybrać tapetę z włókniny z materiałem wierzchnim wykonanym z winylu. Dzięki stabilności wymiarów i często wysokiej odporności na ścieranie można je wspaniale wykorzystać jako tapety łazienkowe. Ale uwaga: tapety do łazienki nie powinny być stosowane w bezpośrednim sąsiedztwie prysznica. Płytki są tutaj zdecydowanie lepszym wyborem.

Niektóre wzory nadają się do optycznego powiększenia pomieszczenia lub wprowadzenia struktury do łazienki. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej można również doskonale wykorzystać indywidualne aranżacje kolorystyczne w łazience.

Powrót do postów